לקראת חג הסיגד – חגה של העדה האתיופית

בחזרה הביתה! – סיפור מרגש של עולה מאתיופיה 

סיפורם המרגש של עולים מאתיופיה שהלכו מאות ק”מ בקשיים גדולים מאוד עמ”נ להגשים את החלום שגדלו עליו מאז שנולדו – להגיע לארץ ישראל. על הקשיים, ההתמודדויות והאהבה הגדולה לארץ ישראל תשמעו בשיחה זו.  – סיפור אמיתי!

סיפור אהבה לארץ ישראל! – סיפורו של חונניהו –בן העדה האתיופית

סיפור אישי מרגש, מרתק ומצחיק על המסע הקשה לארץ ישראל בה התנסה המרצה עם משפחתו דרך מדבריות וקשיים לא פשוטים לצד תפילות ותקוות. השיחה מועברת בדרך רהוטה וברורה.

למרצה שיחות נוספות במגוון נושאים והוא גם מגיע לשבתות

 sigad2

המסע הביתה! הופעתה של יהודית

יהודית היא זמרת מחוננת המופיעה עם שיריים מוכרים ושירים מקוריים. בהופעה המלווה גם במצגת, היא מספרת את סיפור חייה, הדרך מאתיופיה לארץ ישראל ומשלבת בתוך זה את סיפורה של העדה כולה בשילוב שירים באמהרית, מאכלי העדה ועוד. בשיחה עולים ערכים כמו: אהבת הארץ, תפילה, שמחה ועוד

הורים בכל מיני צבעים – אשר ויהודית 

יהודית עולה מאתיופיה ואשר צבר שנולד בארץ בנו ביחד את ביתם בארץ ומגדלים את משפחתם. בספר הילדים שהוציאו, הם מספרים בצורה מעניינת על העליה של יהודית לארץ, ההכרות בניהם וכיצד החברה בכלל, וילדיהם בפרט, מסתכלים על הקשר המיוחד הזה. בשילוב שירה ונגינה.

מבצע אחים! הסופרת רונית 

הרצאה מרתקת על סיפרה החדש של הסופרת רונית לוינשטיין העוסק במבצע העלאתם של יהודי אתיופיה לארץ עוד לפני מבצעי משה ושלמה. מבצע ייחודי שהשתתפו יחידות מובחרות וסוכני מוסד. בשיחה נשמע על תרבותם וייחודם של בני העדה ועל אהבתם הרבה לארץ ישראל.

על אף הכל.. ארץ ישראל! סיפורו המרגש של הרב אלון

סיפור אישי על משפחה אמידה שהלכה בעקבות החלום, עזבה הכל, רגע לפני שגייסו בכפייה את הילדים לצבא האתיופי, עלתה לארץ דרך סודן, תוך סיכונים עצומים, קשיים ואובדן של הסבתא בדרך. מסודן בעזרת לוחמי סיירת מטכ”ל וסוכני המוסד הם הצליחו להגיע לארץ ישראל. הרב נגוסה שרת בגולני וכיום הוא רב קהילה ועובד במחלקת הגיור במשרד ראש הממשלה.

גלילה לראש העמוד