שירות לאומי לכל החיים

תוכנית חינוכית לבנות יב’

אנו שמחים להציע לכם תוכנית חינוכית מגוונת וחשובה שתכין את תלמידותיכן לקראת ההחלטות החשובות להמשך הדרך. התוכנית תיתן כלים לתלמידות להתמודדות עם האתגרים הגדולים המזדמנים לנו בשרות הלאומי בפרט והיציאה לחיים בכלל. התוכנית תועבר ע”י מדריכות מנוסות מאוד, מרצים ומרצות מצוינים בשילוב סרטונים, סיפורים והתנסויות מהשטח ודפי מקורות רלוונטיים כל זאת בצורה מקצועית עם הכנה יסודית כמיטב המסורת של מדרשת מעלה חבר!

פירוט התוכנית:

סדנאות עם מדריכות:
סיטואציות מהשרות הלאומי
פתיחה הצגה מקצועית ע”י 2 שחקניות שתעלה בצורה יפה ומשעשעת סיטואציות מהשרות הלאומי, שיתרמו לבנות לרצות לברר את דרכן וכך הם יפתחו לנושאים שידונו בסמינריון
בת שרות לאומי -אידאליסטית או פראיירית..?moznaim
בימים אלו בהם ערכי הפוסט מודרניזם מנסה לחנך אותנו למבט אישי ופרטי על מה טוב לי ומה יועיל לי ומצמצם  את המבט לעולמו הפרטי של האדם, נציג ביחידה זו, מבט כללי יותר של לקיחת אחריות, רצון לקחת  חלק משמעותי בתהליך המופלא של שיבת עם ישראל לארצו, רצון לתת מעצמך לזולת, פיתוח וחיזוק ערך הנתינה והבנה ש”אין הדבר תלוי אלא בי!” נכיר אפיקי עשיה רבים, חשובים ומגוונים שבהם ניתן להביא לידי ביטוי את הרצון לתת!
איך מחליטים?
איך אני בוחרת את מקום השירות? האם ע”פ מה שחשוב? מה שצריך? מה שאני אוהבת? היכן שהחברות הולכות?  היכן אוכל לשמור על רמתי הרוחנית? כיצד נחליט מה חשיבותו של כל שיקול?
ביחידה זו נבין ששנה זו יכולה להיות מנוף לחיים של עשייה ונתינה בד בבד עם בניית אישיותה של הבת.

צבא או שרות לאומי?sherut1
ביחידה זו נבין את הבעייתיות הרבה שיש בשרות הצבאי לבנות, נראה שעם כל הרצון והחשיבות שיש בנתינה והכרות עם כלל ישראל וכן בתרומה לביטחון המדינה, שרות של בת במסגרת צבאית, בעייתית ביותר מהרבה בחינות ועלולה לפגוע בבניין האישיות של הבת ובכך גם לפגוע בכלל ישראל. נראה שגם בשרות הלאומי יש אפיקי עשיה רבים ומגוונים שמאפשרים לבת להביא את עצמה ואת אישיותה לידי ביטוי לטובת כלל ישראל.

סדנא בנושא: מודעות עצמית
כיצד נוכל לבנות לנו אישיות חזקה – שתהיה מסוגלת להתמודד ? ע”י בניית דימוי עצמי חיובי, מתוך הבנה שעין טובה על עצמי היא המפתח להסתכלות על החברה. נבין שחיזוק הבטחון העצמי מסייע בהתמודדות עם קשיים העלולים להקרות בדרכי בשנה זו. כמו”כ נלמד כיצד מחזקים מרכיב זה באישיותנו. היחידה תכלול סרט+ דיון בנושא.
כשאני לעצמי מה אני?
לרבות מהבנות היציאה בשנת השרות הלאומי היא חוויה חדשה של יציאה ממסגרת מוכתבת של לימודים למסגרת בה נדרשת הבת לגלות יותר אחריות ומשמעת עצמית. ביחידה זו נלמד על חשיבותה של המשמעת העצמית והאחריות הנדרשת מכל אחת עמ”נ שהשנה תשמש כקרש קפיצה והכנה לקראת כל מה שהעתיד צופן בחובו.

