לקראת יום הזיכרון

1

נעליים של לוחם – סיפורו של נחמיה
סיפור אישי ומרתק של לוחם וקצין ביחידות מובחרות בצה”ל וכוחות הביטחון. על כוח רצון, הקשיים וההתמודדויות, החלטות גורליות וגבורה תוך כדי קרב, המהווים את רוח הגבורה היהודית. ההרצאה מלווה בתמונות וסרטונים ייחודיים. נחמיה הוא מפק”צ בסיירת גולני, בעל צל”ש על חילוץ לוחמים תחת אש.
גיל: ה’-ו’

וקראתם דרור בארץ! – סיפור המופלא של דרור וינברג הי”ד – רונית לוינשטין
סיפורו המופלא של דרור וינברג, שמלמד את כולנו ערכים נעלים, הנהגה, ומסירות נפש. דרך סיפור חייו של דרור, שלא נולד כזה, אלא בנה את עצמו וגיבש את אישיותו דרך עליות ונפילות. הסיפור מסופר ע”י הסופרת רונית לוינשטין, שכתבה עליו ספר.
גיל: ה’-ו’

גבורה בשדה מוקשים! – סיפורו של הרב אילן , קצין בקומנדו הימי
סיפור מרתק של לוחם קומנדו, שהשתתף ברבות ממלחמות ישראל, כולל בקרב הקשה על הבופור וקרבות נוספים בלבנון. באחת מהפעמים אף חילץ את חברו מתוך שדה מוקשים. בשיחה יעלו ערכים של גבורה ונכיר דמויות של חבריו שלחמו איתו ונפלו בקרב גבורה.
גיל: ה’-ו’

עם ישראל חי – סיפורו המרגש של אבשלום – בליווי סרט ומצגת
סיפור אישי ומרתק של אבשלום סגן מפקד פלוגה בגדוד תשע. הפלוגה לחמה בקרב המכריע במלחמת לבנון השנייה – הקרב בנחל הסלוקי. שם איבדה 3 מטובי לוחמיה, ובתוכם המ”פ סרן שי ברנשטיין, הטען עמשא משולמי, והתותחן עידו גרבובסקי. סיפור של גבורה ועוצמה, הקרבה ונחישות, דרך אמונה גדולה בצדקת הדרך.
על הצורך והאחריות לקחת את אותה עוצמה ואמונה, ולגלות אותה בחיינו היום-יומיים.
גיל: ה’-ו’

הקרב בסמטת הגבורה (בליווי סרט)
זהו סיפור של לוחם בצוות הכוננות בקרית ארבע, שהיה שותף למהלך הקרב בסמטת הגיבורים בחברון. בסיפורו המרגש הוא מספר על מסירות הנפש ועוצמת הגבורה שהתגלתה באותו הקרב, ומכאן משליך לגבורה הישראלית לאורך הדורות.

סיפורו של לוחם חרות ישראל – עזרא
בספור מרתק זה נשמע על אדם שהקשר שלו לארץ ישראל הוא קשר של דם, עוד מהיותו ילד צעיר ברחובות ירושלים של ימי הבריטים. נשמע על חוויותיו בתקופה זו כילד, על הצטרפותו ללוחמי הלח”י, ועל פציעתו במהלך הקרבות בירושלים. זהו אדם שנלחם במסירות נפש גדולה מתוך אהבה עזה לעם ישראל ולארץ.
גיל: ה’-ו’

לקראת יום העצמאות

2

ניצוצות בדרך לגאולה… – הופעתו של עופר 
הופעה חווייתית המשלבת ניגונים, ערב שירה, קריוקי, סיפורים, סרטונים מרגשים, הרקדה ועוד, לקראת יום העצמאות.
גיל: א’-ו’

קליקיט – מקליקים ונהנים! – משחק ידע חווייתי בשיתוף הקהל
תוכנית חווייתית המשלבת הקניית ידע, בדרך של הנאה, משחק וכיף. כמעט לכל אחד יש שלט והוא משתתף בצורה פעילה במשחק. בשילוב מולטימדיה איכותית (כדוגמת אחד מול 100) ובמגוון רחב של נושאים – לאורך חגי השנה, הלכות וכו’.
מותאם לכל גיל לפי בקשת המוסד!

