סוד הארץ
שנת השמיטה, השנה של ארץ ישראל מתבררים ומתלבנים יחסינו לארץ ישראל, הקשר בין העם לארץ, יחסינו לטבע בארץ שמחובר לתחיית האומה.  בפעילויות אלו נשמע את סיפורם של כאלו שהארץ בשבילם הם יותר משיעור מולדת בכיתה….
סיפור אהבה לארץ ישראל! – סיפורו של חונניהו –בן העדה האתיופית

סיפור אישי מרגש, מרתק ומצחיק על המסע הקשה לארץ ישראל בה התנסה המרצה עם משפחתו דרך מדבריות וקשיים לא פשוטים לצד תפילות ותקוות. השיחה מועברת בדרך רהוטה וברורה.

למרצה שיחות נוספות במגוון נושאים והוא גם מגיע לשבתות

סיפורו של לוחם חרות ישראל  עזרא

בספור מרתק זה נשמע על אדם שהקשר שלו לארץ ישראל הוא קשר של  דם עוד מתקופת היותו ילד צעיר ברחובות ירושלים של ימי הבריטים. נשמע על חויותיו בתקופה זו כילד, על הצטרפותו ללוחמי הלח”י ועל פציעתו במהלך הקרבות בירושלים. זהו אדם שנלחם במסירות נפש גדולה מתוך אהבה עזה לעם ישראל ולארץ ישראל.

מנשים באוהל תבורך – סיפורה של יעל לוחמת לח”י 
סיפורה המדהים של יעל לוחמת הלח”י שאהבתה לארץ ישראל ומסירות הנפש שלה לעמ”י הניעו אותה למבצעים רבים תוך סיכון חיים עצום. היום גרה יעל ב”בית השבעה”, הבית של בוגרי הלח”י בבית חנינא וממשיכה לדבר אידיאלים.
לבד בתוך עולם הטבע המופלא! – סיפורו המרתק  של הרב מאיר– בליווי שקופיות מרהיבות

מאיר, בחור צעיר לאחר צבא שמחליט לצאת למסע חיפושים בדרום אמריקה ושם הוא מגלה, לאחר הרבה זמן של התבודדות את העוצמות האדירות של הטבע,  שיש הרמוניה בעולם הטבע ורק האדם לא כל כך מתאים… לאחר שחזר לארץ יצא למסע חיפושים נרחב ולבסוף מצא את סיפוקו בבית המדרש של ישיבת מקור חיים. והוא הבין כיצד דווקא ביהדות האדם משתלב בעולם ואף נותן לו משמעות אלוקית אדירה!  כיום הרב מאיר מלמד תורה בישיבת ההסדר בצפת.  לרב מאיר שיחה נוספת בנושא השפעת המוסיקה על הנפש.

הפרשת חלה – בליווי שירים וניגונים – עזרי ואורה
פעילות אטרקטיבית המשלבת נגינה, סיפורים, הבנת השלבים השונים של הפרשת חלה באופן חווייתי בשילוב נגינה וסיפורים. בפעילות נתחבר לעניינה של ארץ ישראל ונתחבר לטבע. כולל הפרשת חלות בפועל.
“למטר השמים תשתה מים…” – ברכה או קללה?מאיר
הרצאתו  של מאיר המלווה בסרטון מדהים ובשקופיות על ייחודה של ארץ ישראל הזקוקה לגשמי שמיים, דבר המחבר בין האדם לאלוקיו ומשפיע על כל מהלך חייו.
על אף הכל ארץ ישראל! – סיפורה המרגש של רונית
רונית, שביחד עם בעלה ובמסירות נפש, הקימו את בית בד הגדול בשומרון, המבוסס על חקלאות עברית, מספרת את סיפורה האישי, המרגש והמחזק על ההתמודדות עם פציעתו הקשה של בעלה, שהוגדר כצמח במשך מס’ שנים, עד שהוכרע ע”י המחלה, ועל המאבק על המשך פיתוחו והרחבתו של מפעל חייו.
למרות הכל ארץ ישראל! –סיפורה המרגש של לימור

משפחת הר מלך מהפעילים הבולטים של ההתיישבות המתחדשת בחומש שלפני הגרוש עברה בדרכה לביתה פיגוע קשה בה נרצח שולי בעלה של לימור. לימור שהית בחודש השישי להריונה נפצעה וילדה את ביתה התינוקת באותו יום. יחד עם בנה הבכור וביתה התינוקת חזרה לחומש ונאחזה במקום עד הגרוש שקרע אותה מביתה. לימור נשיאה בשנית ליהודה סון ומאז הם מנסים לחזור ולחדש את ההתיישבות בחומש. שיחה חזקה המשלבת אהבת הארץ, שליחות ומסירות נפש וצמיחה מתוך משבר.

מהג’ונגל בדרום אמריקה לחברון – סיפורה המרתק של גלוריה

סיפור חיים מרתק המתחיל בילדות בארגנטינה, פעילות בשומר הצעיר, ללא כל יידע ביהדות, עליה לארץ לקיבוץ געתון ירידה לונצואלה לחיים בוגנג’ל 3 שעות כולל הרפתקאות מרתקות  כחלק מתפיסת עולם של חיבור לטבע בשילוב יוגה-מדיציה וטבעונות חזרה לארץ לקרית ארבע וחזרה בתשובה לחיק האבות והאימהות בעיר האבות.

לגלוריה סדנאות מרתקות בנושא קיימות ומחזור תוך שימוש בחומרים ייחודיים. ניתן לעשות סדנא לאחר הסיפור האישי.

הבית שבין החולות – סיפורו של יוסי

סיפור אישי מרגש ומרתק של משפחת חדד, משפחה חקלאית, שאיבדה את ביתה בגוש קטיף ומנסה לשקם את ביתה מחדש ברמת הגולן. סיפור על תקווה ואמונה, על קושי וגעגועים למקום שנעלם בין החולות.

הגירוש מנצרים!  סיפורו של איציק
סיפור אישי מלווה בכאב רב אך גם בתקווה של איציק, חקלאי, היום תושב אריאל, שנפצע בפיגוע בגוש קטיף וחווה את הגרוש, במיוחד על רקע הפציעה, ההחלטה להמשיך בכל זאת לגור בנצרים ולבסוף ההתמודדות עם הגירוש מהבית.
גלילה לראש העמוד