סיוון

לקראת שבועות

ויהי בימי קציר חיטיםkazir

הפרשת חלה בליווי שירים וניגונים – עזרי ואורה

פעילות אטרקטיבית המשלבת נגינה, סיפורים, והבנת השלבים השונים של הפרשת חלה באופן חווייתי. בפעילות נתחבר לעניינה של ארץ ישראל ונלמד על דמותה של רות. כולל הפרשת חלה בפועל.

גיל: ה'-ו'

 

דמותה של רות אז והיום

שיחה מרתקת על דמותה של רות, שממנה ניתן ללמוד רבות על עצמנו. בין התכנים בהם נעסוק: צניעות, מסירות נפש, חסד ועוד.

גיל: ה'-ו'

עול מלכות שמיים

מתן תורה עם המבט עלי! 

תוכנית המשלבת שירה, ניגונים, ריקודים, סיפורים ודברי תורה, ועוסקת במשמעות של מתן תורה לימינו אנו.

גיל: א'-ו'

 

מזינגרלה לה'… – הופעתה של אילת פלפלת

סיפורה האישי המרתק של אילת, רקדנית בלהקה מפורסמת (זינגרלה ועוד). איילת הרגישה שעולם הזוהר מלא בהמון שקרים ותרבות גוף שאינה מתאימה לה, ולאחר תאונת דרכים קשה, ולהבדיל, לידת תאומים מופלאה – החליטה להתקרב לקב"ה. ההופעה מלווה בריקודים ושירה.

גיל: ה'-ו'

 

toraחופש ותורה – מתנגשים או משלימים?

מיהו בן חורין באמת? האם התורה לא משעבדת אותנו יתר על המידה? האם חופש אמיתי זה לעשות מה ש"בא לי"? האם החבר שלי "החופשי", הוא חופשי באמת?

ההרצאה תתמודד עם שאלות אלו ועם שאלות נוספות.

גיל: ה'-ו'

 

לקחת פסק זמן – סיפורו המרגש של יניב

זהו סיפורו של יניב, בחור שגדל בבית מסורתי. בשלב מסוים הוא החליט לבחור בעולם החילוני, תוך השקעה בתרבות המערבית ובכל ה"הנאות" שהיא מזמנת. כאשר חלה יניב במחלת הסרטן הוא עצר בבת אחת את מרוץ החיים, בחן את דרכו. תוך כדי המאבק במחלה פגש הרבה אנשים טובים, ומצא את דרכו לעולמה של תורה. זהו סיפור על נתינה  וחסד, על גבורה והתמודדות, על עצירה ממרוץ החיים ובחינה מה הטוב ומה הרע באמת.

גיל: ה'-ו'

 

עליה לרגל – מסע וירטואלי בבית המקדש – הרצאתו של גד

בשיחה זו נבקר בבית המקדש, נכיר את העבודה הנעשית בו (יותאם לפי העבודה הייחודית הנעשית בבית המקדש בכל חג), ננסה להבין את מרכזיותו בעם ישראל בזמן שבית המקדש היה קיים, נראה דגם מרשים של בית המקדש וננסה לחוש בחסרונו ולהתפלל לבניינו.

trip4לעלות בהר! – סיפורו המופלא של אביחי

זהו סיפור מופלא על נער עיוור וחרש, שעל אף הקשיים הרבים הצליח לסיים לימודים תיכוניים בישיבה תיכונית בהצטיינות, היה חתן התנ"ך העולמי, שירת ביחידה מובחרת במודיעין ובשב"כ ועכשיו לומד לתואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטה. הכל מתוך אמונה גדולה בקב"ה וביכולת שלו להצליח על אף הכל. זהו סיפור של נתינה למדינה והתקדמות למרות הקשיים העצומים.   סיפור חובה!

