מעולמו של חקלאי – שיחתו של איתן

איתן, בן למשפחת חקלאים ביישוב בית חלקיה המגדלת חיטה, תירס, חומוס, חמניות ועוד

אחרי מצגת שתראה את אופן הגידול וקצת רקע על העבודה החקלאית, נשמע על דיניה המיוחדים של שנת השמיטה ועל האמונה וביטחון הנדרשים בשביל לקיימם.

השיחה בליווי קליפ ומצגת!

שמיטה הסיפור האמיתי! –הרב דודי פוטש ואביחי

הרב פוטש הידוע ביכולתו המופלאה להעביר מסרים עמוקים ומשמעותיים בצורה חווייתית בהתאם למעגל השנה לצד סיפורים אישיים שחווה במהלך חייו, חלקם דרך מפגשים מרתקים עם דמויות כגון הרב צבי יהודה זצ”ל, ר’ שלמה קרליבך ועוד השיחה מועברת כ”טיש” בשילוב שירים וניגונים של הזמר אביחי פז גרינוולד או כשיחה בפני עצמה.

שנת שמיטה הלכה למעשה! 

בשיחה זו נלמד הלכות בסיסיות וחשובות הקשורות לשנת השמיטה בדגש על הלכות המלוות את האדם הרגיל בחייו היומיומיים במהלך שנת השמיטה. חלק מההרצאות יהיו בליווי מצגת ובדרך ויזואלית.

קליקיט – מקליקים ונהנים! – משחק יידע חווייתי בנושא  השמיטה  בשיתוף הקהל

תוכנית חווייתית המשלבת הקניית יידע בדרך של הנאה, משחק וכיף כאשר כמעט לכל אחד יש שלט והוא משתתף בצורה פעילה במשחק יידע בשילוב מולטימדיה איכותית(כדוגמת אחד מול 100)

סטנד-אפ, פלייבק עם עוד משהו… –הופעתה של צופיה

הופעה המשלבת מופע סטנד-אפ לצד מופע פלייבק. במופע עולים מסרים חשובים הנלמדים משנת השמיטה בצורה מאוד מצחיקה וחווייתית אך משמעותית.           ניתן לקבל את הפעילות גם כשיחה.
 

הסיפור שמאחורי השיר… – שרה, מנגנת ומספרת – נאווה

פעילות חווייתית עם תוכן שבה נשיר שירים הקשורים לארץ ישראל ועולמו של החקלאי ונשמע את הסיפורים המרתקים העומדים מאחוריהם. הפעילות בליווי שקופיות, ניגונים וסיפורים.

אצלנו באמת שנת שמיטה… –מפגש עם חקלאיםfarmer1

מפגש מרתק עם חקלאים ששומרים את שנת השמיטה ואצלם היא הרבה יותר משמעותית מאשר רק לזרוק שאריות בפח השמיטה… נשמע כיצד ניתן  להסתדר, מה ושים מבחינה כספית, מה עושים שנה שלימה בלי הרבה עבודה, מה השנה בונה בתוכם ועם איזה תובנות הם יוצאים לשנים הבאות.

תמונות משנת השמיטה– הופעתו של עופר

קטעי פנטומימה יפים המעבירים מסרים חזקים הקשורים לשנת השמיטה  לאחר כל סצנה יתקיים דיון ויוסקו המסקנות שאקטואליות מאוד לימינו.

שנת השמיטה – לומדים לחיות אחרת….

שיחה תורנית המשלבת סיפורים, תוכן תורני ובחלק מההרצאות גם נגינה ושירה, במגוון רחב של נושאים הקשורים לשנת השמיטה לפי הדגש החינוכי שבו תרצו להתמקד. בין הנושאים: חסד, יחס לזולת, עצירה והתבוננות, בטחון ואמונה, גבורה, ערכים מול כסף, ארץ ישראל ועוד ההרצאות מועברות ע”י טובי הרבנים והמרצים בניהם: אהרל’ה מאירוביץ’, דודי פוטש, אליהו שרביט, יעקב שמעון, חיים ופנינה ששון, עזרי טובי, ריקי דמרי, שי יהודאי, אריה לר, אילן אלפונטה, דוד מוריה, ערן דאום, יונתן מילוא, רן בן משה, תמר שוקרון, שמואל מורנו, עדיאל בר שלום, ערן יונגר, רויטל שימחי, רמי גליקשטיין , איציק אמיתי, אייל ישראל שטרנליב, רונן חזיזה, אייל יעקובוביץ, דפנה חסדאי ועוד

שחק אותה לשנת השמיטה – אבי

פעילות חינוכית  המשלבת חידון וכתבי חידה לשנת השמיטה בשילוב מצגות מחשב ומוסיקה ( מועבר בכמה רמות ובהתאם לדרישות המוסד )

קרבה שנת ה – 7 – מסע קולנועי- של יניב לחמני

מסע קולנועי המלווה בקטעי סרטים וסיפורים מהשטח הנוגע  במשמעויות החינוכיות השונות והמגוונות של שנת השמיטה.

מתחדשים בשנת השמיטה! –הופעתו המרגשת של עופר

מופע מרתק המשלב סיפורים, סרטונים ומולטימדיה, שירים וניגונים. המופע עוסק בהתחדשות האדם והטבע בשנת השמיטה, בבניית עולם ערכי יותר וחיבור לכלל חלקי החברה.

תיאטרון פלייבק – מופע ייחודי

התלמידים/אנשי הצוות הן המחזאים והבימאים ואנחנו נשלח את השחקנים! בתוכנית ייחודית זו, יעלו התלמידים/אנשי הצוות נושאים משנת השמטה או התנסויות שונות והשחקנים, יציגו את הסיפור בו במקום בצורה קומית עם הדגשת המסרים העולים מהסיפור ולאחר מכן יתקיים דיון ויוסקו מסקנות משמעותיות לחיים. תוכנית המשלבת הנאה, צחוק ומסר. (ניתן גם שהשחקנים יגיעו עם סיפורים מוכנים לשנת השמיטה ויציגו אותם
גלילה לראש העמוד