ועל ניסך שבכל יום עמנו…

עגךה לא בלי בני! – נעמה

סיפור אישי ומרגש של אמא שלאחר 3 שנים של תפילות נולדו לה תאומים. האחד מהם הוא ילד בעל צרכים מיוחדים, שסיכויו לחיות היו קטנים מאוד. אך בעז”ה ועם הרבה אמונה, תפילה, אהבת הורים מופלאה ותקווה, הילד חי על אף הקשיים הרבים איתם מתמודדים ההורים. בסיפור עולים ערכים מופלאים של שמחה, תפילה ואמונה.

גיל: ה’-ו’

גבורה לא רק במלחמות

גבורה – לא רק במלחמות… –  סיפורו  של יניב קנדל

זהו סיפור מופלא של אדם העוסק יום יום בחסד ובנתינה. הוא עמד במבחן קשה, אולי הקשה ביותר, של תרומת חצי מהכבד שלו לאדם זר. השיחה נותנת כלים לכל תלמיד ותלמיד להפוך את חייו לחיים של חסד ונתינה.

גיל: ה’-ו’

 

כוחן של מילים! – סיפורה המרגש של לאה

סיפורה האישי של לאה, שחקנית ומורה למוזיקה, מגמגמת אך מצליחה על אף זאת להגיע להישגים רבים בחייה האישיים. ההופעה מועברת בשילוב נגינה ושירה ועם הרבה הומור, ומעבירה את המסר שבעצם כולנו מגמגמים כל אחד בתחומו ואם לאה מצליחה לצמוח מתוך הקושי אז כולנו יכולים!  בשיחה גם יעלה הנושא של משמעותם של מילים והחשיבות שיש בשמירה על כוח הדיבור.

גיל: ה’-ו’

סיפורים אישיים של אנשים עיוורים

עיניים חדשות!  סיפורה המרגש מיכל

סיפור חיים מרגש של אשה עיוורת מלידה, אם ל-7 ילדים, הבונה את חייה מתוך אמונה גדולה. המופע ממחיש התמודדות עם אתגרים שמעמיד העיוורון, ומשלב באופן מרתק את סיפור חזרתה בתשובה בגיל 20. לאורך המופע שזורים שירים שכתבה והלחינה. זוהי הזדמנות נדריה לראות את החיים מעיניים חדשות…

גיל: ה’-ו’

 

עיניים של אמונה! – סיפורו של חגי

סיפורו של חגי לוי שאיבד את הראיה בגיל 14, דבר שגרם לו למשבר קשה. אך מתוך המשבר הוא קיבל החלטה לצמוח ולראות בנכות ובקושי מקפצה לקפוץ למעלה. מתוך זה הכיר את אשתו, התחתן הקים משפחה וחי באמונה גדולה ובאופטימיות. בשיחה מועברים עם המון הומור מסרים חשובים באמונה ובין אדם לחברו. השיחה מחברת את התכנים לחיים היומיומיים של הילדים. לצד המסרים לומדים התלמידים כיצד חי עיוור, מה עוזר לו להתמודד ביום-יום, ומהו היחס הנכון לעיוורון.

גיל: א’-ו’

 

trip4לעלות בהר! – סיפורו המופלא של אביחי

זהו סיפור מופלא על נער עיוור וחרש, שעל אף הקשיים הרבים הצליח לסיים לימודים תיכוניים בישיבה תיכונית בהצטיינות, היה חתן התנ”ך העולמי, שירת ביחידה מובחרת במודיעין ובשב”כ ועכשיו לומד לתואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטה. הכל מתוך אמונה גדולה בקב”ה וביכולת שלו להצליח על אף הכל. זהו סיפור של נתינה למדינה והתקדמות למרות הקשיים העצומים.   סיפור חובה!

