תרבות הפנאי וזהירות בדרכים
 

היהלום שבבוץ – “תיאטרון לב השמים”  חדש!!!

ביום בהיר אחד מוצא מוישל'ה העני אבן יקרה בתוך ערימת טיט,

הוא מוכר את כל רכושו ויוצא למסע בכדי להגיע ללונדון עיר המלוכה,

שם הוא יוכל למכור את האבן.

הצגת יחיד מרתקת ושמחה על פי סיפור מאת ר' נחמן מברסלב

צמד התנצ’ים מופיעים בהפנינג:  חדש!!!

צמד התנצ’ים משתלבים גם בירידים קהילתיים, עם בלוני צורה/ ריקודים עם הילדים/

הפעלת מצנח/ תחרויות לילדים.

גילה ושמחה הצגה מקסימה ושמחה על השמחה. תיאטרון “אישונים” חדש!!!

לגילה נשבר הקורקינט, והיא כ”כ עצובה, עד שנראה לה שכבר לא תהיה שמחה יותר.

בעזרת דמות שמחה בשם שמחה, שק קסמים והילדים שבקהל, גילה יוצאת למסע מופלא, ומגלה ,שאם נותנים, אוהבים ושמחים במה שיש – אז מופיעה השמחה האמיתית.

2 שחקניות, לגילאי 3-9.  משך ההצגה כ 45 דק’

 

פלונטר – משחקי חשיבה וסדנאות המתאימות לימי גיבוש    חדש!!

פעילות חברתית חוצת גילאים. סדנאות פלונטר מבוססות על משחקי חשיבה מאתגרים, משחק קבוצתי ומיני גולף. מעוניינים להפוך את הצוות למנצח? יום גיבוש עם סדנאות פלונטר הכוללות משחקי חשיבה יגבירו את שיתוף הפעולה ויפתחו את הצוות.  

מחוויה מיוחדת במינה של פעילות קבוצתית שמחה ומאתגרת.

האינטרנט – יתרונות, סכנות ודרכי התמודדות – בליווי מצגת – יניב
בשיחה זו נפגוש בסכנות ובהשפעות ההרסניות שיש לאינטרנט על חיינו, וכן נקבל כלים ועצות כיצד להתמודד עם כלי שמצד אחד עוזר לנו רבות ומצד שני מעמיד אותנו בפני סכנות רבות וקשות. השיחה מלווה בדוגמאות (במידת האפשר…).
גיל: ה’-ו’
 
הכל אני יכול בחופש הגדול!?! – מיטב מרצי ורבני המדרשה
החופש הגדול יוצר חלון זמן גדול, אותו התלמידים צריכים למלא. בהרצאה זו ירכשו התלמידים כלים למלא את זמנם בצורה חיובית ובונה, וילמדו שהחופשה הגדולה יכולה לשמש להם כמנוף להעצמת האישיות או חלילה לנפילה רוחנית מוסרית.
גיל: ה’-ו’
 
seminar1עזר בר מזל -הצגה
עזר הוא איש טוב לב שמח ועליז אך – מה לעשות – חסר מזל. לעזר יש חלום: לעבוד יום אחד אצל המלך בארמון. אך מאחר שאין לו מספיק אמונה בעצמו, הוא נופל ברשתם של רמאים ונוכלים, ומתרחק מעצמו ומחלומו. הוא מידרדר ומידרדר, עד שמבין בדרך הקשה שרק אם יהיה נאמן לליבו ולמצפונו, יוכל להגשים את חלומו. אך בינתיים הוא שבוי בידי הנוכלים… האם יוכל לצאת מרשתם? האם יאיר לו המזל פנים? הצגה מצחיקה שעוסקת בנושאים רציניים: עמידה בניסיון, לחץ חברתי ולקיחת אחריות. 
גיל: גן-כיתה ו’
משך ההצגה: 52 דקות
 
החופש הזה אני בשליטה! – שיחתה המרתקת של ריקי 
בחופש הגדול תלמידנו עוברים תהליכים מורכבים הכוללים: זמן פנוי, חשיפה מוגברת לתרבות המערבית, התמודדויות עם פיתויים ועוד. בשיחה נשמע על הקשיים ועל בניית הסתכלות נכונה שתיתן לנו את הכוח לבחור בדברים הנכונים!
גיל: ה’-ו’
 
