הופעות לפורים

טלפתיה וקסמים בראי היהדות  adar7

תוכנית המועברת ע”י  מומחים בתחום. בחלק הראשון נחזה בהצגה מדהימה של קטעי טלפתיה וקסמים ובחלקה השני נראה כיצד הכל זה בעצם אחיזת עיניים יסיק מסקנות חשובות לגבי הנזקים הקשים שיכולים להיגרם מהיגררות אחרי מתחזים למיניהם ומאחיזת עיניים.

 

מופע אימפרוביזציה חווייתי! – יואב עמיר

קטעי תיאטרון מאולתרים,  ספונטניות ודמיון והכל – בערב שכולו אילתור!

המקומות, הדמויות וכל ההתרחשויות ניתנים לשחקנים מהקהל ללא הכנה מראש וללא תיאום כלל! משחקי אימפרוביזציה מצחיקים עד דמעות עם טעם של עוד…

מה יהיה? זה אתם קובעים!המופע יכול להיות רק מבדר ומגבש אך גם יכול לעסוק במגוון נושאים בהתאם לבקשת המוסד.  המופע משלב חוויה, צחוק והנאה.

 2 שחקנים+נגן + מנחה(ניתן גם בפורמט זול יותר של מנחה ושחקן)

 

הליצנות  הרפואית – הופעתו של יואב עמיר

לשמוע ולהתרגש ובעיקר… לצחוק משיטת ריפוי בהומור ובצחוק. ראו איך הליצנות  ההומור והצחוק הם כלי ליצירת תקשורת! עבודת ליצנים במחלקות החולים באמצעות טכניקות ושיטות מיוחדות במינם. במופע, הדגמות אוטנטיות  של הנעשה בחדרי החולים בשיתוף עם הקהל.  לראות ולא להאמין – ליצנות במיטבה! על כוחו של החיוך ועוד הרבה מאוד תוכלו לשמוע ולראות במופע ליצני ורציני מאוד!

 

מקימי! – הופעתה של נועה ירון

נועה ירון, שחקנית מוכרת שחזרה בתשובה מספרת את סיפורה המרתק השזור בהרבה הומור על דרכה מ”קדמת” התרבות המערבית לעולם של תורה ומצוות.

 

מעשה מאבידת בת מלך – מציג ומספר ניצן

הצגת יחיד המבוססת על סיפורו המופלא של ר’ נחמן מברסלב המועברת בדרך חווייתית, מצחיק עד דמעות ועם המון תוכן בשילוב פעלולים, אקרובטיקה, מונולוגים אישיים והרבה הרבה מסרים גלויים וסמויים. לאחר ההצגה יתקיים דיון שלאחריו ניצן יספר את סיפורו המופלא החל מילדותו ברעננה כבן טובים שכבש הרבה פסגות דרך חיפושו אחר משמעות אישית שהיא מעבר לכסף, מעמד ויוקרה ועד לשיבתו לדרך היהדות. לאחר הסיפור ניצן יקשר בין ההצגה לסיפור האישי שלו ויראה כיצד זה יכול להיות הסיפור האישי של כל אחד מהצופים בהצגה. הפעילות המסכמת נבנתה והותאמה ע”י המדרשה במיוחד לבתי הספר הדתיים.

 

אין דבר כזה ילד רע – אושי גרוס

זוהי הופעתו המרתקת, המצחיקה והנוגעת ללב של אושי גרוס, בדרן וחקיין , שהיה בילדותו ילד עם קשיי למידה וקשיים נוספים שדרדרו אותו למחוזות של עצבות ואף לייאוש. עד שב”ה הוא פגש אנשים טובים שבעזרת המוזיקה החזירו לו את האמונה בעצמו ואת השמחה .

 

למדרשה מגוון נוסף של הופעות לכל השנה 

 

 

שמחה אמיתית מול הוללות חיצוניתadar10

ולשמחה מה זאת עושה? -מסע קולנועי בעקבות השמחה – יניב

שיחה מרתקת, המשולבת בקטעי סרטים, שתעסוק בנושא השמחה! –כיצד שמחים באמת? מה ההבדל בין שמחה להוללות? מה ההבדל בין צחוק לשמחה? ועוד. ההרצאה תכין את תלמידנו לקראת חג הפורים המתקרב.

 

לשאוף או לשאוף? – הרצאתו של צורי מרטורנו

התמכרויות הפכו לצערנו למכת מדינה ואינן פוסחות גם על הציבור שלנו. למה זה קורה? מה מביאים צעירים מוכשרים להתמכר לכל מיני דברים שמרחיקים אותם מעצמם ומאושר אמיתי? בשיחה זו עם צורי, איש צוות מרטורנו בליווי של אחד הנגמלים במקום ננסה להבין את הבעיה וננסה ללמוד כיצד ניתן לבנות בעצמינו שאיפות שייתרו את הצורך במשהו חיצוני.

 

אל הפיסגה!  בשילוב נגינה- אריק

סיפור אישי מרתק של אריק מוסיקאי ומלחין, חניך תנועת השומר הצעיר וממקימי להקות “נטאשה” ו”אב-טיפוס”. בשילוב נגינה על תהליך התשובה שעבר שממנו ניתן ללמוד רבות גם עלינו.

 

כיצד שמחים באמת? – הרבנית פנינה

בשיחה זו , המשלבת סיפור אישי על התמודדות עם לידתה של ילדה עם תסמונת דאון, ננסה לברר כיצד בונים בעצמנו הסתכלות אופטימית המביאה את האדם לשמחה. נלמד שרק דרך הסתכלות במבט של אמונה, בעין טובה ובהכרת הטוב ניתן להגיע לשמחה אמיתית ושלמה. לפנינה שיחה מרתקת נוספת בנושא: אסתר מאז…. ועד היום !

 

בין שני עולמות – סיפורה של נחמה בליווי סרט

סיפורה של נחמה מאיר שנולדה למשפחה חרדית וחזרה בשאלה. מהי משמעות החיים ומהי המשמעות שלי בתוכם? נחמה משנה את שמה ואת תפיסתה ומחפשת את האמת. בסופו של דבר היא חוזרת בתשובה לאחר שהרגישה את הריקנות והבדידות בעולם החולין. בשיחה מתחדד ההבדל שבין התרבות המערבית לתרבות היהודית. ועולים נושאים משמעותיים כמו: גיל ההתבגרות, החיפוש אחרי משמעות ועוד.

לנחמה סדנא חזקה להורים ומורים בנושא: ההתמודדות עם גיל ההתבגרות.

 

adar17לשמוח ולצמוח מתוך הקושי!

ואמונתך בלילות!- סיפורה של אילת

משפחת רואימי חיה חיים שלווים בישוב קשת שברמת הגולן עד שבלילה נוראי  אחד, נשרפו 2 ילדיה למוות בשריפה שכילתה את כל ביתם. בשיחה מרגשת ומשמעותית זו תספר אילת על המשבר הקשה, על האמונה ועל הרצון לקום ולצעוד קדימה מתוך אמונה גדולה. בשילוב מצגת מרגשת!

 

השמחה שבדרך!  סיפורו של הרב נטף

סיפורו  של הרב נטף שהתמודד עם מחלתו הקשה של אביו. בשיחה עולים ערכים של לקיחת אחריות, גבורה של יום יום, הכרת הטוב, עין טובה ושמחה בעבודת ה’. ההרצאה מועברת בצורה מצחיקה (עד כמה שאפשר…) ובשילוב קטעי הומור.

גלילה לראש העמוד