עמך עמי!

רות המואביה גרסת תשס”ט… – סיפורה המרגש של תמר פולר

“אם אקום עוד יום ככה, לא יהודיה, כגויה ששומרת תורה ומצוות, עדיף לי לא לקום בכלל”  הדיינים בבית הדין לגיור פוגשים מדי שבוע עשרותאנשים המבקשים להתגייר, אך לא בכל יום הם פוגשים זמרת צעירה מרומניה, שהייתה בעברה נוצרייה אדוקה, ועתה מתחננת בפניהם להיות יהודייה, כי מבחינתה זה אולהתגייר או למות. אחרי שתמר פולר (לשעבר אנדריאה) שרה בפניהם את “שמע ישראל”, גם הדיינים הקשוחים ביותר לא יכלו להישאר אדישים. סיפור אישי מרגש של תמר על דרכה ליהדות בשילוב הופעה מוזיקלית ומצגת מרגשת.

אני כאן בגלל אשתי… – סיפורם המרתק של שחר והדסה בליווי נגינה

הוא יהודי היא גויה. בעקבות הרצון להתחבר לעם היהודי התחילה הדסה בתהליך גיור וכחלק מהתהליך נדרש שחר להשתתף בשיעורי היהדות בהם הוא נחשף לעולם התורה ומחליט לחזור בתשובה. בסיפור זה הנפרש על פני ארצות נכיר את חיבור מיוחד לעם ישראל ולעולם של תורה ומצוות. כיום שחר ר”מ במקד”צ, מוזיקאי מחונן מספר את סיפורם בשילוב נגינה ושירה. הזוג מגיע גם לשבתות ומספר את סיפור בשילוב מלווה מלכה במוצ”ש.

toraשבועות!- הסיפור האמיתי…

עבד ה’ הוא לבדו חופשי! – סדנא בשילוב יצירה ודרמה עם יעל

בסדנא נלמד כיצד התורה נותנת כלים לצאת למרחבים מהשעבוד לעצמך ולחברה שמסביבך.

ליעל סדנא נוספת העוסקת בדמותה הייחודית של רות.

דמותה של רות אז והיום מיטב מרצי המדרשה

שיחה מרתקת על דמותה של רות שממנה ניתן ללמוד  על עצמנו. בין התכנים בהם נעסוק: צניעות, מסירות נפש, חסד ועוד.

מתן תורה אז ועכשיו!  –  הרצאתו של אהרל’ה

בשבועות קיבלנו את התורה במעמד גדול ומופלא. בהרצאה זו יבינו התלמידים שאת התורה לא מספיק לקבל פעם אחת אלא צריך לחזור ולקבלה יום יום עמ”נ שבאמת נחיה ונביא אותה לידי ביטוי בחיינו היומיומיים.

תורה מן השמיים!?! – שיחה תורנית

ההרצאה עוסקת במציאות ה’ בעולם. היכן אנו נפגשים עם הקב”ה? האם יש הוכחות? האם להאמין זה אומר  להיות בטוח? ההרצאה תעסוק בשאלות חשובות אלו ובשאלות נוספות.

הדרך לתורה… – ישראל זעירא

זוהי הרצאה מרתקת שתועבר ע”י מנכ”ל ראש יהודי, תנועה שעוסקת בהחזרה בתשובה. ההרצאה תעסוק בכוחה של התשובה, בחיוניותה, בזכות הגדולה שיש לנו כיהודים השומרים תורה ומצוות ובחובה שלנו לקרב גם אנשים שלא זכו להיפגש עם אורה של תורה. ההרצאה מועברת בשילוב סיפורים מרתקים מהשטח.

לעלות בהר! –  סיפורו המופלא של אביחי

זהו סיפור מופלא על נער עיוור וחרש שעל אף הקשיים הרבים הצליח לסיים לימודים תיכוניים בישיבה תיכונית בהצטיינות היה חתן התנ”ך העולמי, שירת ביחידה מובחרת במודיעין ובשב”כ ועכשיו לומד לתואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטה. הכל מתוך אמונה גדולה בהקב”ה וביכולת שלו להצליח . זהו סיפור של נתינה חסד והתקדמות למרות הקשיים העצומים.

עול מלכות שמייםtora2

לא בלי בני! – נעמה

סיפור אישי מרגש של אמא, חוזרת בתשובה עם סיפור מרתק, שלאחר 3 שנים של תפילות נולדו לה תאומים שהאחד מהם הוא  בעל צרכים מיוחדים שסיכויו לחיות היו קטנים מאוד אך בעז”ה הרבה אמונה, תפילה, אהבת הורים מופלאה ותקווה הילד חי על אף הקשיים הרבים איתם מתמודדים ההורים. בסיפור עולים ערכים מופלאים של שמחה, תפילה ואמונה.

באורך נראה אור! –הופעתה המרגשת  של יעל

להקשיב לעצמך, להקשיב לבורא להתרגש, לצעוד קדימה ולטעון מחדש את הכוחות! בסיפורה המרגש של יעל, שבנה נפטר במוות בעריסה והיה תלוי בין חיים למוות במשך מס’ חודשים, המלווה בשיריה לצד שירים מקוריים, נתחזק באמונה ובעבודת ה’ ביום יום ונלמד להסתכל על החיים מתוך אמונה ועין טובה.

מהאיים הקרביים ועד למרמרה – סיפורו של מפקד בקומנדו הימי

זהו סיפורו של אלעד, לוחם הקומנדו הימי. שבין השאר היה מדריך צלילה עם לווייתנים באוקיאנוס מנכ”ל חברה, קצין ביטחון של אוניית נופש באיים קרביים הגיע לפסגות של חומר אך הרגיש שזה לא ממלא אותו. זה  סיפור של השגחה

טוב לי תורת פיך מאלפי זהב וכסף!?!   סיפורו המרתק של הרב דוד מוריה

זהו סיפורה המופלא של רוזלי המסופר על ידי בנה. רוזלי היתה ביתו של מיליונר אמריקאי ובעצמה היתה אישה מאוד מצליחה בעלת תפקיד מרכזי באו”ם. לאחר שהכירה, במסגרת תפקידה, צייר צרפתי יהודי שחיפש את דרכו, חזרה בתשובה על אף שאבא שלה נישל אותה מכל הירושה. בסיפור עולים תכנים חשובים של אושר מול עושר ושל משמעות בחיים מול חומרנות. השיחה תחובר למסרים העולים מחג השבועות. הסיפור.

בדרך העולה!  סיפורם שביט וענת

שביט הוא בעל תשובה שרגע לפני העליה לפיסגת ההצלחה החליט לקחת פסק זמן ולצאת למסע חיפושים שהוביל אותו דרך רעידת אדמה גדולה בלוס אנג’לס ומוות קליני לחזרה בתשובה וללימוד תורה בצפת. ענת היא בעלת תשובה שחיפשה תשובות לשאלות המציקות לה עד שמצאה את דרכה ליהדות. בהופעה זו, הנמשכת לפחות שעה וחצי ומתאימה למגוון רחב של תלמידים, ישתלבו הסיפורים עם ניגונים והופעה דרמתית.

לזוג סדנאות חווייתיות נוספות במגוון נושאים בניהם: צניעות, השפעת הטלוויזיה והתקשורת, מפגש עם דמויות מהתנ”ך, שמחה אמיתית ועוד.

גלילה לראש העמוד