Menu

לכבוד:

רכז/ת חינוך חברתי/ת

אנו שמחים להציג בפניכם מגוון תכניות נוספות מטעם המדרשה לקראת  יום ירושלים.

רשימת ממליצים לכל פעילות תשלח לפי בקשתכם.

פעילויות ניתן להזמין אצל מני בטל’: 052-8990279,  02-9963555 (שלוחה 23)

או מאיר 052-8990278

נשמח להיות לכם לעזר!

                                               לקראת יום ירושלים

חדש!!

מלאכות נשים במקדש עם ציפורה פילץ  jerusalem1

בזמן המקדש היתה לשכה מיוחדת בשם ‘לשכת הפרוכת’ שבהן הנערות והנשים ארגו את הפרוכות למקדש. הערב יתחיל עם מצגת המתארת את תהליך הכנת הפרוכות : הצביעה בתכלת, ארגמן ותולעת שני, הטוויה והאריגה. (20 דק’). השיחה מלווה בהצגת נול, פלך וצמר צבוע בתכלת ותולעת שני. לאחר מכן תתקיים סדנא של הכנת נול אישי הארוג ממגוון חוטים צבעוניים. 

 

 חדש!!

ירושלים –ילדים סביב לה… הופעתו של אושי גרוס

מופע המספר את סיפורה של ירושלים עיר החלום מאז ועד הלום…בדרך חווייתית, מצחיקה ומהנה ובשילוב תוכן משמעותי. אושי גרוס, הסופר והשחקן דור 8 בירושלים מספר מדבר מבדר ושר על ירושלים מזווית אושית

 

סדנאות יצירה לירושלים

 

שלייקסבא- הצגה על ירושלים – שייקה גנץ

ההצגה  חורזת את התהפוכות שעברנו בתקופה זו של שיבת ציון דרך מסלול חייו המרתק והמשעשע של סבא אריה וכמובן -השלייקס שמלוים אותו החל מלימוד תורה בסתר, דרך העליה לארץ והציפיה לבנין המקדש. לא פלא שהוא לא מוכן להחליף אותם בחדשים…

מתאים לגילאי גן- ו

israeli2

 

ירושלים שבלב! – הופעתו של אליעזר שמעון

 סיפורו של ניסים ציון המגיע לארץ מספרד הרחוקה לכותל המערבי בירושלים. הוא פוגש בדרכו דמויות ירושלמיות צבעוניות, חרדי, חילוני, אוהד בית”ר, עולה חדש, חסיד ברסלב ועוד, וסוחף את כולם ביחד למסע מרתק אל ירושלים של פעם. במסעו עובר ניסים ציון במקומות רבים ברחבי הארץ בתקווה להגשים את חלומו להטמין פתק בכותל המערבי. זוהי דרמה משעשעת במיטבה. הצגת יחיד שבמהלכה מחליף השחקן דמויות רבות תוך גילויי יכולות משחק מדהימות.

מאבק ואמונה בדרך לירושלים – הצגה בשילוב נגינה – תיאטרון נדודים

 סיפורה של יחידה מהפלמ”ח שמקבלים הוראה להעביר מים ואוכל לירושלים הנצורה, הם נערכים ורגע לפני היציאה לדרך הם מקבלים משימה נוספת להעלות ילד שגר בירושלים. מכאן ממשיכה העלילה דרך עיניו של הילד שרואה את הקרבות בדרך לירושלים לאחר מכן כשגדל, משתתף בעצמו כחייל בשחרור ירושלים. ההצגה ממחישה את הימים של המצור והקרבות בדרך לירושלים.

ניתן להוסיף נגן + שירי ירושלים. גיל: א’-ו’משך ההצגה: כשעה

קליקיט – מקליקים ונהנים! – משחק ידע חווייתי בשיתוף הקהל

 תוכנית חווייתית המשלבת הקניית ידע, בדרך של הנאה, משחק וכיף. כמעט לכל אחד יש שלט והוא משתתף בצורה פעילה במשחק. בשילוב מולטימדיה איכותית (כדוגמת אחד מול 100) ובמגוון רחב של נושאים – לאורך חגי השנה, הלכות וכו’. מותאם לכל גיל לפי בקשת המוסד!

שלט

לך ירושלים! – סיפורו של ציגי קרסנטי – ממשחררי הכותל המערבי

 סיפורו המרגש של מפקד בצנחנים שהיה ממשחררי הכותל המערבי (מופיע בתמונה המפורסמת של 3 הצנחנים – האחורי מצד שמאל). השיחה מתחילה ממלחמת השחרור, הקמת המדינה ואובדן הכותל והר הבית, דרך תקופת הפדאיון ועד למלחמת ששת הימים, הרגעים הגדולים, ההתרגשות הגדולה ומשמעות ימים אלו לימינו אנו ולחיבור לירושלים. בשילוב מצגת מרגשת.

