יוסי– ד”ר ומרצה באוניברסיטת בר אילן

נושאי ההרצאות:

–         “חיים ללא כעס” – כלים אפקטיביים לפיתוח הערכה עצמית, ערכים ועקרונות להצלחה בחינוך, ודרכים אפקטיביות לקבל החלטות.

–         סגנונות בקבלת החלטות – מבדקי אישיות על מנת שכל אחד יכיר את עצמו ומתוך זה יכיר את דרך קבלת ההחלטות שלו.

–         חמישה מפתחות להצלחה בחיים!

גבולות ויצירת אמון הורים/ ותלמידים – הרב יוסף

שיחה או סדרת שיחות העוסקות בתחום החשוב של יצירת גבולות, משמעת ואמון בין מורים/הורים לתלמידים. השיחה מלווה בסרטונים משמעותיים ומועברת ע”י הרב יוסף שנה רב קהילה, רב בית ספר ומחנך מנוסה.

תאטרון דל ארטה – קומדיית מסכות –הופעתו של עמיחיadar10

לפעמים החיים האמיתיים הם הקומדיה הכי גדולה… קומדיית מצבים במגוון רחב של נושאים, לפי בקשת המזמין. בהופעה זו נשים מסכות על הפנים, נהפוך לדמויות אחרות ונלמד להסתכל על החיים בצורה קצת אחרת ולהיות יותר עצמנו. הפעילות מבוססת על משחק של שחקן בהשתתפות פעילה של הקהל, גם כאלו שלא אוהבים לשתף פעולה…

המכולת של יחזקאל –הצגה

הצגה מרתקת המספרת את סיפורו של מוכר מבוגר במכולת שמצליח להכיל ילד שנזרק מהבית ולא מצליח להיקלט בשום מוסד. המוכר הקשיש מטפל בו, מאמין בו, מלווה אותו ממקום לא שיפוטי ומקבל ונותן לו טיפים להצלחה בחיים. אחרי שהקשיש נפטר המכולת עוברת בירושה לנער והקשיש ממשיך להופיע לנער בחלום ומספר לו שהוא מתייסר בעולם האמת וכאן מתהפכות היוצרות והילד עוזר לו…. ההצגה מועברת על ידי 2 שחקנים בליווי נגנים וחשובה לכל נער ומחנך.

ד”ר דני – מגוון הרצאות מעשיות בנושאי ניהול אישי וניהול קבוצתי

נושאים לדוגמא: ניהול וניצול זמן אפקטיבי, ניהוג שינוי, הנעתעובדים לביצועי שיא והכוונה התנהגותית שלהם, חשיבה יצירתית ופתוחה, מצוינות ושיפור שירות, טיפול בתלונות “קשים”, תקשורת בין אישית: אסרטיביות והעמדת גבולותתקשורת לא מילולית (+שפת גוף), התמודדות עם מצבים “טעונים”- כעס ותוקפנות, ופיתוח גישה חיובית.

כוחו של מורה! – סיפורו המרגש של יוני

רבים מאנשי חינוך מתלבטים רבות על שילובם של ילדים ממשפחות שאינם דתיות בחינוך הממלכתי-דתי. בסיפור אישי מרגש זה, ניפגש עם ילד שגדל במשפחת מצוקה, עבר התמודדויות קשות בילדותו, ובזכות המחנכים בבית הספר הדתי בו למד קיבל כלים להתמודדות ולצמיחה. כיום, כאדם תורני, עוסק רבות בקרובם של בני נוער מהפריפריה במסגרת ארגון “ידידים”.

קסם של מורה!  ניב

בשיחה זו המשולבת בקסמים וטריקים, נרכוש כלים מעשיים ליצירת גירוי ועניין אצל התלמידים. הכלים הם טריקים וקסמים פשוטים הקשורים לחינוך שכל אחד יכול לעשות בכיתתו.

אין דבר כזה ילד רע! אושי גרוס

הופעה מרתקת ונוגעת ללב של אושי גרוס, בדרן וחקיין בעל יכולות ווקליות מרשימות, שהיה בילדותו ילד עם קשיי למידה וקשיים נוספים. זהו סיפור של התמודדות עם קשיים, אמונה בעצמך ובסובב אותך, סיפור שיחנך אותנו להסתכלות בעין טובה ולימוד זכות על עצמנו ועל תלמידינו!

