Menu

חודש חשוון           

גשם

מי רוצה להיות מיליונר? – רן

משחק המשלב קטעי וידאו, אנימציה ותמונות שיעסוק בנושא הגשם. על ייחודה של ארץ ישראל הזקוקה לגשמי שמיים.

גיל: א’-ח’

סיפורי קרליבך

בפעילות חווייתית זו, נשמע סיפורי קרליבך מרגשים בשילוב ניגונים ובהשתתפות התלמידים.

מתאים לכל השנה!

משיב הרוח ומוריד הגשם – רן 

סדנא בליווי סרט בנושא המים הכולל תצלומים נדירים, מתקופת התנ”ך ועד ימינו. בשיחה נלמד על חשיבות המים, סכסוכי מים במקרא והגשם כמחזק את הקשר בין האדם לאלוקיו.

גיל: ד’-ו’

rachel emnu

יום פטירת רחל אימנו

מעשי אמהות סימן לבנות –

הרצאה מרתקת על רחל אמנו. ההרצאה עוסקת בתכונותיה המיוחדות של רחל וכן בשאלה כיצד נלמד אנו, בניה של רחל, ליישם תכונות אלו בחיינו היומיומיים, תוך כדי התמודדות עם השפעות החברה והתקשורת.

גיל: ד’-ו’

י”ב בחשוון – יום רצח רבין – פעילויות בנושא אחדות ובין אדם לחברו

“קנה לך חבר”- שיחתו של הרב יהודה

גיל חטיבת הביניים הוא גיל שבו מתחדדים מאוד היחסים בין אדם לחברו, נבנים ומתפרקים קשרים חברתיים והכל על רקע בניית האישיות של המתבגר. בשיחה זו, המועברת מפי מחנך מנוסה, נלמד כיצד ניתן לבנות חברות טובה, נדבר על עין טובה על הזולת והכל בשילוב דוגמאות מהשטח.

גיל: ד’-ו’

מה עושים כשלא רואים?  סיפורו המרגש של יניב

בגיל 18 איבד יניב את מאור עיניו. למורת הקושי הגדול החליט יניב להמשיך קדימה ובמשך הזמן  הקים מרכז לכישורי חיים המפגיש ילדים עם עולמו של החריג. במרכז לומדים על עולמם של העיוורים, כיצד לכבד אדם למרות השונות שלו ועוד. בסדנא מרגשת זו, יניב יספר את סיפורו, יסביר וידגים בעזרת כלב נחיה, כתב ברייל ואמצעים נוספים כיצד חי העיור ומה עוזר לו להסתדר אך גם יסביר עד כמה חשוב לקבל את השונה ועד כמה כל אחד מאיתנו הוא בעצם אדם שונה.

גיל: א’-ו’

כוחן של מילים! – סיפורה המרגש של לאה

rabin

סיפורה האישי של לאה, שחקנית ומורה למוזיקה, מגמגמת אך מצליחה על אף זאת להגיע להישגים רבים בחייה האישיים. ההופעה מועברת בשילוב נגינה ושירה ועם הרבה הומור ומעבירה את המסר שבעצם כולנו מגמגמים, כל אחד בתחומו, ואם לאה מצליחה לצמוח מתוך הקושי אז כולנו יכולים!  בשיחה גם יעלה נושא משמעותן של מילים והחשיבות שיש בשמירה על כוח הדיבור.

גיל: ה’-ו’

עולם חסד ייבנה!  שיחתו המרתקת של יניב

שיחה המלווה בקטעי סרטים וסיפורים מהשטח, הנוגעת במשמעויות השונות והמגוונות של מידת החסד. מתי כן ומתי לא? עד כמה? למה זה כל כך חשוב? מה זה עושה לנו? ועוד ועוד היבטים משמעותיים בנושא החסד.

גיל: ד’-ו’

עיניים של אמונה! – סיפורו של חגי

סיפורו של חגי לוי שאיבד את הראיה בגיל 14, דבר שגרם לו למשבר קשה. אך מתוך המשבר הוא קיבל החלטה לצמוח ולראות בנכות ובקושי מקפצה לקפוץ למעלה. מתוך זה הכיר את אשתו, התחתן הקים משפחה וחי באמונה גדולה ובאופטימיות. בשיחה מועברים עם המון הומור מסרים חשובים באמונה ובין אדם לחברו. השיחה מחברת את התכנים לחיים היומיומיים של הילדים. לצד המסרים לומדים התלמידים כיצד חי עיוור, מה עוזר לו להתמודד ביום-יום, ומהו היחס הנכון לעיוורון.

גיל: א’-ו’

מה קורה כשנשארים לבד? – סיפורם המופלא של הרב שלמה ובת שבע

מתניה (שם בדוי) הוא ילד שנולד עם מחלה קשה וננטש בבית החולים. בת שבע העובדת כמיילדת החליטה ביחד עם בעלה לאמץ אותו וכיום הוא גדל כילד במשפחתם.

סיפור מרגש של מסירות נפש, עזרה לזולת וקבלת אחריות על הסובב אותנו.

גיל: ה’-ו’

אין דבר כזה ילד רע – אושי גרוס

זוהי הופעתו המרתקת והנוגעת ללב של אושי גרוס, בדרן וחקיין בעל יכולות ווקליות מרשימות, שהיה בילדותו ילד עם קשיי למידה וקשיים נוספים שדרדרו אותו למחוזות של עצבות ותסכול. עד שב”ה הוא פגש אנשים טובים שבעזרת המוזיקה החזירו לו את האמונה בעצמו ואת השמחה . אושי מספר כיצד הוא הגיע למה שהגיע ומדוע אסור אף פעם להיתפס לייאוש ועצבות. זהו סיפור של התמודדות עם קשיים, אמונה בעצמך ובסובב אותך, סיפור שיחנך אותנו להסתכלות בעין טובה ומתוך לימוד זכות על עצמינו ועל הסובב אותנו.

גיל: ד’-ו’

מכתב לאבא –הופעת יחיד –עידו

סיפור יפה על אחים טובים שהופכים להיות אויבים וחוזרים להיות אוהבים. הצגה שעוסקת בקנאה, תשובה ותפילה וזכתה לתגובות מצויינות בכל רחבי הארץ. כולל מוזיקה ותפאורה.

גלילה לראש העמוד