בין המיצרים – ירושלים

הסנדל של אייל (מתאים  בעיקר לשבועיים של לפני תשעה באב בעקבות הגירוש מגוש קטיף)— חדש!!!

אייל, ילד עירוני ממרכז הארץ, ומשפחתו מגיעים לגוש קטיף ומתחברים למקום.

אייל הופך מילד חלש וחולני לילד חזק ואמיץ. סבו מכין לו סנדלים מיוחדים, איתם הוא רץ על חולות הגוש, והופך להיות אצן מצטיין למרחקים ארוכים.אבל… התחרות הארצית מתקיימת בדיוק בקיץ – בו אייל (וסנדליו) עוברים טלטלה.

הקיץ “ההוא” שבו הכל ייסגר וייפתח שוב מחדש.

סיפור על אומץ, משפחה, פרידה, ואהבה גדולה לגוש קטיף

נס דלתות הנחושת – הצגתה של נועה אריאל- חדש!!

ניקנור אוהב מקדש ורוצה לפארו נרתם להביא מתנה במלא כוחו ומלא הונו. אבל… כדרכם של רצונות גדולים כגדלם- כך גודל המכשולים על הניסיון , על הכשלון ועל הנס הנפלא שנשמר ונזכר לדורות בהצגה מקסימה עם תפאורה ואביזרים מיוחדים ובובות מתוקות חויה עליזה ומחכימה.

ירושלים שבלב! – הופעתו של אליעזר

סיפורו של ניסים ציון המגיע לארץ מספרד הרחוקה לכותל המערבי בירושלים. הוא פוגש בדרכו דמויות ירושלמיות צבעוניות, חרדי, חילוני, אוהד בית”ר, עולה חדש, חסיד ברסלב ועוד, וסוחף את כולם ביחד למסע מרתק אל ירושלים של פעם. במסעו עובר ניסים ציון במקומות רבים ברחבי הארץ בתקווה להגשים את חלומו להטמין פתק בכותל המערבי. זוהי דרמה משעשעת במיטבה. הצגת יחיד שבמהלכה מחליף השחקן דמויות רבות תוך גילויי יכולות משחק מדהימות.

 caricter3

מאבק ואמונה בדרך לירושלים – הצגה בשילוב נגינה

סיפורה של יחידה מהפלמ”ח שמקבלים הוראה להעביר מים ואוכל לירושלים הנצורה, הם נערכים ורגע לפני היציאה לדרך הם מקבלים משימה נוספת להעלות ילד שגר בירושלים. מכאן ממשיכה העלילה דרך עיניו של הילד שרואה את הקרבות בדרך לירושלים לאחר מכן כשגדל, משתתף בעצמו כחייל בשחרור ירושלים. ההצגה ממחישה את החשיבות של ירושלים ואת מרכזיותה לאורך הדורות.

ניתן להוסיף נגן + שירי ירושלים.           גיל: א’-ו’משך ההצגה: כשעה

 

סיור וירטואלי תלת מימדי בירושלים – רן

שיחה + מצגת, בשילוב מוסיקה ואנימציה, המספרים את סיפורם של אתרים מרכזים בירושלים.       גיל: א’-ו’

 

קליקיט – מקליקים ונהנים! – משחק ידע חווייתי בשיתוף הקהל בנושא ירושלים

תוכנית חווייתית המשלבת הקניית ידע, בדרך של הנאה, משחק וכיף. כמעט לכל אחד יש שלט והוא משתתף בצורה פעילה במשחק. בשילוב מולטימדיה איכותית (כדוגמת אחד מול 100).

מותאם לכל גיל לפי בקשת המוסד!

 

לך ירושלים! – סיפורו של ציגי – ממשחררי הכותל המערבי

סיפורו המרגש של מפקד בצנחנים שהיה ממשחררי הכותל המערבי (מופיע בתמונה המפורסמת של 3 הצנחנים – האחורי מצד שמאל). השיחה מתחילה ממלחמת השחרור, הקמת המדינה ואובדן הכותל והר הבית, דרך תקופת הפדאיון ועד למלחמת ששת הימים, הרגעים הגדולים, ההתרגשות הגדולה ומשמעות ימים אלו לימינו אנו ולחיבור לירושלים. בשילוב מצגת מרגשת.

