אנו שמחים להציג בפניכם מגוון פעילויות חינוכיות – חווייתיות  לקראת שנת השמיטה הבעל”ט.בפעילויות נדגיש מסרים העולים משנת השמיטה כגון: חסד, יחס לזולת, עצירה והתבוננות, בטחון ואמונה, גבורה, ערכים מול כסף, ארץ ישראל ועוד

את הפעילויות ניתן להזמין אצל מני בטל’ : 02-9963555 (שלוחה 23) , 052-8990279

נשמח להיות לכם לעזר!

                                                                מני ונינו, ראש המדרשה

קליקיט – מקליקים ונהנים! – משחק יידע חווייתי בנושא  השמיטה  בשיתוף הקהל

תוכנית חווייתית המשלבת הקניית יידע בדרך של הנאה, משחק וכיף כאשר כמעט לכל אחד יש שלט והוא משתתף בצורה פעילה במשחק יידע בשילוב מולטימדיה איכותית(כדוגמת אחד מול 100)

סטנד-אפ, פלייבק עם עוד משהו… –הופעתה של צופיה

הופעה המשלבת מופע סטנד-אפ לצד מופע פלייבק. במופע עולים מסרים חשובים הנלמדים משנת השמיטה בצורה מאוד מצחיקה וחווייתית אך משמעותית.        ניתן לקבל את הפעילות גם כשיחה.

 

אצלנו באמת שנת שמיטה… –מפגש עם חקלאיםfarmer1

מפגש מרתק עם חקלאים ששומרים את שנת השמיטה ואצלם היא הרבה יותר משמעותית מאשר רק לזרוק שאריות בפח השמיטה… נשמע כיצד ניתן  להסתדר, מה ושים מבחינה כספית, מה עושים שנה שלימה בלי הרבה עבודה, מה השנה בונה בתוכם ועם איזה תובנות הם יוצאים לשנים הבאות.

תמונות משנת השמיטה– הופעתו של עופר

קטעי פנטומימה יפים המעבירים מסרים חזקים הקשורים לשנת השמיטה  לאחר כל סצנה יתקיים דיון ויוסקו המסקנות שאקטואליות מאוד לימינו.

שנת השמיטה – לומדים לחיות אחרת….

שיחה תורנית המשלבת סיפורים, תוכן תורני ובחלק מההרצאות גם נגינה ושירה, במגוון רחב של נושאים הקשורים לשנת השמיטה לפי הדגש החינוכי שבו תרצו להתמקד. בין הנושאים: חסד, יחס לזולת, עצירה והתבוננות, בטחון ואמונה, גבורה, ערכים מול כסף, ארץ ישראל ועוד ההרצאות מועברות ע”י טובי הרבנים והמרצים.

שחק אותה לשנת השמיטה – אבי 

פעילות חינוכית  המשלבת חידון וכתבי חידה לשנת השמיטה בשילוב מצגות מחשב ומוסיקה ( מועבר בכמה רמות ובהתאם לדרישות המוסד )

קרבה שנת ה – 7 – מסע קולנועי- של יניב 

מסע קולנועי המלווה בקטעי סרטים וסיפורים מהשטח הנוגע  במשמעויות החינוכיות השונות והמגוונות של שנת השמיטה.

מתחדשים בשנת השמיטה! –הופעתו המרגשת של עופר

מופע מרתק המשלב סיפורים, סרטונים ומולטימדיה, שירים וניגונים. המופע עוסק בהתחדשות האדם והטבע בשנת השמיטה, בבניית עולם ערכי יותר וחיבור לכלל חלקי החברה.

תיאטרון פלייבק – מופע ייחודי

התלמידים/אנשי הצוות הן המחזאים והבימאים ואנחנו נשלח את השחקנים! בתוכנית ייחודית זו, יעלו התלמידים/אנשי הצוות נושאים משנת השמטה או התנסויות שונות והשחקנים, יציגו את הסיפור בו במקום בצורה קומית עם הדגשת המסרים העולים מהסיפור ולאחר מכן יתקיים דיון ויוסקו מסקנות משמעותיות לחיים. תוכנית המשלבת הנאה, צחוק ומסר. (ניתן גם שהשחקנים יגיעו עם סיפורים מוכנים לשנת השמיטה ויציגו אותם

מבט למראה או מבט לסביבה?

שנת השמיטה מחנכת אותנו לענווה ועבודה על מידת הגאווה דבר שצריך להוביל את האדם ליצירת יחס חיובי יותר לזולת להתחשבות בסובב אותי, לחסד ולעזרה לזולת. בפעילויות הבאות נעסוק במידות אלו דרך סיפורים אישיים שיחוברו לנושא השמיטה.

farmer2

מה קורה כשנשארים לבד?  – סיפורם המופלא של הרב שלמה ובת שבע

מתניה (שם חסוי) הוא ילד שנולד עם מחלה קשה שננטש בבית החולים, בת שבע העובדת כמיילדת החליטה ביחד עם בעלה לאמץ אותו וכיום הוא גדל כילד במשפחתם.

