לקראת שבועות

ויהי בימי קציר חיטיםkazir

הפרשת חלה בליווי שירים וניגונים – עזרי ואורה

פעילות אטרקטיבית המשלבת נגינה, סיפורים, והבנת השלבים השונים של הפרשת חלה באופן חווייתי. בפעילות נתחבר לעניינה של ארץ ישראל ונלמד על דמותה של רות. כולל הפרשת חלה בפועל.

גיל: ה’-ו’

 

דמותה של רות אז והיום

שיחה מרתקת על דמותה של רות, שממנה ניתן ללמוד רבות על עצמנו. בין התכנים בהם נעסוק: צניעות, מסירות נפש, חסד ועוד.

גיל: ה’-ו’

עול מלכות שמיים

מתן תורה עם המבט עלי! 

תוכנית המשלבת שירה, ניגונים, ריקודים, סיפורים ודברי תורה, ועוסקת במשמעות של מתן תורה לימינו אנו.

גיל: א’-ו’

 

מזינגרלה לה’… – הופעתה של אילת פלפלת

סיפורה האישי המרתק של אילת, רקדנית בלהקה מפורסמת (זינגרלה ועוד). איילת הרגישה שעולם הזוהר מלא בהמון שקרים ותרבות גוף שאינה מתאימה לה, ולאחר תאונת דרכים קשה, ולהבדיל, לידת תאומים מופלאה – החליטה להתקרב לקב”ה. ההופעה מלווה בריקודים ושירה.

גיל: ה’-ו’

 

toraחופש ותורה – מתנגשים או משלימים?

מיהו בן חורין באמת? האם התורה לא משעבדת אותנו יתר על המידה? האם חופש אמיתי זה לעשות מה ש”בא לי”? האם החבר שלי “החופשי”, הוא חופשי באמת?

ההרצאה תתמודד עם שאלות אלו ועם שאלות נוספות.

גיל: ה’-ו’

 

לקחת פסק זמן – סיפורו המרגש של יניב

זהו סיפורו של יניב, בחור שגדל בבית מסורתי. בשלב מסוים הוא החליט לבחור בעולם החילוני, תוך השקעה בתרבות המערבית ובכל ה”הנאות” שהיא מזמנת. כאשר חלה יניב במחלת הסרטן הוא עצר בבת אחת את מרוץ החיים, בחן את דרכו. תוך כדי המאבק במחלה פגש הרבה אנשים טובים, ומצא את דרכו לעולמה של תורה. זהו סיפור על נתינה  וחסד, על גבורה והתמודדות, על עצירה ממרוץ החיים ובחינה מה הטוב ומה הרע באמת.

גיל: ה’-ו’

 

עליה לרגל – מסע וירטואלי בבית המקדש – הרצאתו של גד

בשיחה זו נבקר בבית המקדש, נכיר את העבודה הנעשית בו (יותאם לפי העבודה הייחודית הנעשית בבית המקדש בכל חג), ננסה להבין את מרכזיותו בעם ישראל בזמן שבית המקדש היה קיים, נראה דגם מרשים של בית המקדש וננסה לחוש בחסרונו ולהתפלל לבניינו.

trip4לעלות בהר! – סיפורו המופלא של אביחי

זהו סיפור מופלא על נער עיוור וחרש, שעל אף הקשיים הרבים הצליח לסיים לימודים תיכוניים בישיבה תיכונית בהצטיינות, היה חתן התנ”ך העולמי, שירת ביחידה מובחרת במודיעין ובשב”כ ועכשיו לומד לתואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטה. הכל מתוך אמונה גדולה בקב”ה וביכולת שלו להצליח על אף הכל. זהו סיפור של נתינה למדינה והתקדמות למרות הקשיים העצומים.   סיפור חובה!

גיל: א’-ח’ (2 רמות)

 

בזכותה של תורה – הצגה

בנו של גבאי בית הכנסת והאופה של ג’רבה, מחובר לתורה, אך נאלץ לעבוד במקום ללמוד. מתוך אמונה גדולה ולימוד עצמי, הוא גדל בתורה בסתר, תוך שהוא נכנס לשיעורי תורה של בוגרי בית המדרש. סכנה גדולה המרחפת מעל יהודי ג’רבה נמנעת בזכות תורתו של הילד הקטן! מה הייתה הסכנה ומה קשור חלומו של אביו לספרי תורה ריקים?? הצגה מרתקת ומשעשעת על אהבת תורה.