גיל: א'-ח' (2 רמות)

 

בזכותה של תורה – הצגה

בנו של גבאי בית הכנסת והאופה של ג'רבה, מחובר לתורה, אך נאלץ לעבוד במקום ללמוד. מתוך אמונה גדולה ולימוד עצמי, הוא גדל בתורה בסתר, תוך שהוא נכנס לשיעורי תורה של בוגרי בית המדרש. סכנה גדולה המרחפת מעל יהודי ג'רבה נמנעת בזכות תורתו של הילד הקטן! מה הייתה הסכנה ומה קשור חלומו של אביו לספרי תורה ריקים?? הצגה מרתקת ומשעשעת על אהבת תורה.

ניתן לשלב הכנת יצירה ייחודית המתאימה למסיבת חומש.

 

שרשרת הדורות! הצגות מומחזות בליווי נגינה –אביב

ההצגות עוסקות בחשיבות לימוד התורה ויכינו את תלמידכם למעמד החשוב והמרגש של קבלת התורה בשבועות.

tefilinמסע חווייתי בעקבות התפילין! – גד

שיחה מרתקת בשילוב אמצעים אור קוליים, העוסקת בחשיבות מצוות תפילין,פישרה ומהותה. בשיחה נשמע על ייצור התפילין (עם דוגמאות עיבוד העורות), מבנה וצורת התפילין, תהליך כתיבת הפרשיות – כולל התנסות בכתיבה בקולמוס. דרך הנחת התפילין נלמד כיצד לאורך הדורות יהודים מסרו את הנפש על מצווה זו. כל  זאת בעזרת תמונות, סרטונים ייחודיים, סיפורים, ושידור רדיו נדיר מתקופת השואה .

מועבר כשיחה אחת או במספר מפגשים.

גיל: ה'-ח'

 

לקראת שבועות – סיפור אישי מרתק ,שירים וריקודים, עם מירי

זהו סיפורה של מירי, רקדנית וזמרת בלהקת "טיפקס". בסוף אחת מהופעותיה הרבות נגשה אליה אחת הנשים הדתיות שצפתה בה ולחצה עליה מאד להתארח אצלה בשבת. שבת זו שינתה את כל חייה של מירי, וחשפה אותה לעוצמות חיים אחרות לחלוטין ממה שהכירה. בהמשך חלתה מירי התמודדה מתוך אמונה והרבה אופטימיות והצליחה ב"ה להירפא. השיחה היא הופעה המועברת בעזרת שירים וריקודים. מחזק… מצחיק… ומרגש.

גיל: ה'-ו'

 

מעשה שהיה… – הצגת יחיד מרתקת ומשעשעת ע"פ סיפורו של הבעש"ט

חג השבועות זהו החג בו מתגלה מעלתם של ישראל. בהצגה זו, המשתרעת על פני ארצות וימים, נחפש את האוצר. בדרך נברר את מעלתם של ישראל ונלמד על ההשגחה שיש על כל יהודי ויהודי. בסופו של דבר נגלה שהאוצר נמצא ממש לידינו… ההצגה תתחבר לסיפורו האישי של השחקן, שחיפש את הדרך ליהדות ברחבי העולם עד שמצא…

ההצגה מועברת ע"י תומר – שחקן מקצועי ומנוסה, בוגר הסטודיו למשחק של ניסן נתיב.

גיל: ה'-ו'

 

מקבלים חומש ומתחברים לשרשרת.. – סדנא ייחודית לקבלת החומש –גד

הפעילויות הינם הפקה מרתקת ומגוונת, ומעוברת באמצעות מצגות ,סרטונים, מוזיקה ופעילות חווייתית העשרתית יוצרת – המחוברת לעולם הילדים.

בין הנושאים שיעלו: מה היה במתן תורה, למה ניתנה התורה דווקא לעם ישראל, מהם עשרת הדברות, מצוות עשה וללא תעשה, כיצד מכינים ספר תורה, ספרי תורה מתקופות ומקומות שונים,

תהליך כתיבת הספר תורה כולל התנסות של התלמידים בכתיבה בקולמוס חשיבותה של התורה ועוד ועוד.

