adar1לקראת פורים- מגוון הופעות וסדנאות חינוכיות

מעגל מתופפים ארץ ישראלי – שחר

מעגל מתופפים בשילוב כלי נגינה וכיף, עם דגש על חיבור ללוח השנה ובהקשר של פורים בנושא השמחה. בנוסף ניתן לשלב גם שירה ודיון על מגוון נושאים, בשילוב הצגה בנושא השמחה.

גיל: א’-ו’

 

רק לשמוח יש! פעילות בנושא השמחה, בשילוב ניגונים, ריקודים וסיפורים

בתוכנית מגוונת הכוללת שירה, ריקודים וספורים, נעמיק בשאלה: כיצד שמחים באמת? מדוע ריגושים חיצוניים לא בהכרח מביאים לשמחה אמיתית?   גיל: א’-ו’

 

מופע אימפרוביזציה חווייתי- יואב

קטעי תיאטרון מאולתרים, ספונטניות ודמיון, והכל בערב שכולו אלתור! המקומות, הדמויות וכל ההתרחשויות ניתנים לשחקנים מהקהל, ללא הכנה מראש וללא תיאום כלל! משחקי אימפרוביזציה מצחיקים עד דמעות עם טעם של עוד…

מה יהיה? את זה אתם קובעים!

המופע יכול להיות רק מבדר ומגבש אך גם יכול לעסוק במגוון נושאים בהתאם לבקשת המוסד. המופע משלב חוויה, צחוק והנאה.

2 שחקנים + נגן + מנחה (ניתן גם בפורמט זול יותר של מנחה ושחקן)

גיל: ה’-ו’

הליצנות  הרפואית – הופעתו של יואב

לשמוע, להתרגש ובעיקר… לצחוק משיטת ריפוי בהומור ובצחוק. ראו איך הליצנות, ההומור והצחוק הם כלי ליצירת תקשורת! עבודת ליצנים במחלקות החולים באמצעות טכניקות ושיטות מיוחדות במינם. במופע הדגמות אוטנטיות  של הנעשה בחדרי החולים, בשיתוף עם הקהל.  לראות ולא להאמין – ליצנות במיטבה! על כוחו של החיוך ועוד הרבה מאוד, תוכלו לשמוע ולראות במופע ליצני ורציני מאוד!

גיל: ה’-ו

“תראו מי שמדבר” – הרצאתו החווייתית של צבי

דיבור הוא בדרך כלל במילים, אך לא פחות מכך הוא נעשה בצורה בלתי מילולית על ידי שפת הגוף שלנו. בהרצאה זו, המלווה בהתנסויות ובדוגמאות אור קוליות רבות, נלמד על תקשורת בלתי מילולית. כיצד ניתן להעביר מסרים בעזרת תנועות הגוף, מה אנו מעבירים לזולת כשאנו מדברים איתו ומדוע ישנה חשיבות מרובה להגיד בצורה בלתי מילולית את מה שאנו באמת רוצים.

אפשרויות נוספות – הרצאה למורים ומחנכים על תקשורת בלתי מילולית עם התלמידים. וכן הרצאה לבני ובנות י”א-י”ב כהכנה לקראת ראיונות עתידיים שהם יעברו במסלול היציאה לחיים. הרצאה חשובה מאוד!

גיל: ה’-ו’

 

מהמגילה נגילה – הופעתו של עופר

הופעה מצחיקה שמספרת את סיפור המגילה בעיניי המדרש בצורה חווייתית ומבדרת.

גיל: א’-ו’

 

שחק אותה לפורים – אבי

פעילות חינוכית-היתולית, המשלבת חידון וכתבי חידה לחג פורים, בשילוב מצגות מחשב ומוסיקה. (מועבר בכמה רמות ובהתאם לדרישות המוסד).

גיל: א’-ו’

 

הופעתו של עופר  – בשילוב נגינה, הרקדה, סרטונים והרבה תוכן!

הופעה מרתקת לפורים המשלבת הרקדה, שירים, מצגות מולטימדיה, סיפורים ודברי תורה, המותאמים לאופי התלמידים ולדרישות המוסד. מרגש ומחזק!

גיל: א’-ו’

 

מי רוצה להיות מיליונר – על מגילת אסתר – רן

משחק המשלב קטעי וידאו, אנימציה ותמונות, המספרות וממחישות בצורה הומוריסטית את סיפור המגילה.