סיפור מרגש של מסירות נפש, עזרה לזולת וקבלת אחריות על הסובב אותנו.

בלוני השמחה! – שיחתה המרתקת של שירה

שירה מילר, אומנית בבלונים שהיא גם אחות במקצועה נעזרת בבלונים עמ”נ לשמח ועל ידי כך לעזור להחלמתם של חולים בבתי חולים. בשיחה זו, נשמע על כוחה של השמחה וכן על חשיבות ההתנדבות והחסד שתורמת כה רבות לחולים אך לא פחות מזה למתנדבים עצמם! השיחה בשילוב מצגת מרגשת והדגמות משעשעות בבלוניםניתן להזמין גם כסדנת בלונים לקבוצות קטנות יותר עם התנסות של התלמידים.

 

מה עושים כשלא רואים?  –סיפורו המרגש של יניב

בגיל 18 איבד יניב את מאור עיניו. למורת הקושי הגדול החליט יניב להמשיך קדימה ובמשך הזמן  הקים מרכז לכישורי חיים המפגיש ילדים עם עולמם של החריג. במרכז לומדים על עולמם של העיוורים, כיצד לכבד אדם למרות השונות שלו ועוד. בסדנא מרגשת זו, יניב יספר את סיפורו, יסביר וידגים בעזרת כלב נחיה, כתב ברייל ואמצעים נוספים כיצד חי העיור ומה עוזר לו להסתדר אך גם יסביר עד כמה חשוב לקבל את השונה ועד כמה כל אחד מאתנו הוא בעצם אדם שונה.

סיפורו המופלא  של ר’ חצקל דוד – הצגת יחיד – איילת

הצגה יפה , משעשעת ונוגעת ללב על דמותו המיוחדת של ר’ חצקל דוד ומסירות נפשו על גמילות חסד והשכר הנצחי שקיבל – לחוות עונג שבת אמיתי.איילת היא שחקנית מקצועית , חוזרת בתשובה ובוגרת מגמת תאטרון

חסד בלי הפסקה –  סיפורו  של יניב קנדל

זהו סיפור מופלא של אדם העוסק יום יום בחסד ובנתינה  שעמד במבחן קשה, אולי הקשה ביותר, של תרומת חצי מהכבד שלו לאדם זר. השיחה נותנת כלים לכל תלמיד ותלמיד להפוך את חייו לחיים של חסד ונתינה.

כלנית לבנה בין כלניות אדומות – הופעתו של תמיר

הצגת יחיד מרגשת ומלאת מסרים של תמיר, שחקן מקצועי, המבוססת על סיפור אמיתי ומספרת על עולמו של ילד חריג והתמודדויות הלא פשוטות שלו עם החברה מסביב. ההופעה מחדדת נקודות חשובות רבות בנושא בין אדם לחברו ויחס לזולת. בסוף ההופעה ניתן יהיו לשאול שאלות את השחקן.

לקחת פסק זמן!

שנת השמיטה מחנכת אותנו להתבוננות ועצירה בחיי היומיום, לחשבון נפש, להצמחת הכוחות וליציאה לדרך חדשה עם החלטות חדשות. בשיחות אלו ניפגש עם אנשים שקרה להם משהו שגרם להם לעצירה ולחשבון נפש ונראה כיצד הם המשיכו משם. המרצים יחברו את סיפורם לשנת השמיטה.

 

לקחת פסק זמן – סיפורו המרגש של יניבshmita5

זהו סיפורו של יניב, בחור שגדל בבית מסורתי ובשלב מסוים החליט לבחור בעולם החילוני, תוך כדי השקעה בתרבות המערבית ובכל ה”הנאות” שהיא מזמנת חלה יניב במחלת הסרטן ובבת אחת עצר את מרוץ החיים בחן את דרכו ותוך כדי המאבק במחלה פגש הרבה אנשים טובים ומצא את דרכו לעולמה של תורה. זהו סיפור על נתינה  וחסד, על גבורה והתמודדות, על עצירה ממרוץ החיים ובחינה מה הטוב ומה הרע באמת.