סדנא בנושא תקשורת

קושי נוסףמאוד מהותי בתקופת השירות הלאומי הוא נושא התקשורת.  ליקויים בתקשורת נובעים מסיבות רבותשוני מנטלישוני בטבעיםחוסר הקשבה וכו’קצרים בתקשורת גורמים לכאב רבלתסכול,  ולחוסר יכולת למצוא מוצא לבעיות רבות שיכלו לבוא על פתרונן באופן מהיר וקל יותר אילו התקשרות היתה נכונה . בסדנא זו נדבר על הסיבות לקשיים אלו ונלמד דרכים נכונות לתקשורת.

עשה לך רב

עולמה הפנימי של הבת הכולל את קיום התורה והמצוות עתיד לעמוד במבחן במציאות החדשה אליה היא נכנסת   

ביחידה זו נבחן את חשיבותם של תלמידי החכמים בחייה של הבת,את השפעתם על בחירת מקום השירות ועל מהלך השנה כולה,

וכן את חשיבות קביעת העיתים ללימוד התורה לפני השרות ובמהלך השרות (גם כשמאוד עסוקים)  ככלי להעצמתה בניין הרוחני של הבת.

קנה לך חבר

בשירות הלאומי הבת מתמודדת גם עם סוגיות חברתיות – עד כמה להיפתח לשונה ממניכיצד באמת נוצרת חברות אמיתית,עד כמה להתחבר לבנות חלשות ממני מבלי להיפגעבניית מידות של חסד ונתינהלא רק  מהחוץ אלא  ובעיקר  מתוך  חדירה  פנימה  וכו’.  התמודדויות  ושאלות  שעולות  בחיי היום יקבלו מבט אחר– מקיף וכולל על בניית האישיות החברתית של הבת בשנה זו.

גמדים על גבי ענקים

ביחידה זו נראה כי התכונות של חסד ונתינה , להן הבת נדרשת במשך השנה ובמהלך החייםנובעות  מתוך  היותנו  חוליה בשרשרת של עם קדוש,ודווקא בעת הזאת – עת תחיה והתחדשות בארצנו,  עלינו לפתח מידות אלו–  כחלק מבניית האומה בארצה.כגמדים על גבי ענקים“ אנו ממשיכים את דרכנו  בעוז ובענווה.

שמירה על ערכים בסביבה מתירנית

פעמים רבות בנותינו מתמודדות עם סביבה מתירנית ולא אחת הן צריכות לתת מענה לבעיות רבות  שמתעוררות בסביבתן בנושא הצניעות ובנושאים ערכיים אחרים מצד אחד לא רוצים לפגוע ובאמת רוצים לתת ולהשפיע אך מהצד השני רוצים לשמור על רמה

מוסרית ואישית גבוהה. כיצד מתמודדים עם שאלות אלו?    בסדנא זו נעסוק בשאלה זו וננסה לתת הדרכות מעשיות

דוגמא אישית או אישיות לדוגמא?sherut2

כיצד באמת משפיעים על הסובב אותיהאם רק בשיחות ובפעילויות טובותביחידה זו נלמד שדווקא הדוגמא  האישית,  דרכי הנהגה יומיומיים עם החברה מסביבי הם אלו שישפיעו לעיתים אף יותר מהפעילויות המוצלחות.

השיגרה שבשליחות

פעמים רבות בנותינו מגיעות עם מוטיבציה גדולה לעשות ולהשפיע והרבה פעמים הן מחפשות את הפרויקטים הגדולים עםהרעש וההמולה אך לעיתים קרובות הן מגלות ולפעמים בדרך הקשה שרובה של השנה עוברת בעבודה סיזיפיתויומיומית.  ביחידה זו נברר שהעשייה הגדולה מורכבת מהעבודההיומיומית והמעשים הקטנים לכאורה שמרכיבים את המעשה הגדול וננסה לראות כיצד ניתן לשמוח ולהרגיש סיפוק גם בעבודה כזאת.

 הרצאות והופעות מקצועיות

למדרשה מגוון רחב של הרצאות והופעות בנושא הכנה לשירות לאומי, מוטיבציה לשרת, סיפורים אישיים בנושא חסד ונתינה וקבלת החלטות, המועברות ע”י מרצים מנוסים בתחום שניתן לשלב במהלך הסמינריון.

לכם נותר רק להתקשר ולנו לבנות לכם את התוכנית המתאימה ביותר לאופי תלמידותיכן ולדרישותיכם החינוכיות

     לפרטים והזמנות:

 

 02-9963555מני   שלוחה 23 או  052-8990279

מאיר 02-9963555 שלוחה 22 או  052-8990278 

גלילה לראש העמוד