גיל: א’-ו’

 

פורים באיסטנבול – הצגה 

ההצגה החדשה שעולה בפורים עוסקת בעלילה שקרתה באמת…

באיסטנבול שבטורקיה קם שליט שגזר גזרות כדי לפגוע בשמחת הפורים של יהודי המקום. ההצגה מעלה בפני הצופים את סיפורם של היהודים בגלות, ומעבירה מסר של גבורה, אמונה ודרכים יצירתיות להתמודד עם גזירות. בזכות האמונה וקיום המצוות נושעו היהודים במשך הדורות.

ההצגה ערכית, מצחיקה וסוחפת!

גיל: א’-ד’

 

מי מסתתר מאחורי המגילה – הצגה

הילדים מרותקים, מעמיקים ומפנימים את הערכים מהמגילה עם חוויה תיאטרלית ומצחיקה!

חווית תיאטרון ערכי שמגלה את הפן העמוק שבמגילת אסתר, וכל זה דרך זוויות שונות ומפתיעות, דמויות מתחלפות, צחוק, שירים וכיף גדול.

ההצגה נוגעת בעניינים מן המגילה שרלוונטים לימינו, כגון:

*   שמירה על זהות יהודית   *   צניעות   *  ענווה מול רדיפת כבוד   *  אמונה מול מקריות   *  פירוד ואחדות בעם ישראל    ועוד…

שחקנים: אהרן יוקל ועופר מימראן

גיל: א’-ה’

 

סדנת איפור עם לאה

בסדנה נכיר סגנונות וחומרים באיפור, נלמד על האיפור בתנ”ך לאורך הדורות, ולא נשכח גם לאפר את עצמינו…

גיל: א’-ו’

 

ההמן שאסר משלוח מנות

לחתונתם של חתן וכלה יתומים שתתקיים סמוך לפורים, אוספים כל יהודי העיר סכום כסף נכבד. השליט באותה עיירה, שחייב סכום דומה למלך, מחליט לכלוא את החתן עד שהיהודים ישלמו עבורו את סכום הכסף הנדרש. בנוסף הוא גוזר עליהם שלא לתת משלוחי מנות בפורים.

כיצד ניצל אותו חתן ונישא לכלתו? והאם נשלחו באותה שנה משלוחי מנות בין יהודי העיר?

זאת ועוד בהצגה מצחיקה ומרתקת!

גיל: א’-ד’

 

המעיל המופלא – הצגה

מוטקה הוא מטאטא רחובות פשוט, שחולם להיות חייט מפורסם. יום אחד חלומו מתגשם, והוא הופך להיות החייט האישי של הפריץ. האם מוטקה יצליח לזכור מי הוא ומאין בא? ומה קורה כאשר הגורל מתהפך והפריץ זועם?

הצגה ערכית ומצחיקה על פי סיפור חסידי, בעיבוד מיוחד לפורים.

גיל: א’-ו’

frendsמשלוח מנות איש לרעהו ומתנות לאביונים  החסד שבפורים

בלוני השמחה! – שיחתה המרתקת של שירה

שירה מילר, אומנית בבלונים שהיא גם אחות במקצועה נעזרת בבלונים על מנת לשמח, ועל ידי כך לעזור להחלמתם של חולים בבתי חולים. בשיחה זו, נשמע על כוחה של השמחה וכן על חשיבות ההתנדבות והחסד שתורמת כה רבות לחולים, אך לא פחות מזה למתנדבים עצמם! השיחה בשילוב מצגת מרגשת והדגמות משעשעות בבלונים. ניתן להזמין גם כסדנת בלונים לקבוצות קטנות יותר עם התנסות של התלמידים.

גיל: ה’-ו’

 

עולם חסד ייבנה! – שיחתו המרתקת של יניב

שיחה המלווה בקטעי סרטים וסיפורים מהשטח, ונוגעת במשמעויות השונות והמגוונות של מידת החסד. מתי כן ומתי לא? עד כמה? למה זה כל כך חשוב? מה זה עושה לנו? ועוד היבטים משמעותיים בנושא החסד.