סיפורה של גיורת – הרב דוד מוריה

רבקה גרה בסביבה כפרית יפה מאוד בארה"ב, וחיה כל הזמן בתחושה של חיפוש. היא גדלה בסביבה נוצרית ומרגישה שמשהו מזויף. באוניברסיטה היא מתחברת לקבוצה של יהודים ומרגישה שמצאה את הדת האמיתית. משם היא מוצאת את דרכה לארץ, מתגיירת וכיום נשואה לתלמיד חכם ומתגוררת באפרת. לאחרונה הם איבדו את בנם בפיגוע בישיבת מרכז הרב, וגם על התמודדות זו הם מספרים במסגרת סיפור חייה.

סיוון

עמך עמי!

רות המואביה גרסת תשס"ט… – סיפורה המרגש של תמר פולר

"אם אקום עוד יום ככה, לא יהודיה, כגויה ששומרת תורה ומצוות, עדיף לי לא לקום בכלל"  הדיינים בבית הדין לגיור פוגשים מדי שבוע עשרותאנשים המבקשים להתגייר, אך לא בכל יום הם פוגשים זמרת צעירה מרומניה, שהייתה בעברה נוצרייה אדוקה, ועתה מתחננת בפניהם להיות יהודייה, כי מבחינתה זה אולהתגייר או למות. אחרי שתמר פולר (לשעבר אנדריאה) שרה בפניהם את "שמע ישראל", גם הדיינים הקשוחים ביותר לא יכלו להישאר אדישים. סיפור אישי מרגש של תמר על דרכה ליהדות בשילוב הופעה מוזיקלית ומצגת מרגשת.

אני כאן בגלל אשתי… – סיפורם המרתק של שחר והדסה בליווי נגינה

הוא יהודי היא גויה. בעקבות הרצון להתחבר לעם היהודי התחילה הדסה בתהליך גיור וכחלק מהתהליך נדרש שחר להשתתף בשיעורי היהדות בהם הוא נחשף לעולם התורה ומחליט לחזור בתשובה. בסיפור זה הנפרש על פני ארצות נכיר את חיבור מיוחד לעם ישראל ולעולם של תורה ומצוות. כיום שחר ר"מ במקד"צ, מוזיקאי מחונן מספר את סיפורם בשילוב נגינה ושירה. הזוג מגיע גם לשבתות ומספר את סיפור בשילוב מלווה מלכה במוצ"ש.

toraשבועות!- הסיפור האמיתי…

עבד ה' הוא לבדו חופשי! – סדנא בשילוב יצירה ודרמה עם יעל

בסדנא נלמד כיצד התורה נותנת כלים לצאת למרחבים מהשעבוד לעצמך ולחברה שמסביבך.

ליעל סדנא נוספת העוסקת בדמותה הייחודית של רות.

דמותה של רות אז והיום מיטב מרצי המדרשה

שיחה מרתקת על דמותה של רות שממנה ניתן ללמוד  על עצמנו. בין התכנים בהם נעסוק: צניעות, מסירות נפש, חסד ועוד.

מתן תורה אז ועכשיו!  –  הרצאתו של אהרל'ה

בשבועות קיבלנו את התורה במעמד גדול ומופלא. בהרצאה זו יבינו התלמידים שאת התורה לא מספיק לקבל פעם אחת אלא צריך לחזור ולקבלה יום יום עמ"נ שבאמת נחיה ונביא אותה לידי ביטוי בחיינו היומיומיים.

תורה מן השמיים!?! – שיחה תורנית

ההרצאה עוסקת במציאות ה' בעולם. היכן אנו נפגשים עם הקב"ה? האם יש הוכחות? האם להאמין זה אומר  להיות בטוח? ההרצאה תעסוק בשאלות חשובות אלו ובשאלות נוספות.

הדרך לתורה… – ישראל זעירא

זוהי הרצאה מרתקת שתועבר ע"י מנכ"ל ראש יהודי, תנועה שעוסקת בהחזרה בתשובה. ההרצאה תעסוק בכוחה של התשובה, בחיוניותה, בזכות הגדולה שיש לנו כיהודים השומרים תורה ומצוות ובחובה שלנו לקרב גם אנשים שלא זכו להיפגש עם אורה של תורה. ההרצאה מועברת בשילוב סיפורים מרתקים מהשטח.

