ום פטירת רחל אימנו- יא’ חשוון 

rachel emnu

צפונותיו של קבר רחל

המבנה ושינויים שחלו בו, המפתחות ומחזיקיהם, יומנים ופריטים מקבר רחל , סיפורים וסגולות בדוקות ומנוסות. ההרצאה בליווי שקופיות וציוד אור קולי

 

רחל אימנו! –הסיפור מאחורי אישיותה ומקום קבורתה

שיחה מרתקת בליווי מצגת מרגשת על דמותה של רחל אימנו והסיפורים המרתקים סביב מקום קבורתה שמשך יהודים רבים לאורך הדורות.

 

כחכות רחל-  מופע מוזיקלי עם נאוה

דמותה של רחל אימנו הילכה קסם על משוררים ומלחינים רבים, ועשרות שירים נכתבו בהשראתה. בתכנית נשיר שירים שעליהם גדלנו, נגלה “אוצרות” שלא ידענו, נראה תמונות שלא גילינו ונציץ לעולמה הסבוך של רחל- האם האהובה

 

כוחה של תפילה – הופעתה של רויטל

סיפור חייה מלאי ההשראה של רחל אימנו בליווי שירים וריקודים

 

אם הבנים שמחה!   הופעתה של דפנה

מופע מרגש בשילוב שירים, סיפורים ודברי תורה  על דמותה הייחודית של רחל אמנו על עוצמתה של התפילה

 

מעשי אמהות סימן לבנות עם מיטב מרצי המדרשה

הרצאה מרתקת על רחל אמנו, העוסקת בתכונותיה המיוחדות של רחל וכן בשאלה כיצד נלמד אנו, בניה של רחל, ליישם תכונות אלו בחיינו היומיומיים תוך כדי התמודדות עם השפעות החברה והתקשורת.

 

גבורת נשים ליום פטירת רחל אימנו

בזכות נשים צדקניות – רונית

רונית, שביחד עם בעלה ובמסירות נפש, הקימו את בית בד הגדול בשומרון, המבוסס על חקלאות עברית, מספרת את סיפורה האישי, המרגש והמחזק על ההתמודדות עם פציעתו הקשה של בעלה, שהוגדר כצמח במשך מס’ שנים, עד שהוכרע ע”י המחלה, ועל המאבק על המשך פיתוחו והרחבתו של מפעל חייו. 

 

מהאירוסין למבצע חומת מגן! – סיפורה במופלא של גלית

גלית היתה ארוסתו של גד עזרא שנקרא לפקד כמה שבועות לפני החתונה על חייליו במבצע חומת מגן. גד שסיפור חייו מלא בהתנדבות ובעשיה גדולה למען הכלל, השאיר לגלית מכתב, שהוא בעצם צוואה למקרה שייפול בקרב. בשיחה  מספרת גלית על ילדותה והתבגרותה הלא פשוטים דרך התמודדויות שיכולות ללמד  את תלמידותינו וכן על אישיותו המיוחדת של גד וההתמודדות עם נפילתו.

 

נס באוטובוס – יהודית ניצולת הפיגוע בעמנואל

סיפור אישי מרתק המתאר את הרגעים הקשים של פיגוע הירי באוטובוס שהיה בדרכו לעמנואל. יהודית היתה מנוסעות האוטובוס, נפצעה אך ב”ה ניצלה והפיקה סרט המתאר את הפיגוע, הפציעה וההתמודדות מתוך אמונה וביטחון בה’.

 

smily2

עיגולי השמחה! – ברוריה

שיחה מרגשת ומחזקת על סיפור חייה ואישיותה המיוחדת של דסי רבינוביץ’  ז”ל שנפטרה ממחלת הסרטן. מהסיפור נלמד רבות על כוחה של השמחה, החסד והצחוק וניקח איתנו דברים רבים לחיינו אנו.

 

ממעמקים קראתיך ה’! – סיפורה המרגש של ליטי

בערב שבת פקודי תשס”ג, פרצו מחבלים לקרית ארבע ורצחו את הרב אלי ודינה הורביץ בביתם. תוך כדי מסע הרצח הם נתקלו בליטי סעייד שהצליחה להתחבא מתחת משאית אך התגלתה, ובנס גלוי הצליחה להינצל. על השניות הגורליות, התפילות, הפציעה וההתמודדות מתוך אמונה גדולה נשמע בשיחה זו.

 

הורים פעם שניה – סיפורה המרגש של יהודית

יהודית שכלה בפיגוע ירי את בתה וחתנה לפני שתיים עשרה שנה ומאז מגדלת במסירות את שני נכדיה כאמא לכל דבר, מאמינה שבידי האדם הכוח להתמודד עם אתגרי החיים. לפני כחצי שנה חוותה שכול נוסף וקשה כשאיבדה את בעלה בתאונת דרכים בדרך הביתה. “אין לנו שליטה על נסיבות חיינו. כל אלה בידי הבורא, אך יש בידינו שליטה מלאה על התייחסותנו לנסיבות הללו.”

 

רות המואביה גרסת תשס”ט… – סיפורה המרגש של תמר פולר

“אם אקום עוד יום ככה, לא יהודיה, כגויה ששומרת תורה ומצוות, עדיף לי לא לקום בכלל”  הדיינים בבית הדין לגיור פוגשים מדי שבוע עשרות אנשים המבקשים להתגייר, אך לא בכל יום הם פוגשים זמרת צעירה מרומניה,  שהייתה בעברה נוצרייה אדוקה, ועתה מתחננת בפניהם להיות יהודייה, כי מבחינתה זה או להתגייר או למות. אחרי שתמר פולר (לשעבר אנדריאה) שרה בפניהם את “שמע ישראל”, גם הדיינים הקשוחים ביותר לא יכלו להישאר אדישים. סיפור אישי מרגש של תמר על דרכה ליהדות בשילוב הופעה מוזיקלית ומצגת מרגשת.

microphon

 

עיניים חדשות! –סיפורה המרגש מיכל

סיפור חיים מרגש של אשה, אם ל-7, עיוורת מלידה הבונה את חייה מתוך אמונה גדולה. המופע ממחיש התמודדות עם אתגרים שמעמיד העיוורון ומשלב באופן מרתק את סיפור חזרתה בתשובה בגיל 20. לאורך המופע שזורים שירים שכתבה והלחינה. זוהי הזדמנות נדריה לראות את החיים מעיניים חדשות…

 

גלילה לראש העמוד