תראו מי שמדבר! – הרצאתו החווייתית של צבי

דיבור הוא בדרך כלל במילים אך לא פחות מכך הוא בצורה בלתי מילולית – על ידי שפת הגוף שלנו. בהרצאה זו, המלווה בהתנסויות ובדוגמאות אור קוליות רבות, נלמד על תקשורת בלתי מילולית. כיצד ניתן להעביר מסרים בעזרת תנועות הגוף, מה אנו מעבירים לזולת כשאנו מדברים איתו ומדוע ישנה חשיבות מרובה להגיד בצורה בלתי מילולית את מה שאנו באמת רוצים.

תוכנית מיוחדת למורים!

לעלות בהר! – סיפורו המופלא של אביחיtrip4

זהו סיפור מופלא על נער עיוור וחרש שעל אף הקשיים הרבים הצליח לסיים לימודים תיכוניים בישיבה תיכונית בהצטיינות, היה חתן התנ”ך העולמי, שירת ביחידה מובחרת במודיעין ובשב”כ ולומד כעת לתואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטה. הכל מתוך אמונה גדולה בקב”ה וביכולת שלו להצליח על אף הכל. זהו סיפור של כח רצון אדיר ויחס חיובי לחריג שבונה ומעשיר. סיפור חובה!

סודות החינוך! מיטב מרצי המדרשה

מגון רחב של נושאים לפי בקשתכם שיועברו בצורה חווייתית בשילוב מולטימדיה ודוגמאות מהשטח מפי מחנכים ותיקים.  

בין הנושאים: התמודדות עם בעיות משמעת, יצירת אווירה לימודית חיובית, כיצד לדבר כך שהתלמיד ישמע, אמון ועוד…

האינטרנט – יתרונות, סכנות ודרכי התמודדות – בליווי מצגת  מיטב מרצי המדרשה

בשיחה זו ניפגש עם הסכנות וההשפעות ההרסניות שיש לאינטרנט על חיינו, ונקבל כלים ועצות כיצד להתמודד עם כלי שמצד אחד עוזר לנו רבות ומצד שני מעמיד אותנו בפני סכנות רבות וקשות. השיחה מלווה בדוגמאות מתוך עולמם של התלמידים וההתמודדויות שלהם.

מוסיקה, ניצוח והוראה – מצא את ההבדלים… – הרב מוטי

שיחה מרתקת על הקשר בין מוסיקה וניצוח על תזמורת למורה בכיתה ומנהל. בסדנא נלמד, דרך המוסיקה, על סגנונות שונים של ניהול ויצירת קשר עם ובין התלמידים. השיחה מועברת בשילוב דוגמאות וסרטונים ע”י הרב מוטי הרשקופ – ראש הישיבה המוסיקלית “כינור דוד”. ישנה אפשרות גם כסדנא ארוכה או מס’ סדנאות ברצף.

לשאוף או לשאוף? – הרצאתו של צורי מרטורנו

התמכרויות הפכו לצערנו למכת מדינה ואינן פוסחות גם על הציבור שלנו. למה זה קורה? מה מביא צעירים מוכשרים להתמכר לכל מיני דברים שמרחיקים אותם מעצמם ומאושר אמיתי? בשיחה זו עם צורי, איש צוות מרטורנו, בליווי אחד הנגמלים במקום, ננסה להבין את הבעיה וללמוד כיצד ניתן לבנות בעצמנו שאיפות שייתרו את הצורך במשהו חיצוני.

סטנד-אפ, פלייבק עם עוד משהו… – הופעתה של צופיה

הופעה המשלבת מופע סטנד-אפ לצד מופע פלייבק. במופע עולים בצורה מאוד מצחיקה וחווייתית מגוון נושאים חשובים, בניהם: יחסי אימהות  למתבגרות, החריג בחברה, חינוך

ניתן לקבל את הפעילות גם כשיחה.