 

האוצר של ירושלים – הצגה עם אהרון

ילד בשם יוני מוצא ידית דלת בחצר ביתו, ותוהה על המציאה. המציאה מובילה למסע ארכיאולוגי בו הוא מחפש אוצר בירושלים. הוא חופר באדמה, ובמקום אוצרות מוצא בגדים וחפצים של דמויות מן העבר. כל דמות נותנת ליוני עוד מבט על ירושלים, ועוד קשר לעיר, עד שיוני מגלה שמצא אוצר אחר ממה שחשב בהתחלה. הצגה מרגשת, מפתיעה ומצחיקה. הילדים שותפים לחוויית החיפוש והגילוי, לומדים על ירושלים לתקופותיה השונות בצורה חווייתית, ונשארים במתח עד הסוף.

גיל: טרום חובה – ה’משך ההצגה: 45 דקות     

 yokel3

שרשרת הדורות – הופעתו של עופר

מופע פנטומימה ייחודי, המספר את סיפורה של ירושלים לאורך הדורות בדרך חווייתית ומהנה.  גיל: א’-ו’

 

האבן המסתורית ברחבת הכותל! – הופעתו של אביב

מה סיפורה של האבן המסתורית שרואה גילי בחלומו, עת נרדם ברחבת הכותל המערבי ביום ירושלים? מסע מראשית הבריאה ועד ימינו תוך מפגש עם דמויות מהעבר המספרות את סיפורה של העיר הקדושה בעולם.

במופע המשלב הצגה, נגינה, ושירה נלהבת נתחבר לסיפורה של ירושלים וסיפור של המקדש.

 

חפצים מספרים! – עודד

סיפורים מרתקים בליווי נגינה, המספרים את סיפורה של ירושלים בעזרת חפצים, כגון צמח החוביזה, תמונות ועוד. בשילוב יצירה הקשורה לירושלים.

 

שחק אותה ליום ירושלים – אבי

חידון וכתבי חידה ליום ירושלים, בשילוב מצגות מחשב ומוסיקה (מועבר בכמה רמות ובהתאם לדרישות המוסד).

גיל: א’-ו’

 

אריה ברחובות ירושלים –סיפורו של הצדיק  ר’ אריה לוין – הסופרת עדי

סיור וירטואלי בשילוב מצגת, על חייו ומקצת פועלו של ר’ אריה לוין. בהרצאה ניפגש עם מקומות בירושלים בהם פעל, עם מעשי החסד המופלאים שלו וניזכר בירושלים של פעם…

גיל: א’-ו’

 

גבורת הילדים – נפתלי

אביעזר הקטן מוצא מערה סודית בהרי ירושלים שדרכה ניתן להיכנס לירושלים הנצורה. הוא וחבריו מחליטים בגבורה ובאמונה למצוא את יהודה המכבי ולגלות לו את סוד המערה. בדרך ליהודה המכבי נתפס אביעזר ע”י היוונים ועובר הרפתקאות מיוחדות. האם יצליח אביעזר להגיע ליעדו? האם יצליחו היהודים לטהר את בית המקדש? כל זאת ועוד בהצגה ייחודית ומרגשת, המגוללת את הסיפור ההיסטורי של חג החנוכה דרך מסרים של אמונה תפילה וגבורה.

גיל: א’-ו’

 

סדנת יצירה – ירושלים שלי!

מגוון סדנאות יצירה בנושא ירושלים בשילוב סיפורי ירושלים

 

33

“חברה מזמן אחר” – הצגה

הצגה יפה ומרגשת עם תפאורה מושקעת, שחקניות מקצועיות ומוסיקה. ההצגה מספרת את סיפורה המופלא של ירושלים לאורך הדורות, דרך מבטה שלילדה שחוזרת במנהרת הזמן. הדמות הראשית גורמת להזדהות מוחלטת איתה, ועם עברה המפואר של ירושלים. בהצגה ניתן להריח בחוזקה את ניחוחהשל ירושלים לאורך הדורות.

