ירושלים שבלב! – הופעתו של אליעזר

jerusalem

סיפורו של ניסים ציון המגיע לארץ מספרד הרחוקה לכותל המערבי בירושלים. הוא פוגש בדרכו דמויות ירושלמיות צבעוניות, חרדי, חילוני, אוהד בית”ר, עולה חדש, חסיד ברסלב ועוד, וסוחף את כולם ביחד למסע מרתק אל ירושלים של פעם. במסעו עובר ניסים ציון במקומות רבים ברחבי הארץ בתקווה להגשים את חלומו להטמין פתק בכותל המערבי. זוהי דרמה משעשעת במיטבה. הצגת יחיד שבמהלכה מחליף השחקן דמויות רבות תוך גילויי יכולות משחק מדהימות.

מאבק ואמונה בדרך לירושלים – הצגה בשילוב נגינה

סיפורה של יחידה מהפלמ”ח שמקבלת הוראה להעביר מים ואוכל לירושלים הנצורה, הם נערכים ורגע לפני היציאה לדרך הם מקבלים משימה נוספת להעלות ילד שגר בירושלים. מכאן ממשיכה העלילה דרך עיניו של הילד שרואה את הקרבות בדרך לירושלים לאחר מכן כשגדל, משתתף בעצמו כחייל בשחרור ירושלים. ההצגה ממחישה את הימים של המצור והקרבות בדרך לירושלים.

ניתן להוסיף נגן + שירי ירושלים.   גיל: א’-ו’משך ההצגה: כשעה

קליקיט – מקליקים ונהנים! – משחק ידע חווייתי בשיתוף הקהל

תוכנית חווייתית המשלבת הקניית ידע, בדרך של הנאה, משחק וכיף. כמעט לכל אחד יש שלט והוא משתתף בצורה פעילה במשחק. בשילוב מולטימדיה איכותית (כדוגמת אחד מול 100) ובמגוון רחב של נושאים – לאורך חגי השנה, הלכות וכו’.

מותאם לכל גיל לפי בקשת המוסד!

לך ירושלים! – סיפורו של ציגי – ממשחררי הכותל המערבי

סיפורו המרגש של מפקד בצנחנים שהיה ממשחררי הכותל המערבי (מופיע בתמונה המפורסמת של 3 הצנחנים – האחורי מצד שמאל). השיחה מתחילה ממלחמת השחרור, הקמת המדינה ואובדן הכותל והר הבית, דרך תקופת הפדאיון ועד למלחמת ששת הימים, הרגעים הגדולים, ההתרגשות הגדולה ומשמעות ימים אלו לימינו אנו ולחיבור לירושלים. בשילוב מצגת מרגשת.

האוצר של ירושלים – הצגה

ילד בשם יוני מוצא ידית דלת בחצר ביתו, ותוהה על המציאה. המציאה מובילה למסע ארכיאולוגי בו הוא מחפש אוצר בירושלים. הוא חופר באדמה, ובמקום אוצרות מוצא בגדים וחפצים של דמויות מן העבר. כל דמות נותנת ליוני עוד מבט על ירושלים, ועוד קשר לעיר, עד שיוני מגלה שמצא אוצר אחר ממה שחשב בהתחלה. הצגה מרגשת, מפתיעה ומצחיקה. הילדים שותפים לחוויית החיפוש והגילוי, לומדים על ירושלים לתקופותיה השונות בצורה חווייתית, ונשארים במתח עד הסוף.

גיל: טרום חובה – ה’משך ההצגה: 45 דקות     

סיור וירטואלי תלת מימדי בירושלים – רן

שיחה + מצגת, בשילוב מוסיקה ואנימציה, המספרים את סיפורם של אתרים מרכזים בירושלים.

גיל: א’-ו’

שרשרת הדורות – הופעתו של עופר sharsheret

מופע פנטומימה ייחודי, המספר את סיפורה של ירושלים לאורך הדורות בדרך חווייתית ומהנה.  גיל: א’-ו’

ערבי שירה וקריוקי

ערבי שירה וקריוקי של שירי ירושלים, עם מיטב הנגנים והזמרים

גיל: א’-ו’

מעגל מתופפים ירושלמי – נחשון  / שחר

מעגל מתופפים עם כלי נגינה וכיף, בשילוב סיפורים מרתקים על ירושלים.

גיל: א’-ו’

האבן המסתורית ברחבת הכותל! – הופעתו של אביב

מה סיפורה של האבן המסתורית שרואה גילי בחלומו, עת נרדם ברחבת הכותל המערבי ביום ירושלים? מסע מראשית הבריאה ועד ימינו תוך מפגש עם דמויות מהעבר המספרות את סיפורה של העיר הקדושה בעולם.

במופע המשלב הצגה, נגינה, ושירה נלהבת נתחבר לסיפורה של ירושלים וסיפור של המקדש.

חפצים מספרים! – עודד

סיפורים מרתקים בליווי נגינה, המספרים את סיפורה של ירושלים בעזרת חפצים, כגון צמח החוביזה, תמונות ועוד. בשילוב יצירה הקשורה לירושלים.

ניצוצות בדרך לגאולה… – הופעתו של עופר

הופעה חווייתית המשלבת ניגונים, ערב שירה, קריוקי, סיפורים, סרטונים מרגשים, הרקדה ועוד, לקראת יום ירושלים.

גיל: א’-ו’

שחק אותה ליום ירושלים – אבי

חידון וכתבי חידה ליום ירושלים, בשילוב מצגות מחשב ומוסיקה (מועבר בכמה רמות ובהתאם לדרישות המוסד).

גיל: א’-ו’

אריה ברחובות ירושלים –סיפורו של הצדיק  ר’ אריה לוין – הסופרת עדי דודlevin

סיור וירטואלי בשילוב מצגת, על חייו ומקצת פועלו של ר’ אריה לוין. בהרצאה ניפגש עם מקומות בירושלים בהם פעל, עם מעשי החסד המופלאים שלו וניזכר בירושלים של פעם…

גיל: א’-ו’

גבורת הילדים – נפתלי

אביעזר הקטן מוצא מערה סודית בהרי ירושלים שדרכה ניתן להיכנס לירושלים הנצורה. הוא וחבריו מחליטים בגבורה ובאמונה למצוא את יהודה המכבי ולגלות לו את סוד המערה. בדרך ליהודה המכבי נתפס אביעזר ע”י היוונים ועובר הרפתקאות מיוחדות. האם יצליח אביעזר להגיע ליעדו? האם יצליחו היהודים לטהר את בית המקדש? כל זאת ועוד בהצגה ייחודית ומרגשת, המגוללת את הסיפור ההיסטורי של חג החנוכה דרך מסרים של אמונה תפילה וגבורה.

גיל: א’-ו’

“חברה מזמן אחר”- הצגה

הצגה יפה ומרגשת עם תפאורה מושקעת, שחקניות מקצועיות ומוסיקה. ההצגה מספרת את סיפורה המופלא של ירושלים לאורך הדורות, דרך מבטה של ילדה שחוזרת במנהרת הזמן. הדמות הראשית גורמת להזדהות מלאה איתה ועם עברה המפואר של ירושלים. בהצגה ניתן להריח בחוזקה את ניחוחה של ירושלים לאורך הדורות.

גיל: א’-ו’

גלילה לראש העמוד