ואוהביו כצאת השמש בגבורתו –על גיבורים בשנת השמיטה

בפעילויות אלו זו נברר, מה משמעותה של “גבורה” ומדוע המקרא מיחס ערך זה דווקא לאלו השומרים את מצוות השמיטה ולא לאנשים המקפידים על מצוות שנראות, לכאורה, הרבה יותר קשות לקיום. כמו כן נברר את משמעותם של הדברים לחיי היום – יום שלנו.

גבורה של יום יום! סיפורו המרתק של יוסי
מחלה נדירה מחייבת את יוסי לקחת תרופה כל 3 שעות אחרת הוא מת! איך אפשר לחיות ככה? מהיכן שואבים כוחות? כיצד ניתן להגיע להישגים ולחיות חיים רגילים? בשיחה זו נשמע  על כח רצון, התמודדות מתוך אמונה והרצון להמשיך קדימה על אף הקושי!
כל משבריך וגליך! – סיפורו המרגש של עשהאל בליווי סרטון 
בשיחה זו נשמע את סיפורה הקשה של משפחת שבו מאיתמר שמחבל נכנס לביתה באיתמר ורצח את אם המשפחה ושלושת ילדיה. בשיחה מספר הבן  שנפצע בפיגוע ונקטעה רגלו על רגעי האימה, הפציעה וההתמודדות שאחרי מתוך גבורה והמשך החיים. שיחה מרגשת בליווי סרט שהופק ע”י תלמידות כפר פינס.
הגבורה שבדרך! – סיפורו של הרב נטף
סיפורו האישי של הרב נטף שהתמודד עם מחלתו הקשה של אביו. בשיחה עולים ערכים של לקיחת אחריות, גבורה של יום יום, הכרת הטוב, עין טובה ושמחה בעבודת ה’. ההרצאה מועברת בצורה מצחיקה (כמה שאפשר..) ובשילוב קטעי הומור.
כוחן של מילים! –סיפורה המרגש של לאה
סיפורה האישי של לאה, שחקנית ומורה למוזיקה, מגמגמת אך מצליחה על אף זאת להגיע להשגים רבים בחייה האישיים. ההופעה מועברת בשילוב נגינה ושירה ועם הרבה הומור ומעבירה את המסר שבעצם כולנו מגמגמים כל אחד בתחומו ואם לאה מצליחה לצמוח מתוך הקושי אז כולנו יכולים!  בשיחה גם יעלה הנושא של משמעותם של מילים והחשיבות שיש בשמירה על כח הדיבור
“ברגע אחד הכל התהפך” –סיפורו המרגש והכואב של ניר
זהו סיפורה הקשה של 3 חברים, בניהם ניר , שערב לפני המתכונת במתמטיקה מחליטים לנסוע ולהתאוורר קצת בנהיגה באזור עם רכב חדש של אחד ההורים. הנהיגה, שלא תאמה כלל את תנאי הכביש וללא חגורות בטיחות, הסתיימה בתאונה קשה בה נהרג צבי דינר וחברו ניר שמיר הפך למשותק בחלק גופו התחתון. כיצד ממשיכים קדימה? כיצד ממשיכים לחיות? כיצד מנחילים לבני הנוער בפרט ולנהגים בכלל, את חובת הנהיגה הזהירה? בשיחה זו נכיר את ניר, את סיפורו הקשה אך המלא אמונה וננסה ללמוד כמה תובנות חשובות לחיים שלנו.
בחזרה לחיים! –סיפורו המרגש של אליעזר קן 
אליעזר, מפקד צנחנים, שחודש אחרי חתונתו, בזמן שחצה כביש ברמזור ירוק, פגעה בו מונית שחצתה את הצומת באדום ופצעה אותו אנושות. אליעזר, שתקופה ארוכה היה בין חיים למוות הצליח לחזור לחיים, עם המון אמונה, תפילה וכוח רצון אדיר וכיום הוא בתהליך שיקום וב”ה המצב משתפר מידי יום. בשיחה עולים ערכים כמו אמונה במשברים, יחס למוגבלים, עין טובה, אמונה, תפילה, תאונת דרכים ועוד. השיחה מלווה בסרטון מרגש!
גלילה לראש העמוד