גיל: א’-ו’

 

החלום לארץ ישראל

סוחר יהודי פשוט גר בכפר קטן בחו“ל וחולם להגיע לארץ ישראל. לאחר שחברו הטוב מוצא לו שיירה הנוסעת למקום כיסופיו, יוצא לו לדרכו.מספרשנים לאחר מכן, הוא חוזר לכפרו ושומר בסוד את הסיבה לחזרתו.מדוע חזר עקיבא? האם הגיע לארץ המובטחת, או שמא לא?

 

עליה לרגל – מסע וירטואלי בבית המקדש – הרצאתו של גד

בשיחה זו נבקר בבית המקדש, נכיר את העבודה הנעשית בו (יותאם לפי העבודה הייחודית הנעשית בבית המקדש בכל חג), ננסה להבין את מרכזיותו בעם ישראל בזמן שבית המקדש היה קיים, נראה דגם מרשים של בית המקדש וננסה לחוש בחסרונו ולהתפלל לבניינו.

 

מכתב לאבא – הופעת יחיד של עידו לוינגר

סיפור יפה על אחים טובים שהופכים להיות אויבים וחוזרים להיות אוהבים. הצגה שעוסקת בקנאה, תשובה ותפילה וזכתה לתגובות מצוינות בכל רחבי הארץ. כולל מוזיקה ותפאורה.

גיל: א’-ו’

 letter

המעיל המופלא– הצגה

מוטק‘ה הוא מטאטא רחובות פשוט שחולם להיות חייט מפורסם. יום אחד חלומו מתגשם והוא הופך להיות החייט של הפריץ. האם מוטק‘ה יצליח לזכורמי הוא ומהיכן הוא בא? או שמא ההצלחה תעביר אותו על דעתו? הצגה ערכית המבוססת על סיפור של הרבי מפשיסחא.

2 שחקנים תפאורה ומוסיקה     מיועד לגילאי גן חובה – כיתה ו

 

בין המיצרים – בין אדם לחברו

בגלל אהבת חינם הצגה של תיאטרון “אישונים”– חדש!!!

נעמה חוגגת יום הולדת, ומזמינה את כל הכיתה פרט לחדוה – איתה היא רבה לאחרונה.

כשסבתא של נעמה שומעת על המריבה של השתיים, היא מספרת לנכדתה על מריבה דומה שאירעה לפני שנים רבות…

הסיפור המוכר של “קמצא ובר קמצא” בעיבוד חדש ומקורי, על כוחה השלילי של המחלוקת ועל חשיבותו של השלום.

2 שחקניות, לגילאי 4-9 משך ההצגה כ 40 דק’

קנה לך חבר! – שיחתו של הרב יהודה

בשיחה זו, המועברת מפי מחנך מנוסה, נלמד כיצד ניתן לבנות חברות טובה, נדבר על עין טובה על הזולת והכל בשילוב דוגמאות מהשטח.

גיל: ד’-ו’

 

בלוני השמחה – שיחתה המרתקת של שירה

שירה מילר, אומנית בבלונים שהיא גם אחות במקצועה נעזרת בבלונים על מנת לשמח ועל ידי כך לעזור להחלמתם של חולים בבתי חולים. בשיחה זו, נשמע על כוחה של השמחה וכן על חשיבות ההתנדבות והחסד, שתורמת כה רבות לחולים אך לא פחות מזה למתנדבים עצמם! השיחה בשילוב מצגת מרגשת והדגמות משעשעות בבלונים. ניתן להזמין גם כסדנת בלונים לקבוצות קטנות יותר עם התנסות של התלמידים.             

