Menu

לנוחיותכם, פיצלנו את שבט ל-2 לחצו על הכותרת לקריאת התוכן:

ט”ו בשבט | יום גוש קטיף

הכיסופים לארץ ישראל לאורך הדורות!    

shevat2

סוד הארץ המובטחת!

הרצאות וימי עיון של מגוון רחב של מרצים על יחודה של א”י, משמעותה הנצחית וסוד הקשר בינה לבין עמ”י.

ניתן גם להזמין יום עיון עם מדריכים בנושא

דניאל בגוב האריות! – סיפורה המרגש  של שני

זהו סיפורה של משפחה שברחה מפרס ומתוך אהבת הארץ וגבורה נפלאה – מול כל הסכנות הם הצליחו להגיע לארץ המובטחת. בשיחה מודגשת מאוד גאווה יהודית, אהבת התורה ואהבת הארץ. זהו סיפורה המופלא של יהדות פרס בכללותה.

אוהבים אותך – ארץ ישראל!  סיפורה המרגש של רונית

רונית, שביחד עם בעלה ובמסירות נפש, הקימו את בית בד הגדול בשומרון, המבוסס על חקלאות עברית, מספרת את סיפורה האישי, המרגש והמחזק על ההתמודדות עם פציעתו הקשה של בעלה, שהוגדר כצמח במשך מס’ שנים, עד שהוכרע ע”י המחלה, ועל המאבק על המשך פיתוחו והרחבתו של מפעל חייו – ההתישבות בחבל בנימין – סיפור חובה עם הרבה אהבת הארץ!

מנשים באוהל תבורך – סיפורה של יעל  לוחמת לח”י

סיפורה המדהים של יעל לוחמת הלח”י שאהבתה לארץ ישראל ומסירות הנפש שלה לעמ”י הניעו אותה למבצעים רבים תוך סיכון חיים עצום. היום גרה יעל בבית בשיבה, הבית של בוגרי הלח”י בבית חנינא וממשיכה לדבר אידיאלים.

למרות הכל! ארץ ישראל! –– סיפורו  של דוד מוריה

זהו סיפורה המופלא של רוזלי המסופר על ידי בנה. רוזלי היתה ביתו של מיליונר אמריקאי ובעצמה היתה אישה מאוד מצליחה בעלת תפקיד מרכזי באו”ם. לאחר שהכירה, במסגרת תפקידה, צייר צרפתי יהודי שחיפש את דרכו, חזרה בתשובה ועלתה לארץ ישראל על אף שאבא שלה נישל אותה מכל הירושה, כי רצה שתשוב לחו”ל. הסיפור מסופר ע”י דוד מוריה בעל נסיון רב בהרצאות והוראה.

הטבע המתחדש!      shevat1

ארץ זית שמן – רן 

שיחה בליווי מצגת וסרט בנושא: הזית והפקת השמן מתקופת התנ”ך ועד ימינו. על חשיבות השמן ולמה  דווקא הוא נבחר לסמל את עמ”י –  נלמד בשיחה זו.

מבשרי אחזה… – שיחתו המרתקת, החדשה, של יניב קנדל! – בליווי מצגת

יניב קנדל המוכר משיחתו המרתקת על תרומת הכבד, הוא מרצה במכללה בנושאים הקשורים לגוף האדם. בשיחה נשמע על חוכמתו הגדולה של הבורא בבריאת אברי האדם וניקח איתנו לחיים תובנות גדולות בנושא אמונה ותיקון המידות.

“למטר השמים תשתה מים…” – ברכה או קללה? 

הרצאתו  של מאיר המלווה בסרטון מדהים ובשקופיות על ייחודה של ארץ ישראל הזקוקה לגשמי שמיים, דבר המחבר בין האדם לאלוקיו ומשפיע על כל מהלך חייו.

בימים אלו אנו מציינים את יום השנה לקרב הגבורה של הל”ה – ניתן להזמין גם שיחה בנושא זה.

קליקיט – מקליקים ונהנים! – משחק יידע חווייתי בשיתוף הקהל לקראת ט”ו בשבט

תוכנית חווייתית המשלבת הקניית יידע בדרך של הנאה, משחק וכיף כאשר כמעט לכל אחד יש שלט והוא משתתף בצורה פעילה במשחק יידע בשילוב מולטימדיה איכותית(כדוגמת אחד מול 100).