לעלות בהר! –  סיפורו המופלא של אביחי

זהו סיפור מופלא על נער עיוור וחרש שעל אף הקשיים הרבים הצליח לסיים לימודים תיכוניים בישיבה תיכונית בהצטיינות היה חתן התנ"ך העולמי, שירת ביחידה מובחרת במודיעין ובשב"כ ועכשיו לומד לתואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטה. הכל מתוך אמונה גדולה בהקב"ה וביכולת שלו להצליח . זהו סיפור של נתינה חסד והתקדמות למרות הקשיים העצומים.

עול מלכות שמייםtora2

לא בלי בני! – נעמה

סיפור אישי מרגש של אמא, חוזרת בתשובה עם סיפור מרתק, שלאחר 3 שנים של תפילות נולדו לה תאומים שהאחד מהם הוא  בעל צרכים מיוחדים שסיכויו לחיות היו קטנים מאוד אך בעז"ה הרבה אמונה, תפילה, אהבת הורים מופלאה ותקווה הילד חי על אף הקשיים הרבים איתם מתמודדים ההורים. בסיפור עולים ערכים מופלאים של שמחה, תפילה ואמונה.

באורך נראה אור! –הופעתה המרגשת  של יעל

להקשיב לעצמך, להקשיב לבורא להתרגש, לצעוד קדימה ולטעון מחדש את הכוחות! בסיפורה המרגש של יעל, שבנה נפטר במוות בעריסה והיה תלוי בין חיים למוות במשך מס' חודשים, המלווה בשיריה לצד שירים מקוריים, נתחזק באמונה ובעבודת ה' ביום יום ונלמד להסתכל על החיים מתוך אמונה ועין טובה.

מהאיים הקרביים ועד למרמרה – סיפורו של מפקד בקומנדו הימי

זהו סיפורו של אלעד, לוחם הקומנדו הימי. שבין השאר היה מדריך צלילה עם לווייתנים באוקיאנוס מנכ"ל חברה, קצין ביטחון של אוניית נופש באיים קרביים הגיע לפסגות של חומר אך הרגיש שזה לא ממלא אותו. זה  סיפור של השגחה

טוב לי תורת פיך מאלפי זהב וכסף!?!   סיפורו המרתק של הרב דוד מוריה

זהו סיפורה המופלא של רוזלי המסופר על ידי בנה. רוזלי היתה ביתו של מיליונר אמריקאי ובעצמה היתה אישה מאוד מצליחה בעלת תפקיד מרכזי באו"ם. לאחר שהכירה, במסגרת תפקידה, צייר צרפתי יהודי שחיפש את דרכו, חזרה בתשובה על אף שאבא שלה נישל אותה מכל הירושה. בסיפור עולים תכנים חשובים של אושר מול עושר ושל משמעות בחיים מול חומרנות. השיחה תחובר למסרים העולים מחג השבועות. הסיפור.

בדרך העולה!  סיפורם שביט וענת

שביט הוא בעל תשובה שרגע לפני העליה לפיסגת ההצלחה החליט לקחת פסק זמן ולצאת למסע חיפושים שהוביל אותו דרך רעידת אדמה גדולה בלוס אנג'לס ומוות קליני לחזרה בתשובה וללימוד תורה בצפת. ענת היא בעלת תשובה שחיפשה תשובות לשאלות המציקות לה עד שמצאה את דרכה ליהדות. בהופעה זו, הנמשכת לפחות שעה וחצי ומתאימה למגוון רחב של תלמידים, ישתלבו הסיפורים עם ניגונים והופעה דרמתית.

לזוג סדנאות חווייתיות נוספות במגוון נושאים בניהם: צניעות, השפעת הטלוויזיה והתקשורת, מפגש עם דמויות מהתנ"ך, שמחה אמיתית ועוד.