חופשי ומאושר!?! – סיפורים אישים של אנשים שבחרו בחופש אמיתי…
קורה לעיתים שהגבול בין חופש מלימודים ומבחנים לחופש מכל מחויבות ערכית-מוסרית מיטשטש, והחופש הופך להיות נקודה של התפרקות מוחלטת. בסיפורים אישיים אלו יקבלו תלמידנו כלים להתמודד עם החופש, ויבינו את חשיבותם של בניית גבולות נכונים.
גיל: ה’-ו’
 
זהירות בדרכים – אוצר הזה”ב
דודי הוא ילד שלא אוהב כללים. לאחר חידון שבו הוא זוכה במקום הראשון, דודי מתעורר בעולם מסוכן. העולם הזה מלא בכבישים ומכוניות, אבל גם ב: אוצר הזהב! בעזרת מונקו הליצן המוזר, דודי מוצא את הדרך אל אוצר הזהב, ולומד את חשיבות כללי הזהירות בדרכים.
הצגה מיוחדת המשלבת להטוטים!
 
car“ילד זהב” – הצגה בנושא זהירות בדרכים
ההצגה מאושרת ומסובסדת ע”י משרד החינוך והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.
איך מלמדים ילד אדיש ואגוצנטרי לחצות כביש בצורה בטוחה?
למיכאל, השדון-מלאך, יש פתרון. בעזרת ריקודי סטפס, ג’אגלינג, משחקים, קסמים ומוזיקה עכשווית הוא מלמד את מיקי הילדותי להיות עצמאי בדרך. תוך כדי הצגה הם מגלים שמה שנכון להתנהגות בדרך ובכביש נכון גם להתנהגות בוגרת בחברה. מיקי לומד על התנהגות בדרך ארץ והופך לילד חברותי ומתחשב .
הצגה מהנה וקצבית עם מוזיקה מגוונת, תפאורה ייחודית ועלילה שזורמת עד לסוף מהאגדות!
מתאים לילדים בכיתות ג’-ו’, ממלכתי, ממ”ד וחרדי. (ניתן להתאים גם לכיתות א’-ב’)
 
זהירות בדרכים – אבי
מופע ייחודי המשלב תכנים חשובים ויסודיים הקשורים בזהירות בדרכים עם קסמים מדהימים ומצחיקים… קסדה על הראש, בכל נסיעה נחגור חגורה, נכיר תמרורים חשובים, נחצה רק במעבר חצייה, ועוד. הכל מתוך קסמים מדהימים וסיפורים מצחיקים.
גיל: א’-ה’
 

“דודו השוטר לכולם עוזר”- הצגתו של יניב נחמיאס

הצגה המתארת מצבים בילדותו של דודו השוטר כאשר היה ילד כל המצבים מדגימים כללי זהירות בחצר הבית-חציית כביש ,משחק בכדור, רכיבה באופניים ועלייה לרכב ואוטובוס כל התכנים מועברים תוך כדי סיפור עלילתי וגורם לילדים לזכור את הכללים.

ההצגה לגילאים גן עד ד’

שווים  זה”ב – הצגה משעשעת ומלמדת על חשיבות כללי הבטיחות בדרכים – תאטרון אספקלריה

בוקס ומרשמלו מנסים, בדרכם היחודית והמשעשעת לגרום לשוטר זהביהו לעבור על חוקי התנועההנסיונות הראשונים כושלים זה אחר זה, והשוטר דווקא עולה בדרגה בזכותם… מרגע לרגע הקצב של הנסיונות גובר ואיתו גם הקצב והעוצמה של ההצגה. עד לסיום המפתיע והמלא אופטימיות ושמחה.ההצגה עוסקת בנושאים הקשורים להליכה בטוחה, חציית כביש, תמרורים ורמזורים, התנהגות בעת חשכה ובחורף וכו’ורכיבה נכונה באופניים ובגלגיליות,  ומפתחת עמדה חיובית בשימוש באביזרי בטיחות.אך מעל לכול מעמידה את ההתנהגות האנושית, האחריות האישית וההתחשבות בזולת כדרך התמודדות ראשית בנגע תאונות הדרכים.

גלילה לראש העמוד