כב’ בשבט – יום גוש קטיף

סיפורה של יסמין מגן אור
יסמין היא אומנית שגורשה מביתה בגן אור ובחרה להביע את תחושותיה בעזרת היצירה. בהרצאה מרתקת זו נשמע את סיפורה המתחיל בסיפור חזרתה בתשובה דרך הגרוש מגוש קטיף והתמודדות מתוך אמונה גדולה עם מחלתו של בעלה. בסוף ההרצאה יכינו התלמידות יצירה קטנה הקשורה לסיפור.

הגרוש מנצרים! – סיפורו של איציק
סיפור אישי מלווה בכאב רב אך גם בתקווה של איציק, היום תושב אריאל, שנפצע בפיגוע בגוש קטיף וחווה את הגרוש, במיוחד על רקע הפציעה, ההחלטה להמשיך בכל זאת לגור בנצרים ולבסוף ההתמודדות עם הגרוש מהבית.

נופי ילדות – סיפורה של מוריה
סיפורה המרגש של מוריה, תושבת גני טל המספרת על החיים בגוש מנקודת מבט של ילדה ונערה, על ההתמודדות מתוך מסירות ואמונה גדולה על החיים בצל הטילים , על הערכים הגדולים שניתן ללמוד מתושבי הגוש, על המאבק וההתמודדות עם המשבר הגדול שאחרי. בליווי סרטוןkatif1

החיים בגוש קטיף במבט של נער – סיפורו של אפרים
אפרים, תושב נווה דקלים עבר אירוע חבלני כשהיה בכיתה ט’ כששני מחבלים התפוצצו ליד הרכב של אביו וב”ה הוא ניצל בנס. דרך סיפורו האישי והחוויה הקשה שעבר מפגיש אותנו אפרים עם החיים בגוש קטיף בצד במרומם שלהם אך גם בצד המאתגר שלהם עד לגרוש והמשך החיים שאחרי. בליווי נגינה ומצגת.

הבית שנשאר בחולות – מפגש מרתק עם רות עציון מחברת הספר “הסנדל של אייל” – בליווי מצגת מחשב
רות, תושבת מורג שבגוש קטיף מספרת את סיפור הגוש, האנשים הייחודיות ואת החיסרון הגדול שכבר הוא איננו.

את אחי, תושבי גוש קטיף, אנוכי מבקש! – שיחתו של הרב יעקב
שיחה כואבת על התהליך הקשה שחוו תושבי גוש קטיף ובכללם בנו של הרב שמעון והמעבר ממעמד של אנשים, מלח הארץ שתורמים בכל התחומים, דרך ההתגלגלות בבתי מלון ומעברות נוסח 2010 ועד לניסיון להצמיח את החיים מחדש מתוך אמונה גדולה. הסיפור מועבר בשילוב התנסות אישית של הרב שליווה, ועדיין מלווה, את תושבי גוש קטיף מהשנים שלפני הגרוש ועד עכשיו.

גלילה לראש העמוד