עיניים של אמונה! –סיפורו של חגי

סיפורו של חגי לוי שאיבד את הראיה בגיל 14 דבר שגרם לו למשבר קשה אך מתוך המשבר הוא קיבל החלטה לצמוח ולראות בנכות ובקושי מקפצה לקפוץ למעלה מתוך זה הכיר את אשתו, התחתן הקים משפחה וחי באמונה גדולה ובאופטימיות. בשיחה מועברים מסרים חשובים באמונה, בין אדם לחברו עם המון הומור ומחברת את התכנים לחיים היומיומיים של הילדים. לצד המסרים לומדים התלמידים כיצד חי עיוור מה עוזר לו להתמודד ביום יום ומהו היחס הנכון לעיוורון.

הבהלה לזהב!

ביחידה זו נברר, כיצד שנת השמיטה בונה באדם ערכים בסיסיים, כגון: יחס נכון לכסף, עין טובה ונכונות לנתינה. אלה יפתחו אצל האדם את הנטייה להיות שמח בחלקו ולהיות אדם, שלא רדיפה אחר כסף היא המהווה את מרכז עולמו, אלא רדיפה אחר חסד. תכונה זו היא שהופכת את האדם, בסיכומו של דבר, לעשיר באמת.

ערכים במבחן הזמן  – סיפורו  של דוד מוריהsivan2

זהו סיפורה המופלא של רוזלי המסופר על ידי בנה. רוזלי הייתה ביתו של מיליונר אמריקאי ובעצמה הייתה אישה מאוד מצליחה בעלת תפקיד מרכזי באו”ם. לאחר שהכירה, במסגרת תפקידה, צייר צרפתי יהודי שחיפש את דרכו, חזרה בתשובה על אף שאבא שלה נישל אותה מכל הירושה. בסיפור עולים תכנים חשובים של אושר מול עושר ושל משמעות בחיים מול חומרנו. הסיפור מסופר ע”י דוד מוריה בעל ניסיון רב בהרצאות והוראה.

ואוהביו כצאת השמש בגבורתו –על גיבורים בשנת השמיטה

בפעילויות אלו זו נברר, מה משמעותה של “גבורה” ומדוע המקרא מיחס ערך זה דווקא לאלו השומרים את מצוות השמיטה ולא לאנשים המקפידים על מצוות שנראות, לכאורה, הרבה יותר קשות לקיום. כמו כן נברר את משמעותם של הדברים לחיי היום – יום שלנו.

 

גבורה של יום יום! –סיפורו המרתק של יוסי

מחלה נדירה מחייבת את יוסי לקחת תרופה כל 3 שעות אחרת הוא מת! איך אפשר לחיות ככה? מהיכן שואבים כוחות? כיצד ניתן להגיע להישגים ולחיות חיים רגילים? בשיחה זו נשמע  על כח רצון, התמודדות מתוך אמונה והרצון להמשיך קדימה על אף הקושי!

הגבורה שבדרך! – סיפורו של הרב נטף

סיפורו האישי של הרב נטף שהתמודד עם מחלתו הקשה של אביו. בשיחה עולים ערכים של לקיחת אחריות, גבורה של יום יום, הכרת הטוב, עין טובה ושמחה בעבודת ה’. ההרצאה מועברת בצורה מצחיקה (כמה שאפשר..) ובשילוב קטעי הומור.

כוחן של מילים! –סיפורה המרגש של לאה

סיפורה האישי של לאה, שחקנית ומורה למוזיקה, מגמגמת אך מצליחה על אף זאת להגיע להשגים רבים בחייה האישיים. ההופעה מועברת בשילוב נגינה ושירה ועם הרבה הומור ומעבירה את המסר שבעצם כולנו מגמגמים כל אחד בתחומו ואם לאה מצליחה לצמוח מתוך הקושי אז כולנו יכולים!  בשיחה גם יעלה הנושא של משמעותם של מילים והחשיבות שיש בשמירה על כח הדיבור

“ברגע אחד הכל התהפך” –סיפורו המרגש והכואב של ניר

זהו סיפורה הקשה של 3 חברים, בניהם ניר, שערב לפני המתכונת במתמטיקה מחליטים לנסוע ולהתאוורר קצת בנהיגה באזור עם רכב חדש של אחד ההורים. הנהיגה, שלא תאמה כלל את תנאי הכביש וללא חגורות בטיחות, הסתיימה בתאונה קשה בה נהרג צבי דינר וחברו ניר הפך למשותק בחלק גופו התחתון. כיצד ממשיכים קדימה? כיצד ממשיכים לחיות? כיצד מנחילים לבני הנוער בפרט ולנהגים בכלל, את חובת הנהיגה הזהירה? בשיחה זו נכיר את ניר, את סיפורו הקשה אך המלא אמונה וננסה ללמוד כמה תובנות חשובות לחיים שלנו.