האוצר של ירושלים – הצגה עם אהרון יוקל

 ילד בשם יוני מוצא ידית דלת בחצר ביתו, ותוהה על המציאה. המציאה מובילה למסע ארכיאולוגי בו הוא מחפש אוצר בירושלים. הוא חופר באדמה, ובמקום אוצרות מוצא בגדים וחפצים של דמויות מן העבר. כל דמות נותנת ליוני עוד מבט על ירושלים, ועוד קשר לעיר, עד שיוני מגלה שמצא אוצר אחר ממה שחשב בהתחלה. הצגה מרגשת, מפתיעה ומצחיקה. הילדים שותפים לחוויית החיפוש והגילוי, לומדים על ירושלים לתקופותיה השונות בצורה חווייתית, ונשארים במתח עד הסוף. גיל:טרום חובה – ה’משך ההצגה: 45 דקות     

 

סיור וירטואלי תלת מימדי בירושלים – רן רשף

 שיחה + מצגת, בשילוב מוסיקה ואנימציה, המספרים את סיפורם של אתרים מרכזים בירושלים. גיל: א’-ו’

שרשרת הדורות – הופעתו של עופר גורן

 מופע פנטומימה ייחודי, המספר את סיפורה של ירושלים לאורך הדורות בדרך חווייתית ומהנה.  גיל: א’-ו’

אוצר

ערבי שירה וקריוקי

 ערבי שירה וקריוקי של שירי ירושלים, עם מיטב הנגנים והזמרים – זיו שפיר, נתנאל קראוס, נתי באום ועוד. גיל: א’-ו’

 

מעגל מתופפים ירושלמי – נחשון אפיק / שחר

מעגל מתופפים עם כלי נגינה וכיף, בשילוב סיפורים מרתקים על ירושלים. גיל: א’-ו’

האבן המסתורית ברחבת הכותל! – הופעתו של אביב אורון

 מה סיפורה של האבן המסתורית שרואה גילי בחלומו, עת נרדם ברחבת הכותל המערבי ביום ירושלים? מסע מראשית הבריאה ועד ימינו תוך מפגש עם דמויות מהעבר המספרות את סיפורה של העיר הקדושה בעולם. במופע המשלב הצגה, נגינה, ושירה נלהבת נתחבר לסיפורה של ירושלים וסיפור של המקדש.

חפצים מספרים! – עודד חורב

 סיפורים מרתקים בליווי נגינה, המספרים את סיפורה של ירושלים בעזרת חפצים, כגון צמח החוביזה, תמונות ועוד. בשילוב יצירה הקשורה לירושלים.

ניצוצות בדרך לגאולה… – הופעתו של עופר חתוכה

 הופעה חווייתית המשלבת ניגונים, ערב שירה, קריוקי, סיפורים, סרטונים מרגשים, הרקדה ועוד, לקראת יום ירושלים. גיל: א’-ו’

גבורת הילדים – תיאטרון נדודים – נפתלי פוקס kids

 אביעזר הקטן מוצא מערה סודית בהרי ירושלים שדרכה ניתן להיכנס לירושלים הנצורה. הוא וחבריו מחליטים בגבורה ובאמונה למצוא את יהודה המכבי ולגלות לו את סוד המערה. בדרך ליהודה המכבי נתפס אביעזר ע”י היוונים ועובר הרפתקאות מיוחדות. האם יצליח אביעזר להגיע ליעדו? האם יצליחו היהודים לטהר את בית המקדש? כל זאת ועוד בהצגה ייחודית ומרגשת, המגוללת את הסיפור ההיסטורי של חג החנוכה דרך מסרים של אמונה תפילה וגבורה. גיל: א’-ו’

 

“חברה מזמן אחר” – הצגה

 הצגה יפה ומרגשת עם תפאורה מושקעת, שחקניות מקצועיות ומוסיקה. ההצגה מספרת את סיפורה המופלא של ירושלים לאורך הדורות, דרך מבטה של ילדה שחוזרת במנהרת הזמן. הדמות הראשית גורמת להזדהות מוחלטת איתה, ועם עברה המפואר של ירושלים. בהצגה ניתן להריח בחוזקה את ניחוחה של ירושלים לאורך הדורות. גיל: א’-ו’

 

בלש בסמטה – מפגש עם הסופרת שרה וולך

מחברת סדרת הספרים “ילד בסמטה” סיפורים היסטוריים עלילתיים על ירושלים שרה, סופרת חרדים מפורסמת הקראת בשמה הספרותי יהודי ילין, תספר בשיחה זו על תהליך הכתיבה, הרעיון שאחרי וכיצד בעצם נולד ספר? במהלך המפגש הילדים ייחשפו לעולמה של הסופרת ויהיו שותפים למסע של ילד בן זמננו שעובר לתקופות העבר השייכות לירושלים. דרך תמונות במצגת, חידון וסרטוני וידיאו קצרים יצטרכו להכריע בהחלטות גורליות שעומדות לפניו..

adar1
 

שחק אותה ליום ירושלים – אבי רז

 חידון וכתבי חידה ליום ירושלים, בשילוב מצגות מחשב ומוסיקה (מועבר בכמה רמות ובהתאם לדרישות המוסד).גיל: א’-ו’

ירושלים במתנה –תאטרון נקודה טובה

 חיליק, ילד ירושלמי חביב מצפה בכיליון עיניים ליום הולדתו המתקרב, יקנו לו מתנה, ואבא ייקח אותו לתצפית על מקום המקדש. אך, בדיוק אז פורצת מלחמת ששת הימים וכל התוכניות מתבטלות, ספר תהילים ומפגש עם חייל בדרכו לקרב מביאים את חיליק לקבל את המתנה היפה בחייו… הצגה מרגשת על כמיהה לכותל, חלומות, אחדות ישראל ו…תפילה אחת.

 

אריה ברחובות ירושלים –סיפורו של הצדיק  ר’ אריה לוין – הסופרת עדי דוד

 סיור וירטואלי בשילוב מצגת, על חייו ומקצת פועלו של ר’ אריה לוין. בהרצאה ניפגש עם מקומות בירושלים בהם פעל, עם מעשי החסד המופלאים שלו וניזכר בירושלים של פעם…   גיל: א’-ו

 

לפרטים והזמנות:

מני 052-8990279 או 02-9963555 (שלוחה 23)

או מאיר 052-8990278

גלילה לראש העמוד