גיל: ד’-ו’

 

עיניים של אמונה! – סיפורו של חגי

סיפורו של חגי לוי שאיבד את הראיה בגיל 14. הדבר גרם לו למשבר קשה, אך מתוך המשבר הוא קיבל החלטה לצמוח ולראות בנכות ובקושי מקפצה. מתוך זה הכיר את אשתו, התחתן הקים משפחה וחי באמונה גדולה ובאופטימיות. בשיחה מועברים מסרים חשובים באמונה ובין אדם לחברו, עם המון הומור. השיחה מחברת את התכנים לחיים היומיומיים של הילדים. לצד המסרים לומדים התלמידים כיצד חי עיוור, מה עוזר לו להתמודד ביום יום ומהו היחס הנכון לעיוורון.

גיל: א’-ו’

 

מה עושים כשלא רואים? – סיפורו המרגש של יניב

בגיל 18 איבד יניב את מאור עיניו. למרות הקושי הגדול החליט יניב להמשיך קדימה ובמשך הזמן הקים מרכז לכישורי חיים המפגיש ילדים עם עולמם של החריג. במרכז לומדים על עולמם של העיוורים, כיצד לכבד אדם למרות השונות שלו ועוד. בסדנא מרגשת זו, יניב יספר את סיפורו, יסביר וידגים בעזרת כלב נחיה, כתב ברייל ואמצעים נוספים כיצד חי העיוור ומה עוזר לו להסתדר, אך גם יסביר עד כמה חשוב לקבל את השונה ועד כמה כל אחד מאיתנו הוא בעצם אדם שונה.

גיל: א’-ו’

 

אין דבר כזה ילד רע – אושי גרוס

זוהי הופעתו המרתקת והנוגעת ללב של אושי גרוס, בדרן וחקיין בעל יכולות ווקליות מרשימות. אושי היה בילדותו ילד עם קשיי למידה וקשיים נוספים, שדרדרו אותו למחוזות של עצבות ותסכול. במהלך חייו הוא פגש אנשים טובים, שבעזרת המוזיקה החזירו לו את האמונה בעצמו, ואת השמחה . אושי מספר כיצד הוא הגיע למה שהגיע ומדוע אסור אף פעם להיתפס לייאוש ועצבות. זהו סיפור של התמודדות עם קשיים, אמונה בעצמך ובסובב אותך, סיפור שיחנך אותנו להסתכלות בעין טובה ומתוך לימוד זכות על עצמינו ועל הסובב אותנו.

גיל: ד’-ו’

 

מה קורה כשנשארים לבד? – סיפורם המופלא של הרב שלמה ובתשבע

מתניה (שם בדוי) הוא ילד שנולד עם מחלה קשה וננטש בבית החולים. בת שבע, העובדת כמיילדת, החליטה יחד עם בעלה לאמץ אותו, וכיום הוא גדל כילד במשפחתם. סיפור מרגש של מסירות נפש, עזרה לזולת וקבלת אחריות על הסובב אותנו.

גיל: ד’-ו’

 

קנה לך חבר! – שיחתו של הרב יהודה

גיל חטיבת הביניים הוא גיל שבו מתחדדים מאוד היחסים בין אדם לחברו, נבנים ומתפרקים קשרים חברתיים, והכל על רקע בניית האישיות של המתבגר. בשיחה זו, המועברת מפי מחנך מנוסה, נלמד כיצד ניתן לבנות חברות טובה, נדבר על עין טובה על הזולת והכל בשילוב דוגמאות מהשטח.

גיל: ה’-ו’

adar19שמחה אמיתית מול הוללות חיצונית

ולשמחה מה זאת עושה? – מסע קולנועי בעקבות השמחה – יניב

שיחה מרתקת, המשולבת בקטעי סרטים, שתעסוק בנושא השמחה! כיצד שמחים באמת? מה ההבדל בין שמחה להוללות? מה ההבדל בין צחוק לשמחה? ועוד. ההרצאה תכין את תלמידנו לקראת חג הפורים המתקרב.

גיל: ד’-ו’

 

מהודו – דרך שיר השלום באוסלו – ליהדות -סיפורו המופלא של ירון

סיפורו המופלא של ירון שהיה בין הראשונים שנסעו להודו, הידרדר לעבודה זרה ומשם התחיל את הדרך חזרה ליהדות. בדרך הוא הספיק לשיר את “שיר השלום” באוסלו.  השיחה בליווי גיטרה. לקראת פורים יודגש העניין של שמחה אמיתית מול הוללות ועניינים נוספים הקשורים לפורים.

גלילה לראש העמוד