ערבי שירה וקריוקי עם מיטב הנגנים והזמרים 
גיל: א’-ו’

סיור וירטואלי תלת מימדי בישראל – רן רשף
שיחה + מצגת בשילוב מוסיקה ואנימציה, המספרים את סיפורם של אתרים מרכזים הקשורים לתקומתה של מדינת ישראל.
גיל: א’-ו’

מעגל מתופפים ארץ ישראלי
מעגל מתופפים בשילוב כלי נגינה וכיף, בשילוב סיפורים מרתקים על ארץ ישראל והציונות.
גיל: א’-ו’
שרשרת הדורות – הופעתו של עופר 
מופע פנטומימה ייחודי, המספר את סיפורה של המדינה בדרך חווייתית ומהנה.
גיל: א’-ו’
שחק אותה ליום העצמאות – אבי
חידון וכתבי חידה ליום העצמאות, בשילוב מצגות מחשב ומוסיקה (מועבר בכמה רמות ובהתאם לדרישות המוסד).
גיל: א’-ו’

טלפתיה וקסמים בראי היהדות – ניב  / חיים 
תוכנית המועברת ע”י ניב  או חיים , מומחים בתחום. בחלק הראשון נחזה בהצגה מדהימה של קטעי טלפתיה וקסמים ובחלק השני נראה כיצד הכל בעצם אחיזת עיניים. לבסוף נסיק מסקנות חשובות לגבי הנזקים הקשים שיכולים להיגרם מהיגררות אחרי מתחזים למיניהם ומאחיזת עיניים.
גיל: א’-ו’

הפרשת חלה בליווי שירים וניגונים – עזרי ואורה טובי
פעילות אטרקטיבית המשלבת נגינה, סיפורים, והבנת השלבים השונים של הפרשת חלה באופן חווייתי. כולל הפרשת חלה בפועל. בפעילות נדבר על מרכזיותה וחשיבותה של ארץ ישראל בחיינו והקשר לטבע ולאדמה.
גיל: ה’-ו’

אין דבר כזה ילד רע – אושי גרוס
זוהי הופעתו המרתקת והנוגעת ללב של אושי גרוס, בדרן וחקיין בעל יכולות ווקליות מרשימות, שהיה בילדותו ילד עם קשיי למידה וקשיים נוספים שדרדרו אותו למחוזות של עצבות ותסכול. עד שב”ה הוא פגש אנשים טובים שבעזרת המוזיקה החזירו לו את האמונה בעצמו ואת השמחה . אושי מספר כיצד הוא הגיע למה שהגיע ומדוע אסור אף פעם להיתפס לייאוש ועצבות. זהו סיפור של התמודדות עם קשיים, אמונה בעצמך ובסובב אותך, סיפור שיחנך אותנו להסתכלות בעין טובה ומתוך לימוד זכות על עצמינו ועל הסובב אותנו.
גיל: ד’-ו’

מופע להטוטים וג’אגלינג – אורן- להטוטים בידיים טובות…
מופע מרהיב המשלב להטוטי אש, חד אופן גדול, מופע כדורים ועוד…
המופע בשיתוף קהל.
גיל: א’-ו’

העולם דרך בלונים… – פעילות חווייתית!
מופע שמבוצע על ידי ניר אמן הבלונים, אשר במהלכו נחשפות בפני התלמידים יצירות אמנות בבלונים (ברצף מצחיק ומבדר של טעויות), תוך הדגמת יצירתם, והצגתם בצורה הומוריסטית ומשעשעת. כל זה כמובן – בשיתוף הקהל. מופע בלונים הוא אירוע שתמיד יחזיר אותנו אל ילדותנו התמימה, מופע בלונים יהיה תמיד צבעוני ושמח ויעורר אצל הצופים תחושה חיובית ושמחה. בשילוב קטעי פנטומימה!
גיל: א’-ו’

סיפור אהבה לארץ ישראל! – סיפורו של חונניהו – בן העדה האתיופיתsigad3
סיפור אישי ומרגש, מרתק ומצחיק, על המסע הקשה לארץ ישראל בו התנסה המרצה עם משפחתו, דרך מדבריות וקשיים לא פשוטים לצד תפילות ותקוות. השיחה מועברת בצורה רהוטה וברורה.
למרצה שיחות נוספות במגוון נושאים והוא גם מגיע לשבתות.
גיל: ד’-ו’

החלום לארץ ישראל
סוחר יהודי פשוט בשם עקיבא, גר בכפר קטן בחו”ל וחולם להגיע לארץ ישראל. לאחר שחברו הטוב מוצא לו שיירה הנוסעת למקום כיסופיו, יוצא לו לדרכו. מספר שנים לאחר מכן, הוא חוזר לכפרו ושומר בסוד את הסיבה לחזרתו. מדוע חזר עקיבא? האם הגיע לארץ המובטחת, או שמא לא?

גלילה לראש העמוד