החלום לארץ ישראל

סוחר יהודי פשוט גר בכפר קטן בחו”ל וחולם להגיע לארץ ישראל. לאחר שחברו הטוב מוצא לו שיירה הנוסעת למקום כיסופיו, יוצא לו לדרכו. מספר שנים לאחר מכן, הוא חוזר לכפרו ושומר בסוד את הסיבה לחזרתו. מדוע חזר עקיבא? האם הגיע לארץ המובטחת, או שמא לא?

shevat2

תמונות ירושלמיות – טיול מומחז

הסיור עובר לאורך התקופות השונות בחיי העיר. הסיור מחייה את התקופה ע”י דרמה, ויחד עם זאת משתדל להישאר נאמן לאמת. ההצגה מאירה את מה שהיה מנקודות ראות מיוחדות, ומנסה לגעת בלב העניין שמאחורי העובדות היבשות: למה נבנו המבנים שנבנו? מה היה חשוב לאנשים בכל תקופה, מה הרגיז אותם ומה הניע אותם. בצורה זו נחשפים המטיילים אל דרך המחשבה ודרך החיים בכל תקופה בצורה בלתי אמצעית, ומלבד החוויה הם גם מבינים משהו על עצמם ועל עמם.               הדמויות מצחיקות ומגוונות, התוכן עשיר ומלא ואין אף רגע משעמם.

אורך הסיור: כשעתיים ורבע

האוצר של ירושלים – הצגה עם אהרון

ילד בשם יוני מוצא ידית דלת בחצר ביתו, ותוהה על המציאה. המציאה מובילה למסע ארכיאולוגי בו הוא מחפש אוצר בירושלים.  הוא חופר באדמה ובמקום אוצרות, מוצא בגדים וחפצים של דמויות מן העבר. כל דמות נותנת ליוני עוד מבט על ירושלים, ועוד קשר לעיר עד שיוני מגלה שמצא אוצר אחר ממה שחשב בהתחלה. הצגה מרגשת, מפתיעה ומצחיקה. הילדים שותפים לחוויית החיפוש והגילוי, לומדים על ירושלים לתקופותיה השונות בצורה חווייתית, ונשארים במתח עד הסוף.

גילאים: טרום חובה – ד’                  משך ההצגה: 45 דקות          מס’ צופים: עד 300

ירושלים שבלב! – הופעתו של אליעזר

סיפורו של ניסים ציון, העולה מספרד הרחוקה לארץ ישראל, על מנת להגיע כותל המערבי בירושלים. הוא פוגש בדרכו דמויות ירושלמיות צבעוניות – חרדי, חילוני, אוהד בית”ר, עולה חדש, חסיד ברסלב ועוד, וסוחף את כולם ביחד למסע מרתק אל ירושלים של פעם. במסעו עובר ניסים ציון במקומות רבים ברחבי הארץ בתקווה להגשים את חלומו להטמין פתק בכותל המערבי.

זוהי דרמה משעשעת במיטבה. הצגת יחיד שבמהלכה מחליף השחקן דמויות רבות תוך גילויי יכולות משחק מדהימות.

גיל: א’-ו’

הגעגועים לירושלים לאורך הדורות – שיחתו של אסף

שיחה על ציר הזמן, המשלבת הכרות חדשה עם ירושלים לאורך הדורות, לצד סיפורים מרתקים ובשילוב מצגת. כל זאת מתוך מטרה להבין את ייחודה של ירושלים, את הגעגועים אליה במשך הדורות ואת הניסיונות לבנות אותה מאז ועד היום.

גיל: ה’-ו’

מסע וירטואלי בבית המקדש –הרצאתו של גד

בשיחה זו נבקר בבית המקדש, נכיר את העבודה הנעשית בו (יותאם לפי העבודה הייחודית הנעשית בבית המקדש בכל חג), ננסה להבין את מרכזיותו בעם ישראל בזמן שבית המקדש היה קיים, נראה דגם מרשים של בית המקדש וננסה לחוש בחסרונו ולהתפלל לבניינו.

אריה ברחובות ירושלים –סיפורו של הצדיק הירושלמי ר’ אריה לוין

סיור וירטואלי בשילוב מצגת על חייו ומקצת פועלו של ר’ אריה לוין. בהרצאה ניפגש עם מקומות בירושלים בהם פעל, עם מעשי החסד המופלאים שלו וניזכר בירושלים של פעם…

לקראת י’ בטבת – בנין ירושלים באהבת חינם

33קנה לך חבר! – שיחתו של הרב יהודה

גיל חטיבת הביניים הוא גיל שבו מתחדדים מאוד היחסים בין אדם לחברו, נבנים ומתפרקים קשרים חברתיים והכל על רקע בניית האישיות של המתבגר. בשיחה זו, המועברת מפי מחנך מנוסה, נלמד כיצד ניתן לבנות חברות טובה, נדבר על עין טובה על הזולת והכל בשילוב דוגמאות מהשטח.