רק לבטוח בה’!?!
בפעילויות אלו נברר, כיצד השתדלות והתאמצות אינם סותרים בטחון ואמונה בקב”ה, סוגייה זו הינה אקטואלית במיוחד בדורנו: דור בו הרצון להתקדם, להתפתח וליצור, מהווה כוח מניע מרכזי מאוד.

ממשבר לצמיחה! –סיפורה המרגש של דקלה בליווי קטעי הצגה

בעקבות משברים אישיים שעברה בניהם, מחלת אם ופטירת אחות, הגיע דקלה ללימוד שיטת ימימה ומשם התחיל תהליך של צמיחה מתוך אמונה גדולה. הכלל המנחה של דקלה: “אתה לא בוחר מה שיקרה לך אבל מה תעשה עם זה תלוי בך!” בשיחה זו נקבל כלים מעשיים להתמודדות מתוך עוצמה וגבורה עם משברים בחיים. בשילוב קטעי הצגה בפתיחה ובסוף.

 adar15

מאמינים, מתמודדים וצומחים! –שיחתו של הרב משה 

בשיחה נשמע את סיפורה של ביתו של הרב משה, רוני תחיה, שמאז גיל 6 ועד היום, כשהיא בת 11, מתמודדת בגבורה עם מחלת הסרטן וביחד עם משפחתה מוצאת את הכוחות להתמודד מתוך אמונה גדולה ולנסות לצמוח מתוך הקושי. בליווי סרטון מרגש!

סוד הארץ

שנת השמיטה, השנה של ארץ ישראל מתבררים ומתלבנים יחסינו לארץ ישראל, הקשר בין העם לארץ, יחסינו לטבע בארץ שמחובר לתחיית האומה.  בפעילויות אלו נשמע את סיפורם של כאלו שהארץ בשבילם הם יותר משיעור מולדת בכיתה….

סיפור אהבה לארץ ישראל! – סיפורו של חונניהו –בן העדה האתיופית

סיפור אישי מרגש, מרתק ומצחיק על המסע הקשה לארץ ישראל בה התנסה המרצה עם משפחתו דרך מדבריות וקשיים לא פשוטים לצד תפילות ותקוות. השיחה מועברת בדרך רהוטה וברורה.

למרצה שיחות נוספות במגוון נושאים והוא גם מגיע לשבתות

סיפורו של לוחם חרות ישראל  עזרא 

בספור מרתק זה נשמע על אדם שהקשר שלו לארץ ישראל הוא קשר של  דם עוד מתקופת היותו ילד צעיר ברחובות ירושלים של ימי הבריטים. נשמע על חויותיו בתקופה זו כילד, על הצטרפותו ללוחמי הלח”י ועל פציעתו במהלך הקרבות בירושלים. זהו אדם שנלחם במסירות נפש גדולה מתוך אהבה עזה לעם ישראל ולארץ ישראל.

מנשים באוהל תבורך – סיפורה של יעל – לוחמת לח”י 

סיפורה המדהים של יעל לוחמת הלח”י שאהבתה לארץ ישראל ומסירות הנפש שלה לעמ”י הניעו אותה למבצעים רבים תוך סיכון חיים עצום. היום גרה יעל ב”בית השבעה”, הבית של בוגרי הלח”י בבית חנינא וממשיכה לדבר אידיאלים.

הפרשת חלה – בליווי שירים וניגונים – עזרי ואורה

פעילות אטרקטיבית המשלבת נגינה, סיפורים, הבנת השלבים השונים של הפרשת חלה באופן חווייתי בשילוב נגינה וסיפורים. בפעילות נתחבר לעניינה של ארץ ישראל ונתחבר לטבע. כולל הפרשת חלות בפועל.

“למטר השמים תשתה מים…” – ברכה או קללה? – מאיר \ יורם

הרצאתו  של מאיר זליקוביץ’ המלווה בסרטון מדהים ובשקופיות על ייחודה של ארץ ישראל הזקוקה לגשמי שמיים, דבר המחבר בין האדם לאלוקיו ומשפיע על כל מהלך חייו.

הבית שבין החולות – סיפורו של יוסי

סיפור אישי מרגש ומרתק של משפחת חדד, משפחה חקלאית, שאיבדה את ביתה בגוש קטיף ומנסה לשקם את ביתה מחדש ברמת הגולן. סיפור על תקווה ואמונה, על קושי וגעגועים למקום שנעלם בין החולות.

הגרוש מנצרים! – סיפורו של איציקfarmer4

סיפור אישי מלווה בכאב רב אך גם בתקווה של איציק, חקלאי, היום תושב אריאל, שנפצע בפיגוע בגוש קטיף וחווה את הגרוש, במיוחד על רקע הפציעה, ההחלטה להמשיך בכל זאת לגור בנצרים ולבסוף ההתמודדות עם הגרוש מהבית.

גלילה לראש העמוד