גיל: ה’-ו’

 

מה עושים כשלא רואים?  –סיפורו המרגש של יניב

בגיל 18 איבד יניב את מאור עיניו. למורת הקושי הגדול החליט יניב להמשיך קדימה ובמשך הזמן  הקים מרכז לכישורי חיים המפגיש ילדים עם עולמם של החריג. במרכז לומדים על עולמם של העיוורים, כיצד לכבד אדם למרות השונות שלו ועוד. בסדנא מרגשת זו, יניב יספר את סיפורו, יסביר וידגים בעזרת כלב נחיה, כתב ברייל ואמצעים נוספים כיצד חי העיוור ומה עוזר לו להסתדר, אך גם יסביר עד כמה חשוב לקבל את השונה ועד כמה כל אחד מאיתנו הוא בעצם  שונה.

גיל: ה’-ו’

 

כוחן של מילים! – סיפורה המרגש של לאה

סיפורה האישי של לאה, שחקנית ומורה למוזיקה, מגמגמת אך מצליחה על אף זאת להגיע להישגים רבים בחייה האישיים. ההופעה מועברת בשילוב נגינה ושירה ועם הרבה הומור, ומעבירה את המסר שבעצם כולנו מגמגמים כל אחד בתחומו, ואם לאה מצליחה לצמוח מתוך הקושי אז כולנו יכולים!  בשיחה גם יעלה נושא משמעותם של מילים, והחשיבות שיש בשמירה על כוח הדיבור.

גיל: ה’-ו’ (בנות בלבד)

 caricter2

עיניים של אמונה! – סיפורו של חגי

סיפורו של חגי לוי שאיבד את הראיה בגיל 14, דבר שגרם לו למשבר קשה. אך מתוך המשבר הוא קיבל החלטה לצמוח ולראות בנכות ובקושי מקפצה לקפוץ למעלה. מתוך זה הכיר את אשתו, התחתן הקים משפחה וחי באמונה גדולה ובאופטימיות. בשיחה מועברים עם המון הומור מסרים חשובים באמונה ובין אדם לחברו. השיחה מחברת את התכנים לחיים היומיומיים של הילדים. לצד המסרים לומדים התלמידים כיצד חי עיוור, מה עוזר לו להתמודד ביום-יום, ומהו היחס הנכון לעיוורון.

גיל: א’-ו’

 

עולם חסד ייבנה! – שיחתו המרתקת של יניב

שיחה המלווה בקטעי סרטים וסיפורים מהשטח, הנוגעת במשמעויות השונות והמגוונות של מידת החסד. מתי כן ומתי לא? עד כמה? למה זה כל כך חשוב? מה זה עושה לנו? ועוד ועוד היבטים משמעותיים בנושא החסד.     גיל: ד’-ו’

 

מה קורה כשנשארים לבד? – סיפורם המופלא של הרב שלמה ובתשבע

מתניה (שם בדוי) הוא ילד שנולד עם מחלה קשה וננטש בבית החולים. בת שבע העובדת כמיילדת החליטה ביחד עם בעלה לאמץ אותו וכיום הוא גדל כילד במשפחתם.סיפור מרגש של מסירות נפש, עזרה לזולת וקבלת אחריות על הסובב אותנו.

גיל: ה’-ו’

 ×¢×’ךה

אין דבר כזה ילד רע – אושי גרוס

זוהי הופעתו המרתקת והנוגעת ללב של אושי גרוס, בדרן וחקיין בעל יכולות ווקליות מרשימות, שהיה בילדותו ילד עם קשיי למידה וקשיים נוספים שדרדרו אותו למחוזות של עצבות ותסכול. עד שב”ה הוא פגש אנשים טובים שבעזרת המוזיקה החזירו לו את האמונה בעצמו ואת השמחה . אושי מספר כיצד הוא הגיע למה שהגיע ומדוע אסור אף פעם להיתפס לייאוש ועצבות. זהו סיפור של התמודדות עם קשיים, אמונה בעצמך ובסובב אותך, סיפור שיחנך אותנו להסתכלות בעין טובה ומתוך לימוד זכות על עצמינו ועל הסובב אותנו.

 גיל: ד’-ו 

גלילה לראש העמוד