איך הופכים 50 חיילים לפלוגה? – שיחתו המרתקת של אל”מ בנצי

שיחה מרתקת המועברת עם הרבה הומור ועוסקת במגוון נושאים הקשורים לקבוצה – כיצד מגבשים קבוצה, הנעת קבוצה, כוחו של חינוך, יחס נכון לזולת, חסד וכוחה של קבוצה. השיחה מועברת על ידי בנצי, סגן מפקד אוגדה במילואים, ומשלבת סיפורים מרתקים לצד סרטונים ומצגת יפה. שיחת חובה למחנכים!

 לקום מהעפר! – סיפורו המרגש של אמיר    trip2

סיפורו האישי של ילד שגדל בשכונה קשה, שבה סמים ופריצות היו הסביבה הטבעית בה, ולכך נוסף הקושי הגדול של הורים אלימים. בזכות בני עקיבא ומחנכים טובים, שהצליחו לתת לו כוחות והרבה אמונה, הצליח לצמוח ולבנות בעצמו אישיות תורמת ומשפיעה.

לאמיר סדנאות חינוכיות נוספות על: סמכות ואהבה, העצמת ילדים, חינוך מתוך אהבה, גבולות, ועוד נושאים רבים וחשובים מעולמם של מחנכים, במיוחד לאור הרקע האישי שלו.

הורים בכל מיני צבעים – אשר ויהודית

יהודית – עולה מאתיופיה, ואשר – צבר שנולד בארץ, בנו ביחד את ביתם ומשפחתם בארץ. בספר הילדים שהוציאו, הם מספרים בצורה מעניינת על העלייה של יהודית לארץ, ההכרות בניהם, וכיצד החברה בכלל, וילדיהם בפרט, מסתכלים על הקשר המיוחד הזה. בשילוב שירה ונגינה.

סדנאות והרצאות מרתקות בנושא ניהול קונפליקטים – עופר

סדנאות והרצאות מרתקות בנושא בין אדם לחברו, ניהול קונפליקטים, דיאלוג, הקשבה, הפיכת קונפליקט להזדמנות לבניית קשר ועוד.

בשילוב סרטונים והפעלות. אפשרות להעברה כשיחה, כסדנת פעילות או כסדרת סדנאות.

אמא, זאת אני! – מופעmami

בחופש הגדול נמצאים תלמידנו זמן רב בבית עם ההורים. במופע מרתק ומצחיק זה נעסוק בעולמה של הבת המתבגרת, בקשרים שבין אמא לבת. הצגה ייחודית מלאה בהומור המביאה את עולמה של הבת המתבגרת בצורה יצירתית הדורשת חשיבה והתבוננות מהצופות על מנת שיעברו תהליך חינוכי משמעותי. בין הנושאים שעולים: תקשורת, ציפיות בין אמא לבת, “האמא המושלמת” ועוד. לאחר ההצגה יתקיים דיון עם השחקניות.

בין שני עולמות – סיפורה של נחמה בליווי סרט

סיפורה של נחמה שנולדה למשפחה חרדית וחזרה בשאלה. מהי משמעות החיים ומהי המשמעות שלי בתוכם? נחמה משנה את שמה ואת תפיסתה ומחפשת את האמת. בסופו של דבר היא חוזרת בתשובה לאחר שהרגישה את הריקנות והבדידות בעולם החולין. בשיחה מתחדד ההבדל שבין התרבות המערבית לתרבות היהודית. ועלים נושאים משמעותיים כמו: גיל ההתבגרות, החיפוש אחרי משמעות ועוד.

לנחמה סדנא חזקה להורים ומורים בנושא: ההתמודדות עם גיל ההתבגרות.

תיאטרון פלייבק – מופע ייחודי

אנשי הצוות הם המחזאים והבימאים ואנחנו נשלח את השחקנים! בתוכנית ייחודית זו, יספרו התלמידים/אנשי הצוות סיפור מרתק ובעל מסר מחייהם סביב נושא שיוחלט מראש והשחקנים, יציגו את הסיפור בו במקום בצורה קומית עם הדגשת המסרים העולים מהסיפור ולאחר מכן יתקיים דיון ויוסקו מסקנות משמעותיות לחיים. תוכנית המשלבת הנאה, צחוק ומסר