גיל: ה’-ו’

 

מה עושים כשלא רואים?  – סיפורו המרגש של יניב

בגיל 18 איבד יניב את מאור עיניו. למורת הקושי הגדול החליט יניב להמשיך קדימה ובמשך הזמן  הקים מרכז לכישורי חיים המפגיש ילדים עם עולמם של החריג. במרכז לומדים על עולמם של העיוורים, כיצד לכבד אדם למרות השונות שלו ועוד. בסדנא מרגשת זו, יניב יספר את סיפורו, יסביר וידגים בעזרת כלב נחיה, כתב ברייל ואמצעים נוספים כיצד חי העיור ומה עוזר לו להסתדר אך גם יסביר עד כמה חשוב לקבל את השונה ועד כמה כל אחד מאיתנו הוא בעצם אדם שונה.

גיל: א’-ו’

 

תרבות יהודית לאור לקחי חג החנוכה

זה הסיפור שלנו! שיחה מרתקת בליווי נגינה ושירה 

שיחה המשלבת סיפורים, שירים ומסרים הנוגעים ליום יום של תלמידינו. השיחה תעסוק בתרבות היוונית ובהתמודדות איתה עד לימינו אנו.

גיל: ד’-ו’

 

להרים את הזמן – כוחו של חג החנוכה – ריקי

בשיחה נדבר על משמעות הנס, מה ניתן ללמוד מנס חנוכה על ההתמודדויות ביום יום, וכיצד נס חנוכה קיים גם עכשיו.

גיל: ה’-ו’

 

מהודו  ליהדות – ירון – בליווי שירה ונגינה

זהו סיפורו של ירון, שחיפש את מה שהוא הרגיש כדבר המרכזי באישיותו – המוסיקה. תוך כדי חיפוש ועליה לפסגת ההצלחה, הוא הרגיש שמשהו מרכזי חסר לו – ואותו הוא מצא רק בשורשים הנצחיים של עם ישראל.

גיל: ה’-ו’

computerהאינטרנט – יתרונות, סכנות ודרכי התמודדות 

לקראת חנוכה, החג בו אנו מתמודדים עם התרבות המערבית, ניפגש עם הסכנות וההשפעות ההרסניות שיש לאינטרנט על חיינו, וכן נקבל כלים ועצות כיצד להתמודד עם כלי שמצד אחד עוזר לנו רבות ומצד שני מעמיד אותנו בפני סכנות רבות וקשות. השיחה מלווה בדוגמאות (במידת האפשר…) – בליווי מצגת.

גיל: ה’-ו’

 

מסע וירטואלי בבית המקדש – הרצאתו של גד

בשיחה זו נבקר בבית המקדש, נכיר את העבודה הנעשית בו (יותאם לפי העבודה הייחודית הנעשית בבית המקדש בכל חג), ננסה להבין את מרכזיותו בעם ישראל בזמן שבית המקדש היה קיים, נראה דגם מרשים של בית המקדש וננסה לחוש בחסרונו ולהתפלל לבניינו.

גבורת המכבים מאז ועד היום…

chanuka1עם ישראל חי – סיפורו המרגש של אבשלום  – בליווי סרט ומצגת

סיפור אישי ומרתק של אבשלום סגן מפקד פלוגה בגדוד תשע. הפלוגה לחמה בקרב המכריע במלחמת לבנון השנייה – הקרב בנחל הסלוקי. שם איבדה 3 מטובי לוחמיה, ובתוכם המ”פ סרן שי ברנשטיין, הטען עמשא משולמי, והתותחן עידו גרבובסקי. סיפור של גבורה ועוצמה, הקרבה ונחישות, דרך אמונה גדולה בצדקת הדרך.

על הצורך והאחריות לקחת את אותה עוצמה ואמונה, ולגלות אותה בחיינו היום-יומיים.

גיל: ה’-ו’

 

הקרב בסמטת הגבורה – אלכס / הרב יוסי (בליווי סרט)

זהו סיפור של לוחם בצוות הכוננות בקרית ארבע, שהיה שותף למהלך הקרב בסמטת הגיבורים בחברון. בסיפורו המרגש הוא מספר על מסירות הנפש ועוצמת הגבורה שהתגלתה באותו הקרב, ומכאן משליך לגבורה הישראלית לאורך הדורות.