גיל: ד’-ו’

בלוני השמחה! – שיחתה המרתקת של שירה

שירה מילר, אומנית בבלונים שהיא גם אחות במקצועה נעזרת בבלונים על מנת לשמח ועל ידי כך לעזור להחלמתם של חולים בבתי חולים. בשיחה זו, נשמע על כוחה של השמחה וכן על חשיבות ההתנדבות והחסד, שתורמת כה רבות לחולים אך לא פחות מזה למתנדבים עצמם!

השיחה בשילוב מצגת מרגשת והדגמות משעשעות בבלונים. ניתן להזמין גם כסדנת בלונים לקבוצות קטנות יותר עם התנסות של התלמידים.

גיל: ה’-ו’

מה עושים כשלא רואים?  –סיפורו המרגש של יניב

בגיל 18 איבד יניב את מאור עיניו. למורת הקושי הגדול החליט יניב להמשיך קדימה ובמשך הזמן  הקים מרכז לכישורי חיים המפגיש ילדים עם עולמם של החריג. במרכז לומדים על עולמם של העיוורים, כיצד לכבד אדם למרות השונות שלו ועוד. בסדנא מרגשת זו, יניב יספר את סיפורו, יסביר וידגים בעזרת כלב נחיה, כתב ברייל ואמצעים נוספים כיצד חי העיוור ומה עוזר לו להסתדר, אך גם יסביר עד כמה חשוב לקבל את השונה ועד כמה כל אחד מאיתנו הוא בעצם אדם שונה.

גיל: ה’-ו’

כוחן של מילים! – סיפורה המרגש של לאה

סיפורה האישי של לאה, שחקנית ומורה למוזיקה, מגמגמת אך מצליחה על אף זאת להגיע להישגים רבים בחייה האישיים. ההופעה מועברת בשילוב נגינה ושירה ועם הרבה הומור, ומעבירה את המסר שבעצם כולנו מגמגמים כל אחד בתחומו, ואם לאה מצליחה לצמוח מתוך הקושי אז כולנו יכולים!  בשיחה גם יעלה נושא משמעותם של מילים, והחשיבות שיש בשמירה על כוח הדיבור.

גיל: ה’-ו’

seminar1עיניים של אמונה! – סיפורו של חגי

סיפורו של חגי לוי שאיבד את הראיה בגיל 14, דבר שגרם לו למשבר קשה. אך מתוך המשבר הוא קיבל החלטה לצמוח ולראות בנכות ובקושי מקפצה לקפוץ למעלה. מתוך זה הכיר את אשתו, התחתן הקים משפחה וחי באמונה גדולה ובאופטימיות. בשיחה מועברים עם המון הומור מסרים חשובים באמונה ובין אדם לחברו. השיחה מחברת את התכנים לחיים היומיומיים של הילדים. לצד המסרים לומדים התלמידים כיצד חי עיוור, מה עוזר לו להתמודד ביום-יום, ומהו היחס הנכון לעיוורון.

גיל: א’-ו’

עולם חסד ייבנה! – שיחתו המרתקת של יניב

שיחה המלווה בקטעי סרטים וסיפורים מהשטח, הנוגעת במשמעויות השונות והמגוונות של מידת החסד. מתי כן ומתי לא? עד כמה? למה זה כל כך חשוב? מה זה עושה לנו? ועוד ועוד היבטים משמעותיים בנושא החסד.

גיל: ד’-ו’

מכתב לאבא – הופעת יחיד של עידו לוינגר

סיפור יפה על אחים טובים שהופכים להיות אויבים וחוזרים להיות אוהבים. הצגה שעוסקת בקנאה, תשובה ותפילה וזכתה לתגובות מצוינות בכל רחבי הארץ. כולל מוזיקה ותפאורה.

גיל: א’-ו’

מה קורה כשנשארים לבד? – סיפורם המופלא של הרב שלמה ובתשבע

מתניה (שם בדוי) הוא ילד שנולד עם מחלה קשה וננטש בבית החולים. בת שבע העובדת כמיילדת החליטה ביחד עם בעלה לאמץ אותו וכיום הוא גדל כילד במשפחתם.

סיפור מרגש של מסירות נפש, עזרה לזולת וקבלת אחריות על הסובב אותנו.

גיל: ה’-ו’

אין דבר כזה ילד רע – אושי גרוס

זוהי הופעתו המרתקת והנוגעת ללב של אושי גרוס, בדרן וחקיין בעל יכולות ווקליות מרשימות, שהיה בילדותו ילד עם קשיי למידה וקשיים נוספים שדרדרו אותו למחוזות של עצבות ותסכול. עד שב”ה הוא פגש אנשים טובים שבעזרת המוזיקה החזירו לו את האמונה בעצמו ואת השמחה . אושי מספר כיצד הוא הגיע למה שהגיע ומדוע אסור אף פעם להיתפס לייאוש ועצבות. זהו סיפור של התמודדות עם קשיים, אמונה בעצמך ובסובב אותך, סיפור שיחנך אותנו להסתכלות בעין טובה ומתוך לימוד זכות על עצמינו ועל הסובב אותנו.

גלילה לראש העמוד