♣ סיפורו של לוחם חרות ישראל – עזרא

ט”ו בשבט הוא חגה של ארץ ישראל. בספור מרתק זה נשמע על אדם שהקשר שלו לארץ ישראל הוא קשר של דם, עוד משלב היותו ילד צעיר ברחובות ירושלים של ימי הבריטים. נשמע על חוויותיו בתקופה זו כילד, על הצטרפותו ללוחמי הלח”י, ועל פציעתו במהלך הקרבות בירושלים. זהו אדם שנלחם במסירות נפש גדולה מתוך אהבה עזה לעם ישראל ולארץ.

גיל: ה’-ו’

 

♣ הפרשת חלה – בליווי שירים וניגונים עזרי ואורה

פעילות אטרקטיבית המשלבת נגינה, סיפורים, הבנת השלבים השונים של הפרשת חלה באופן חווייתי בשילוב נגינה וסיפורים. כולל הפרשת חלות בפועל.

♣ שחק אותה – אבי

חידון וכתבי חידה לט“ו בשבט, בשילוב מצגות מחשב ומוסיקה (מועבר בכמה רמות ובהתאם לדרישות המוסד).

♣ נחשים, לטאות ועקרבים –לא רק מה שחשבתם– מופע מיוחד עם שייקהsnake

במופע זה נראה סוגי זוחלים שונים, נכיר אותם ניגע בהם ונלמד היכן הם מופיעים במקרא ומה ניתן ללמוד מהם.

♣ הסיפור שמאחורי השיר… – שרה, מנגנת ומספרת – נאווה

פעילות חווייתית עם תוכן שבה נשיר שירי טו בשבט ושירי ארץ ישראל ונשמע את הסיפורים המרתקים העומדים מאחוריהם. הפעילות בליווי שקופיות, ניגונים וסיפורים.

♣ מעגל מתופפים ארץ ישראלי – נחשון / שחר

מעגל מתופפים בשילוב כלי נגינה, סיפורים וכיף עם דגש על חיבור לטבע ולארץ ישראל ברוח ראש השנה לאילנות.

♣ ערבי שירי ארץ ישראל וקריוקי עם מיטב הנגנים והזמרים 

גיל: א’-ו’

 

♣ סיפור אהבה לארץ ישראל! – סיפורו של חונניהו – בן העדה האתיופית

סיפור אישי ומרגש, מרתק ומצחיק, על המסע הקשה לארץ ישראל בה התנסה המרצה עם משפחתו, דרך מדבריות וקשיים לא פשוטים לצד תפילות ותקוות. השיחה מועברת בצורה רהוטה וברורה.

למרצה שיחות נוספות במגוון נושאים והוא גם מגיע לשבתות.

גיל: ד’-ו’

 

♣ החלום לארץ ישראל

סוחר יהודי פשוט בשם עקיבא, גר בכפר קטן בחו”ל וחולם להגיע לארץ ישראל. לאחר שחברו הטוב מוצא לו שיירה הנוסעת למקום כיסופיו, יוצא לו לדרכו. מספר שנים לאחר מכן, הוא חוזר לכפרו ושומר בסוד את הסיבה לחזרתו. מדוע חזר עקיבא? האם הגיע לארץ המובטחת, או שמא לא?

♣ קליקיט – מקליקים ונהנים! – משחק יידע חווייתי בשיתוף הקהל

תוכנית חווייתית המשלבת הקניית יידע בדרך של הנאה, משחק וכיף כאשר כמעט לכל אחד יש שלט והוא משתתף בצורה פעילה במשחק יידע בשילוב מולטימדיה איכותית(כדוגמת אחד מול 100). במגוון רחב של נושאים –לאורך חגי השנה, הלכות ובמגוון רחב של נושאים ולכל גיל, לפי בקשת המוסד!

♣ מתחדשים עם הטבע! –הופעתו המרגשת של עופר

מופע מרתק המשלב סיפורים, סרטונים ומולטימדיה, שירים וניגונים. המופע עוסק בהתחדשות הטבע ומתוך זה משליך על התחדשות האדם, על חשיבה חיובית ובונה ועוד

♣ ארץ זית שמן – רןolive

שיחה בליווי מצגת וסרט בנושא: הזית והפקת השמן מתקופת התנ”ך ועד ימינו. על חשיבות השמן ולמה  דווקא הוא נבחר לסמל את עמ”י –  נלמד בשיחה זו.

♣ מבצע אחים! –הסופרת רונית לוינשטין

הרצאה מרתקת על סיפרה החדש של הסופרת רונית לוינשטיין העוסק במבצע העלאתם של יהודי אתיופיה לארץ עוד לפני מבצעי משה ושלמה. מבצע ייחודי שהשתתפו יחידות מובחרות וסוכני מוסד. בשיחה נשמע על תרבותם וייחודם של בני העדה ועל אהבתם הרבה לארץ ישראל.

גלילה לראש העמוד