לך ירושלים! – סיפורו של ציגי –ממשחררי הכותל המערביjerusalem2

סיפורו המרגש של מפקד בצנחנים שהיה ממשחררי הכותל המערבי (מופיע בתמונה של 3 הצנחנים- האחורי מצד שמאל). השיחה מתחילה ממלחמת השחרור, הקמת המדינה, אובדן הכותל והר הבית, תקופת הפדאיון ועד למלחמת ששת הימים, הרגעים הגדולים, ההתרגשות הגדולה ומשמעות ימים אלו לימינו אנו ולחיבור לירושלים. בשילוב מצגת מרגשת

סיור וירטואלי תלת מימדי בירושלים – רן

בהרצאה נבקר, בעזרת מצגת תלת-מימדית  באתרים ייחודיים בירושלים לאורך כל ההיסטוריה. מטרת המצגת, להגביר את הזיקה והקשר לירושלים.  ניתן לשלב עם שירי ירושלים בעזרת נגינה ושקופיות.

התגלית… – סיפורו המרתק של רפאל

זהו סיפורו של רפאל, נצר למשפחה הנטועה 300 שנה בירושלים, שמשפחתו גורשה עם היהודים בפרעות תרפ”ט תוך הצלחת ספרי התורה מידי הערבים. רפאל היה נוכח בתל נוף עם המראת המטוסים לתקיפה במלחמת ששת הימים שקבעה את תוצאות המלחמה לאחר שנתיים חזר לגור בגבעת המבתר  ובכך סגר מעגל שהמשיך עם חשיפתה, בצורה ניסית, של מערת קבורה מימי החשמונאים מתחת לביתו. במערה נמצאו כתבים עתיקים ושלד של אחד ממלכי החשמונאים המספרים את סיפורה של ירושלים. ההרצאה מלווה בתערוכת תמונות מהמערה בשיחה יודגש הקשר ליום ירושלים ומשמעותה של יום ירושלים לאורך הדורות.

קליקיט – מקליקים ונהנים! – משחק יידע חווייתי בשיתוף הקהל

תוכנית חווייתית המשלבת הקניית יידע בדרך של הנאה, משחק וכיף כאשר כמעט לכל אחד יש שלט והוא משתתף בצורה פעילה במשחק יידע בשילוב מולטימדיה איכותית(כדוגמת אחד מול 100). במגוון רחב של נושאים –לאורך חגי השנה, הלכות ובמגוון רחב של נושאים ולכל גיל, לפי בקשת המוסד!

שרשרת הדורות – הופעתו של עופר

מופע פנטומימה ייחודי המספר את סיפורה של המדינה בדרך חווייתית ומהנה

בדרך לכותל המערבי! – סיפורו המרגש של יהודה סא”ל יהודה כהןjerusalem

יהודה, היה מבין ראשוני לוחמי הצנחנים שפרצו לכותל במלחמת ששת הימים. למלחמה יצא בנוסף לחגור האישי והנשק, גם עם מצלמה, איתה תיעד רגעים נדירים ומרגשים, החל מרגע גיוס המילואים ועד למסדר סיום המלחמה על הר הבית. בהרצאתו המלווה בתמונות, קולות ותיאור בגוף ראשון(מצגת מולטימדיה), הוא מעביר את ספור הקרב לשחרור ירושלים המזרחית, העיר העתיקה, הר הבית והכותל המערבי. המצגת מהווה מסמך ייחודי של מורשת קרב בתוספת מימד של חוויה רגשית- לאומית.

החיים בירושלים שלפני… הרבנית רות

רות, סטודנטית צעירה שחייה בירושלים בימים שלפני מלחמת ששת הימים מספרת את חוויותיה מהימים ההם, על החיים בירושלים בצילה של החומה והצלפים הירדנים, על שיעורו המפורסם של הרב צבי יהודה “היכן חברון שלנו” שבה נכחה, על המלחמה עצמה שאותה חוותה ועל הרגעים המרגשים של שחרור הר הבית והכותל.

הר הבית בידינו!  סיפורו האישי של עדיאל – ממשחררי הר הבית

סיפור אישי של לוחם סיירת צנחנים שהיה ממשחררי הר הבית ומספר על הקרבות ועל שחרור הכותל המערבי והר הבית – בליווי מצגת עם תמונות ייחודיות!

גלילה לראש העמוד