נחשים, לטאות ועקרבים –לא רק מה שחשבתם…–מופע מיוחד עם שייקה

במופע זה נראה סוגי זוחלים שונים, נכיר אותם ניגע בהם ונלמד היכן הם מופיעים במקרא ומה ניתן ללמוד מהם וניפגש עם נפלאות הטבע והעולם המרתק שברא לנו הקב”ה.

כ"ב שבט –יום הגרוש מגוש קטיף

 

 katif1

הגרוש מנצרים!  סיפורו של איציק

סיפור אישי מלווה בכאב רב אך גם בתקווה של איציק, היום תושב אריאל, שנפצע בפיגוע בגוש קטיף וחווה את הגרוש, במיוחד על רקע הפציעה, ההחלטה להמשיך בכל זאת לגור בנצרים ולבסוף ההתמודדות עם הגרוש מהבית.

 

נופי ילדות – סיפורה של מוריה

סיפורה המרגש של מוריה, תושבת גני טל המספרת על החיים בגוש מנקודת מבט של ילדה ונערה, על ההתמודדות מתוך מסירות ואמונה גדולה על החיים בצל הטילים , על הערכים הגדולים שניתן ללמוד מתושבי הגוש,  על המאבק וההתמודדות עם המשבר הגדול שאחרי. בליווי סרטון

 

זיכרונות מכפר דרום! –סיפורה של נאווה

מסכת אישית המספרת את סיפורה של משפחה תושבי כפר דרום לשעבר שגורשו מהגוש וכיום מתגוררים בשומרון. בשיחה נשמע על החיים בכפר דרום, השבר שבגרוש וההתמודדות היום מתוך אמונה עם השיקום. השיחה מלווה בסרט מרגש.

 

שם היה ביתי – הרב גדעון והדר

זהו סיפורה האישי של משפחה המסופרת ע”י הרב גדעון. בשיחה עוברים התלמידים את כל התהליך של התמיכה הציבורית הרחבה שלפני הגירוש בשבתות והתפילות המרוממות, האמונה שגוש קטיף ימשיך להתקיים לנצח ובסופו של דבר הגירוש והפרידה מהבית, שיחות השכנוע עם החיילים והתקווה שבעז”ה עוד נשוב. השיחה מלווה בסרט נוגע ללב המתעד את שלבי הגירוש מכניסת החיילים המגרשים ועד הרגע בו המשפחה עזבה את הבית.

 

הבית שנשאר בחולות  – מפגש מרתק עם רות עציון מחברת הספר “הסנדל של אייל” – בליווי מצגת מחשב

רות, תושבת מורג שבגוש קטיף מספרת את סיפור הגוש, האנשים הייחודיות ואת החיסרון הגדול שכבר הוא איננו.

 

הבית שנשאר שם – דבורה

סיפורה של דבורה שבחרה, ערב לפני הגרוש, להיפגש עם מפקד הגירוש בנווה דקלים ולדרוש ממנו לבוא בעצמו לביתה. התפתח דיאלוג חשוב וכואב שממשיך עד היום. בשיחה נשמע על החיים בגוש קטיף, על השבר הגדול ועל הניסיון לבנות חיים חדשים בישוב טנא –עומרים שבדרום הר חברון. השיחה מלווה במצגת.

 

החיים בגוש קטיף במבט של נער – סיפורו של אפרים

אפרים, תושב נווה דקלים עבר אירוע חבלני כשהיה בכיתה ט’ כששני מחבלים התפוצצו ליד הרכב של אביו וב”ה הוא ניצל בנס. דרך סיפורו האישי והחוויה הקשה שעבר מפגיש אותנו אפרים עם החיים בגוש קטיף בצד במרומם שלהם אך גם בצד המאתגר שלהם עד לגרוש והמשך החיים שאחרי. בליווי נגינה ומצגת.

 

סיפורה של יסמין מגן אור

יסמין היא אומנית שגורשה מביתה בגן אור ובחרה להביע את תחושותיה בעזרת היצירה. בהרצאה מרתקת זו נשמע את סיפורה המתחיל בסיפור חזרתה בתשובה דרך הגרוש מגוש קטיף והתמודדות מתוך אמונה גדולה עם מחלתו של בעלה. בסוף ההרצאה יכינו התלמידות יצירה קטנה הקשורה לסיפור.

 

הבית שבין החולות – סיפורו של יוסיs-OLD-HOME-large300

סיפור אישי מרגש ומרתק של משפחת חדד שאיבדה את ביתה בגוש קטיף ומנסה לשקם את ביתה מחדש ברמת הגולן. סיפור על תקווה ואמונה, על קושי וגעגועים למקום שנעלם בין החולות.

גלילה לראש העמוד