לקחת פסק זמן!
שנת השמיטה מחנכת אותנו להתבוננות ועצירה בחיי היומיום, לחשבון נפש, להצמחת הכוחות וליציאה לדרך חדשה עם החלטות חדשות. בשיחות אלו ניפגש עם אנשים שקרה להם משהו שגרם להם לעצירה ולחשבון נפש ונראה כיצד הם המשיכו משם. המרצים יחברו את סיפורם לשנת השמיטה.
 
עיניים של אמונה! –סיפורו של חגי
סיפורו של חגי לוי שאיבד את הראיה בגיל 14 דבר שגרם לו למשבר קשה אך מתוך המשבר הוא קיבל החלטה לצמוח ולראות בנכות ובקושי מקפצה לקפוץ למעלה מתוך זה הכיר את אשתו, התחתן הקים משפחה וחי באמונה גדולה ובאופטימיות. בשיחה מועברים מסרים חשובים באמונה, בין אדם לחברו עם המון הומור ומחברת את התכנים לחיים היומיומיים של הילדים. לצד המסרים לומדים התלמידים כיצד חי עיוור מה עוזר לו להתמודד ביום יום ומהו היחס הנכון לעיוורון.
 
פתאום בגיל 30 הכל השתנה! סיפורה המרגש של יעל
יעל נולדה עם ראייה רגילה, התחתנה ונולדו לה 4 ילדים אך פתאום בגיל 30 היא איבדה את ראייתה ומול הייאוש והקושי היא החליטה להמה י”ב עבר מחלה פתאומית שבמהלכה איבד את חוש הראיה שלו. לאחר המקרה הקשה אביחי התחיל להתבונן על החיים בצורה יותר עמוקה, התחיל להקשיב לחיים ומתוך זה נבנה והפך את חייו למשמעותיים הרבה יותר. השיחה מועברת בשילוב מצגת יפה על חייו הקודמים וחייו החדשים.
 
לקחת פסק זמן – סיפורו המרגש של יניב
זהו סיפורו של יניב, בחור שגדל בבית מסורתי ובשלב מסוים החליט לבחור בעולם החילוני, תוך כדי השקעה בתרבות המערבית ובכל ה”הנאות” שהיא מזמנת חלה יניב במחלת הסרטן ובבת אחת עצר את מרוץ החיים בחן את דרכו ותוך כדי המאבק במחלה פגש הרבה אנשים טובים ומצא את דרכו לעולמה של תורה. 
אורן, סבל ממחלה שהתדרדרה למחלקת טיפול נמרץ ושם, בתוך הקושי הגדול, כשהוא מכוסה מכשירים, הוא מתחיל לחשוב על החיים בלי “פוזות” ובלי החברים מסביב שצריך להרשים ומגיע למסקנות ותובנות חשובות שמשנות לו את החיים. בשיחה יעלו ערכים כמו: אמונה במשברים, חיים של משמעות, עזרה לזולת וחשיבות הגיבוש והשותפות, שויתי ה’ לנגדי תמיד ועוד.
גלילה לראש העמוד