ניתן לשלב הכנת יצירה ייחודית המתאימה למסיבת חומש.

 

שרשרת הדורות! הצגות מומחזות בליווי נגינה –אביב

ההצגות עוסקות בחשיבות לימוד התורה ויכינו את תלמידכם למעמד החשוב והמרגש של קבלת התורה בשבועות.

tefilinמסע חווייתי בעקבות התפילין! – גד

שיחה מרתקת בשילוב אמצעים אור קוליים, העוסקת בחשיבות מצוות תפילין,פישרה ומהותה. בשיחה נשמע על ייצור התפילין (עם דוגמאות עיבוד העורות), מבנה וצורת התפילין, תהליך כתיבת הפרשיות – כולל התנסות בכתיבה בקולמוס. דרך הנחת התפילין נלמד כיצד לאורך הדורות יהודים מסרו את הנפש על מצווה זו. כל  זאת בעזרת תמונות, סרטונים ייחודיים, סיפורים, ושידור רדיו נדיר מתקופת השואה .

מועבר כשיחה אחת או במספר מפגשים.

גיל: ה’-ח’

 

לקראת שבועות – סיפור אישי מרתק ,שירים וריקודים, עם מירי

זהו סיפורה של מירי, רקדנית וזמרת בלהקת “טיפקס”. בסוף אחת מהופעותיה הרבות נגשה אליה אחת הנשים הדתיות שצפתה בה ולחצה עליה מאד להתארח אצלה בשבת. שבת זו שינתה את כל חייה של מירי, וחשפה אותה לעוצמות חיים אחרות לחלוטין ממה שהכירה. בהמשך חלתה מירי התמודדה מתוך אמונה והרבה אופטימיות והצליחה ב”ה להירפא. השיחה היא הופעה המועברת בעזרת שירים וריקודים. מחזק… מצחיק… ומרגש.

גיל: ה’-ו’

 

מעשה שהיה… – הצגת יחיד מרתקת ומשעשעת ע”פ סיפורו של הבעש”ט

חג השבועות זהו החג בו מתגלה מעלתם של ישראל. בהצגה זו, המשתרעת על פני ארצות וימים, נחפש את האוצר. בדרך נברר את מעלתם של ישראל ונלמד על ההשגחה שיש על כל יהודי ויהודי. בסופו של דבר נגלה שהאוצר נמצא ממש לידינו… ההצגה תתחבר לסיפורו האישי של השחקן, שחיפש את הדרך ליהדות ברחבי העולם עד שמצא…

ההצגה מועברת ע”י תומר – שחקן מקצועי ומנוסה, בוגר הסטודיו למשחק של ניסן נתיב.

גיל: ה’-ו’

 

מקבלים חומש ומתחברים לשרשרת.. – סדנא ייחודית לקבלת החומש –גד

הפעילויות הינם הפקה מרתקת ומגוונת, ומעוברת באמצעות מצגות ,סרטונים, מוזיקה ופעילות חווייתית העשרתית יוצרת – המחוברת לעולם הילדים.

בין הנושאים שיעלו: מה היה במתן תורה, למה ניתנה התורה דווקא לעם ישראל, מהם עשרת הדברות, מצוות עשה וללא תעשה, כיצד מכינים ספר תורה, ספרי תורה מתקופות ומקומות שונים,

תהליך כתיבת הספר תורה כולל התנסות של התלמידים בכתיבה בקולמוס חשיבותה של התורה ועוד ועוד.

סיפורה של גיורת – הרב דוד מוריה

רבקה גרה בסביבה כפרית יפה מאוד בארה”ב, וחיה כל הזמן בתחושה של חיפוש. היא גדלה בסביבה נוצרית ומרגישה שמשהו מזויף. באוניברסיטה היא מתחברת לקבוצה של יהודים ומרגישה שמצאה את הדת האמיתית. משם היא מוצאת את דרכה לארץ, מתגיירת וכיום נשואה לתלמיד חכם ומתגוררת באפרת. לאחרונה הם איבדו את בנם בפיגוע בישיבת מרכז הרב, וגם על התמודדות זו הם מספרים במסגרת סיפור חייה.

גלילה לראש העמוד