מדרשת מעלה חבר שמחה להציג לפניכם תכנית ייחודית לקראת בת המצווה!

גיל בת המצווה הוא גיל שבו הבת מתחילה לעצב את אישיותה ולחפש תשובות לבעיות המציקות לה.  בתכנית העשירה המובאת לפניכם , תקבל הבת כלים להתמודדות ,לבניה אישית ולהבנת הקשר השורשי של כל אחת מאיתנו לשושלת הנפלאה של עם ישראל.

         חלק ראשון הצגה: “בעקבות האם רחל- וכוחה בעם  ישראל”hatsaga

הצגה מרגשת העוסקת בדמותה הייחודית של רחל אימנו. ההצגה מבוססת על סיפור חייה רצוף ההתמודדויות של רחל אימנו, ועל כוחה ותכונותיה המרשימות להתגבר ולהיבנות מתוך כל מצב. כמו כן ההצגה תספר על כוחות התפילה והרחמים שהשפיעו רבות על עם ישראל בגלות. בהצגה נעמוד על  ייחודה ומסירותה של רחל  כלימוד על גדלות הנפש והאדם היהודי.

 חלק שני- שתי סדנאות

סדנא ראשונה – “אני באהבה- את השושלת ממשיכה!”

בסדנא זו נלמד על תכונותיו המיוחדות של עם ישראל, ונבין שתכונות מיוחדות אלו נמצאות בכל אחת ואחת מאיתנו. המטרה היא להביא את הכוחות הללו לידי ביטוי בחיים היומיומיים שלנו כבנות העם הזה. נכיר בדרך חווייתית את האבות והאמהות, ואת תכונותיהם המיוחדות…

סדנא שנייה – “עול מצוות באהבה”

 בסדנא זו נדון במשמעות קבלת עול מצוות, וקבלת אחריות כבת לעם היהודי. נלמד על החיבור והקשר החשוב של כל אחת ואחת מאיתנו לחיי התורה, וההוצאה מהכח אל הפועל.

הסדנאות מועברות על ידי סיפור, פאזל ענק, סרטון, משחק סיטואציות, דיון בקבוצות, משימות, ועוד…

 חלק שלישי- יצירהsharsheret

בחלק זה ניצור יצירה אישית, ונראה כיצד אני, הקטנה, בת המצווה, ממשיכה את השרשרת המפוארת של עם ישראל.. בשלב זה תכין כל תלמידה יצירה משמעותית ומיוחדת, המתארת את הקשר שלה, דרך אמא שלה ועד לאמהות האומה. היצירה תתבצע עם חומרים אטרקטיביים ומעניינים, וכל בת תצא עם מזכרת יקרה ואישית מהלימוד.

ניתן להוסיף לפעילות את סדנת “הפרשת חלה”, עיוני ומעשי.

         ניתן להעביר את תכנית בת המצווה בדרכים שונות:

               1. יום עיון במדרשת מעלה חבר.

              2. יום עיון בבית הספר.

              3. שבת בת מצווה במדרשה או בבתי הארחה שונים ברחבי הארץ

נשמח להיות לכם לעזר!     צוות מדרשת מעלה חבר

לפרטים והזמנות חיים052-8990278 או 02-9963555 שלוחה 23

גלילה לראש העמוד