מבט למראה או מבט לסביבה?

שנת השמיטה מחנכת אותנו לענווה ועבודה על מידת הגאווה דבר שצריך להוביל את האדם ליצירת יחס חיובי יותר לזולת להתחשבות בסובב אותי, לחסד ולעזרה לזולת. בפעילויות הבאות נעסוק במידות אלו דרך סיפורים אישיים שיחוברו לנושא השמיטה.

 

מה קורה כשנשארים לבד?  – סיפורם המופלא של הרב שלמה ובת שבע

מתניה (שם חסוי) הוא ילד שנולד עם מחלה קשה שננטש בבית החולים, בת שבע העובדת כמיילדת החליטה ביחד עם בעלה לאמץ אותו וכיום הוא גדל כילד במשפחתם.

סיפור מרגש של מסירות נפש, עזרה לזולת וקבלת אחריות על הסובב אותנו.

 

בלוני השמחה! – שיחתה המרתקת של שירה

שירה מילר, אומנית בבלונים שהיא גם אחות במקצועה נעזרת בבלונים עמ”נ לשמח ועל ידי כך לעזור להחלמתם של חולים בבתי חולים. בשיחה זו, נשמע על כוחה של השמחה וכן על חשיבות ההתנדבות והחסד שתורמת כה רבות לחולים אך לא פחות מזה למתנדבים עצמם! השיחה בשילוב מצגת מרגשת והדגמות משעשעות בבלוניםניתן להזמין גם כסדנת בלונים לקבוצות קטנות יותר עם התנסות של התלמידים.

 

פעילות חוויתית – כולנו יכולים!

עם מוסיקת רקע קצבית וברק בעיניים נפגוש את שחקני “כולנו יכולים” משחקים כדורסל עם כסאות גלגלים מיוחדים, מספר קבוצות ישחקו מולם למשך 5 דקות כל משחק.. בהנחיית כפיר ראש הקבוצה, לאחר המשחק ישמעו התלמידים בקצרה את סיפורו האישי של כל שחקן ואת המסר שחשוב לו להעביר.. נחווה בצורה חיה על כח רצון, בחירה, אחריות ואמונה

ישנה אפשרות ליום חוויתי של פעילות עם תחנות או די טי וגיבוש מלוות במסרים אלו.

 

מה עושים כשלא רואים?  –סיפורו המרגש של יניב

בגיל 18 איבד יניב את מאור עיניו. למרות הקושי הגדול החליט יניב להמשיך קדימה ובמשך הזמן  הקים מרכז לכישורי חיים המפגיש ילדים עם עולמם של החריג. במרכז לומדים על עולמם של העיוורים, כיצד לכבד אדם למרות השונות שלו ועוד. בסדנא מרגשת זו, יניב יספר את סיפורו, יסביר וידגים בעזרת כלב נחיה, כתב ברייל ואמצעים נוספים כיצד חי העיור ומה עוזר לו להסתדר אך גם יסביר עד כמה חשוב לקבל את השונה ועד כמה כל אחד מאתנו הוא בעצם אדם שונה.
 
כל הדרך לחתונה! – סדנת חסד לא רגילה….

איילת הקימה גמ”ח כלות שמשרת את כל האוכלוסיות. בסדנא זו תשתף אותנו איילת בסיפורים על חסד ונתינה דרך המפגשים שלה עם סיפורים מהשטח ונבין את חשיבות עשיית החסד, כל זאת בשילוב משחקי דרמה ובשיתוף התלמידות. איילת מביאה איתה שמלות כלה ומלבישה את הבנות תוך כדי הצגת הסיטואציות.

 
הילדים של החיים – אושי גרוס

משפחת גרוס לקחה על עצמה ב- 8 שנים האחרונות להיות משפחה אומנת לילדים שגורלם לא שפר עליהם. בהרצאה מרגשת, מצחיקה ומלאת תוכן מפגיש אותנו אושי גרוס (אין דבר כזה ילד רע)  עם חיי ילדי המשפחתון לצד הילדים הביולוגיים שלו  , תהליך הבניה שלהם, ההצלחות המרגשות והאכזבות הצורבות.

 
סיפורו המופלא  של ר’ חצקל דוד – הצגת יחיד  איילת 

הצגה יפה , משעשעת ונוגעת ללב על דמותו המיוחדת של ר’ חצקל דוד ומסירות נפשו על גמילות חסד והשכר הנצחי שקיבל – לחוות עונג שבת אמיתי.איילת היא שחקנית מקצועית , חוזרת בתשובה ובוגרת מגמת תאטרון

 
חסד בלי הפסקה –  סיפורו  של יניב קנדל

זהו סיפור מופלא של אדם העוסק יום יום בחסד ובנתינה  שעמד במבחן קשה, אולי הקשה ביותר, של תרומת חצי מהכבד שלו לאדם זר. השיחה נותנת כלים לכל תלמיד ותלמיד להפוך את חייו לחיים של חסד ונתינה.

 
חיים של שליחות! –סיפורו של עדי

סיפורה המרגש של משפחה שהציבה לעצמה מטרה לחיות חיים של שליחות ומימשה החלטה זו במגוון רחב של תפקידים שלקחה על עצמה כגון: עבודה עם נוער במצוקה, משימות מאתגרות בכפרי נוער וליווי התלמידים והשיא, באימוצם של 2 בנות עם תסמונת דאון שהפכו להיות חלק מהמשפחה. בשיחה מרגשת זו נשמע על החשיבות שיש בלקיחת אחריות, נתינה וחסד השיחה תלווה בסרטונים מרגשים!

 
כלנית לבנה בין כלניות אדומות – הופעתו של תמיר

הצגת יחיד מרגשת ומלאת מסרים של תמיר, שחקן מקצועי, המבוססת על סיפור אמיתי ומספרת על עולמו של ילד חריג והתמודדויות הלא פשוטות שלו עם החברה מסביב. ההופעה מחדדת נקודות חשובות רבות בנושא בין אדם לחברו ויחס לזולת. בסוף ההופעה ניתן יהיו לשאול שאלות את השחקן.

גלילה לראש העמוד