קיץ בטוח… –שיחתו של אלעדחופש1

חופשת הקיץ לעיתים גובה מחיר כבד מתלמידנו. הלבטים של ההורים, הפנטזיות של הנוער, וחוסר האונים, לעיתים, של המורים וההורים בנושא הזה מצריך ברור רציני כיצד להתמודד נכון עם האתגרים. בשיחה זו יספר אלעד, רכז ארגון ואחראי על הנוער הדתי בפרויקט “קיץ בטוח באילת” ובוגר ישיבת “עטרת כוהנים”, על הקיץ באילת ועל מה שקורה שם באמצע הלילה, סיפורים אמיתיים ונוגעים ללב (שבעצם כל אחד יכול להיות בהם..). מטרת השיחה להציף לתלמידים, בצורה צנועה, את הסכנות הרבות, המדרון החלק שבבילויים לא מאוזנים והסכנות הרבות שיש במקומות אלו.

הופעות וערבי הווי לחדרי מורים

קליקיט – מקליקים ונהנים! – משחק ידע חווייתי בשיתוף הקהל

תוכנית חווייתית המשלבת הקניית ידע בדרך של הנאה, משחק וכיף, כאשר כמעט לכל אחד יש שלט והוא משתתף בצורה פעילה במשחק ידע בשילוב מולטימדיה איכותית (כדוגמת אחד מול 100). במגוון רחב של נושאים – לאורך חגי השנה, הלכות ועוד, לכל גיל, לפי בקשת המוסד!

גיבוש קבוצה מזווית קצת אחרת… – פעילות O.D.T

פעילות חווייתית המשלבת הנאה, גיבוש ולימוד, ועוסקת במגוון נושאים הקשורים לבין אדם לחברו. בניהם: חסד, אחדות ואחידות, לקיחת אחריות, היחיד בקבוצה, ועוד ועוד. בשילוב הפעלות במתקנים חווייתיים.

טלפתיה וקסמים בראי היהדות – ניב

תוכנית המועברת ע”י ניב הדר, מומחה בתחום. בחלק הראשון נחזה בהצגה מדהימה של קטעי טלפתיה וקסמים ובחלקה השני יראה ניב כיצד כל זה בעצם אחיזת עיניים. מתוך כך הוא יסיק מסקנות חשובות לגבי הנזקים הקשים שיכולים להיגרם מהיגררות אחרי מתחזים למיניהם ומאחזי עיניים.

מקימי! – הופעתה של נועה

נועה, שחקנית מוכרת שחזרה בתשובה, מספרת את סיפורה המרתק השזור בהרבה הומור, על דרכה מ”קדמת” התרבות המערבית לעולם של תורה ומצוות.

מופע אימפרוביזציה חווייתי– יואב עמיר

קטעי תיאטרון מאולתרים,  ספונטניות ודמיון, והכל – בערב שכולו אילתור!

המקומות, הדמויות וכל ההתרחשויות ניתנים לשחקנים מהקהל ללא הכנה מראש וללא תיאום כלל! משחקי אימפרוביזציה מצחיקים עד דמעות עם טעם של עוד…  מה יהיה? את זה אתם קובעים! המופע יכול להיות לצורך בידור וגיבוש, אך גם יכול לעסוק במגוון נושאים בהתאם לבקשת המוסד.  המופע משלב חוויה, צחוק והנאה.

2 שחקנים + נגן + מנחה (ניתן גם בפורמט זול יותר של מנחה ושחקן)

מעשה מאבדת בת מלך – ניצן

הצגת יחיד המבוססת על סיפורו המופלא של ר’ נחמן מברסלב ומועברת בדרך חוויתית. מצחיק עד דמעות, מלא בתוכן, ומשלב פעלולים, אקרובטיקה, מונולוגים אישיים והרבה הרבה מסרים גלויים וסמויים. לאחר ההצגה יתקיים דיון, ולאחריו ניצן יספר את סיפורו המופלא – החל מילדותו ברעננה כבן טובים שכבש הרבה פסגות, דרך חיפושו אחר משמעות אישית שהיא מעבר לכסף, מעמד ויוקרה, ועד לשיבתו לדרך היהדות. לאחר הסיפור ניצן יקשר בין ההצגה לסיפור האישי שלו ויראה כיצד זה יכול להיות הסיפור האישי של כל אחד מהצופים בהצגה. הפעילות המסכמת נבנתה והותאמה ע”י המדרשה במיוחד לבתי הספר הדתיים.

גלילה לראש העמוד