מסע קולנועי בעקבות הגבורה – יניב

הרצאה ייחודית בשילוב קטעי סרטים, העוסקת במידת הגבורה ובהבנה שגבורה היא לא רק במלחמות ובמבצעים הרואיים אלא נדרשת גם ביום יום בהתמודדויות הכי “קטנות” של החיים.

גיל: ה’-ו’

 

וקראתם דרור בארץ! – סיפור המופלא של דרור וינברג הי”ד – רונית 

סיפורו המופלא של דרור וינברג, שמלמד את כולנו ערכים נעלים, הנהגה, ומסירות נפש. דרך סיפור חייו של דרור, שלא נולד כזה, אלא בנה את עצמו וגיבש את אישיותו דרך עליות ונפילות. הסיפור מסופר ע”י הסופרת רונית לוינשטין, שכתבה עליו ספר.

גיל: ה’-ו’

 

אחינו יהונתן! – הרצאתו של זאביק  על יהונתן פולארד

שיחה מרתקת המועברת בשילוב אמצעים אור קוליים, ומספרת את סיפורו של יונתן פולארד. מתחילתו של התהליך בו תרם רבות לביטחון מדינת ישראל, דרך סיפור תפיסתו והפקרתו ועד למאמצים הנעשים היום להצילו.

גיל: ה’-ו’

shoesנעליים של לוחם – סיפורו של נחמיה

סיפור אישי ומרתק של לוחם וקצין ביחידות מובחרות בצה”ל וכוחות הביטחון. על כוח רצון, הקשיים וההתמודדויות, החלטות גורליות וגבורה תוך כדי קרב, המהווים את רוח הגבורה היהודית. ההרצאה מלווה בתמונות וסרטונים  ייחודיים.

נחמיה הוא מפק”צ בסיירת גולני, בעל צל”ש על חילוץ לוחמים תחת אש.

גיל: ה’-ו’

הופעות לחנוכה

כמה סופגניה? – מופע מקורי לחנוכה בליווי נגינה

גניה היא הסופגניה המועדפת במאפייתו של אפי האופה. גניה רוצה שינוי בחיים. היא רוצה חיים של מישהו אחר ולכן היא עוזבת את החיים הנוחים והבטוחים במאפייה ויוצאת לדרך חדשה ומאתגרת. בדרך היא פוגשת כל מיני חברים שונים ומשונים שנראה כי חייהם מעניינים יותר משל גניה. האם ישתנו חייה של הסופגניה גניה? האם תחזור לחברה האופה?

מופע מתפרץ, מרגש ומצחיק של שירים, ליצנות וסופגניה אחת.

 

המעיל המופלא – הצגה

מוטק‘ה הוא מטאטא רחובות פשוט שחולם להיות חייט מפורסם. יום אחד חלומו מתגשם והוא הופך להיות החייט של הפריץ. האם מוטק‘ה יצליח לזכור מי הוא ומהיכן הוא בא? או שמא ההצלחה תעביר אותו על דעתו? הצגה ערכית המבוססת על סיפור של הרבי מפשיסחא. 2 שחקנים תפאורה ומוסיקה.

גיל: גן חובה-כיתה ו’

 

גבורת הילדים- נפתלי

אביעזר הקטן מוצא מערה סודית בהרי ירושלים שדרכה ניתן להיכנס לירושלים הנצורה. הוא וחבריו מחליטים בגבורה ובאמונה למצוא את יהודה המכבי ולגלות לו את סוד המערה. בדרך ליהודה המכבי נתפס אביעזר ע“י היוונים ועובר הרפתקאות מיוחדות. האם יצליח אביעזר להגיע ליעדו? האם יצליחו היהודים לטהר את בית המקדש? כל זאת ועוד בהצגה ייחודית ומרגשת, המגוללת את הסיפור ההיסטורי של חג החנוכה דרך מסרים של אמונה תפילה וגבורה.

גיל: א’-ו’

גלילה לראש העמוד